Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Da ga je Wagen pravio, ne bih te ni pitao da li je nešto rađeno... :)

Crvena mi nekako najviše ističe to što sam želeo da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni moja nema antirefleksno staklo i ništa ne smeta refleksija. 

Antirefleksno staklo je zatamnjeno pa  samim tim TV ima manje osvetljenje i kontrast. Uporedi Panasonic S20 i G20 isti paneli a sve na strani slabijeg modela bez antirefleksnog stakla.

Mada ima i za to rešenje Llumar folije.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj

http://technik-profis.net/product_info.php?info=p92636_Samsung+UE46F6340+117cm+%2846+Zoll%29+3D+LED-TV%2C+Full+HD%2C+EEK+A%2B%2C+sc.html

 

ili ovaj?

http://www.thomas-electronic-online-shop.de/Samsung-LED-TV-F6770-46

 

Napomena: Razlika u ceni kod nas je 100-ak €, a ne kao što je na ovim sajtovima. Neko mišljenje?

 

Ivane, ovaj drugar koji je zadnjih 15 godina u TV-ima (i koji se kleo kao i mi u Panasonic plazme :D ) kaže da slobodno zaboravim ove zadnje generacije plazmi :no i da malu prednost kod LED TV-a ipak daje Samsungu u odnosu na LG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi onu gore LG PLAZMU i bog da te vidi. Kakav crni LCD. Pa oni u zadnjih par godina ništa nisu radili na razvoju panela samo su se igrali sa pozadinskim osvetljenjem. Da li je EDGE ili direct (debeli ko plazme) LED i oko titranja dioda i na taj način veštački dobili Hz. Mislim da su polako izbacili zone lokalnog zatamnjenja. Jer mesec na tamnom nebu smešno izgleda kada oko njega isijava kvadratno polje.

Lično mi ( kao i par ljudi koju su kupili plazme )  ne prija slika LCD-a i samo da uvalim ovu krljotku od LG i da pazarim onu gore pomenutu PLAZMU.

Dalje kako hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi TV na androidu.

Ne zaboravite da je TV odelenje Philipsa odavno u rukama kineza.

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratimo se i preko tv-a :D funkcionise super :) note 3 ima ir blaster pa mi sluzi kao daljinski a preko lg tv remote-a putem wi fi-a ga koristim kao mis sa touchpadom i tastatura

 

 20141019_112040.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao problem sa pustanjem filma preko usb-a ili eksternog hdd-a,tacnije pustim film krene,i kad mu cefne samo zaustavi i izadje iz plejera,kao pise nesto da je odjavljen usb...u pitanju je panasonic tx39a300e...bas me nervira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni  LG nije nikada pravio problem kad pustam film preko usb-a. Samo da stavis film da bude .avi  format a prevod za film .srt format. Oba moraju da budu istog naziva npr. film je upisan kao      The Intouchables.avi  prevod treba da bude

 The Intouchables.srt    i mislim da nece biti problema sa pustanjem filma.

 

 

Za svaki slucaj pre nego sto stavis na USB formatiraj taj USB, mozda on pravi problem.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za to da bude istog naziva i film i prevod...medjutim to se desava i kad zakacim hdd...al u svakom slucaju dobra ideja da formatiram usb :) kako se ne setih toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes formatiraj i HDD i USB i barem za USB je pozeljno da nema nesto drugo na njemu osim filma i prevoda barem je meni pravilo problem zbog jos nekih fajlova na usb-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi samo u koji bodeš USB, može da se desi da je sa slabijom strujom tj nedovoljno za HDD ili fleš.

A kad pokrene treba da čita do kraja i mkv tj sve formate.

Nešto što neće imaš video konverter Freemake video converter. http://www.freemake.com/free_video_converter/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru crkao neki prastari CRT TV i sad hoće da kupi neki LCD.

Budžet = 36000 dinara

Dajte neku preporuku, šta se za te pare može najbolje izvući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...