Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

uuu ekstra reklama za Bg sa tim 4K,jos kad imas i takav tv il jedino da pustim kod mene na tv led samsungu

tehnologija za tv bas dobro napreduje,skoro svaki dan ima nesto novo

Test: Samsung 65JS9580 SUHD
Multimedija18.07.2015 19:065                                 1. Samsung 65JS9580 SUHD                                 2. Dizajn                                 3. Interfejs i navigacija                                 4. TV prijem i Smart mogućnosti                                 5. Kvalitet slike                                 6. PC upotreba, zvuk                                 7. Zaključak                             
665d42c8ccd9e415f9430831bb3bdf5d.jpg
Share
 
 
 
Twitt1
 
g+1
 
Pinit
 
ig-camera.pngFollow @benchmark.rs

Sam vrh Samsungove ponude televizora označen je kao SUHD, što znači Super UHD. Reč je o modelima koji su napredniji u odnosu na uobičajene UHD modele. Flegšip za 2015-u je stigao i do naše redakcije, a radi se o televizoru sa 4K rezolucijom, HDR podrškom, Quantom Dot Nanocrystal tehnologijom i novom Tizen platformom. Naravno, tu je i zakrivljen ekran, direktno LED osvetljenje i 10-bitni panel, One Connect box i aktivna 3D tehnologija. Zainteresovani?

Samsung 65JS9580 SUHD

Južnokorejski gigant često ume da oduševi korisnike svojim uređajima iz raznih kategorija, a obzirom da poseduju najveći udeo na tržištu televizora jasno je da iz godine u godinu isporučuju ozbiljne modele i kvalitet na visokom nivou. Neosporljivo je da je Samsung među najboljim brendovima u ovoj sferi, a kako bi se dokazao na tržište je doneo jedno impresivno parče tehnike u vidu JS9580 flegšip televizora. Pomenuti je deo SUHD asortimana i kao takav superioran je u odnosu na ostatak UHD ranga, što znači da ovo nije klasičan 4K televizor.

Od Samsunga se očekuje da održi nivo kvaliteta na koji su svi navikli, i odgovor na to su vrhunski SUHD televizori

Samsung jeste ozbiljan proizvođač i godinama unazad dominira tržištem, što znači da se njega očekuje da održi nivo kvaliteta na koji su svi navikli. Da li je to uspeo da uradi i ove godine? Svakako ćemo saznati to u današnjem testu vodećeg modela, od kojeg se očekuje samo najbolje. S u SUHD skraćenici trebalo bi da predstavlja reč Super, i da razdvoji ovaj model od klasične UHD ponude odlikama koje su naprednije od onog na šta smo navikli kod uobičajnih 4K televizora. Šta je zapravo toliko specijalno kod JS9580 modela?


samsung_65js9580_s.jpg

Pre svega, on donosi potpuno novu Quantum Dot tehnologiju, takođe poznatu i kao Nanocrytal, koja donosi širi gamut boja, tačnije boje i veću maksimalnu svetlinu ekrana. Zatim, jedna od većih stavki svakako je i direktno LED osvetljenje sa lokalnim zatamnjivanjem umesto široko rasprostranjene EdgeLED varijante, a takođe odlika koja će ubrzo postati vrlo bitna jeste i HDR video podrška.

JS9580 koristi One Connect kutiju sa konekcijama, poznatu još od prošle godine, a od noviteta zatičemo potpuno novu SmartTV platformu - Tizen. Ekran je zakrivljen, panel donosi 10-bitnu paletu boja i nativnu 3840x2160 rezoluciju, često obeleženu kao 4K, a podrazumeva se da je i 3D sposoban, ili da napišemo konkretnije - koristi aktivnu metodu dobijanja treće dimenzije. Koristi se osmojezgarni procesor, a dostupna je kontrola glasom, pokretom ruke ili motion pametnim daljinskim.

 

SPECIFIKACIJE
  • PROIZVOĐAČ SAMSUNG
  • MODEL 65JS9580
  • TIP EKRANA LCD
  • TIP POZADINSKOG OSVETLJENJA FULL LED
  • DIJAGONALA EKRANA 65 78
  • REZOLUCIJA 3840 X 2160
  • 3D TEHNOLOGIJA DA
  • PROCESOR OCTA CORE
  • SMART TV DA
  • OSVEŽAVANJE PQI: 2400
  • DIGITALNI TJUNER 2XDVB-T2/C/S2
  • ANALOGNI TJUNER DA
  • BEŽIČNA VEZA DA
  • OPIS BEŽIČNE VEZE UGRAĐEN WIFI
  • LAN PRIKLJUČAK DA
  • HDMI PRIKLJUČAK 4
  • USB PRIKLJUČAK 3
  • OSTALI PRIKLJUČCI KOMPONENTNI ULAZ (Y/PB/PR) 1
    KOMPOZITNI ULAZ (AV) 1
    ETHERNET (LAN) 1
    AUDIO IZLAZ (MINI JACK) 1
    DIGITALNI AUDIO IZLAZ (OPTIČKI) 1
    RF ULAZ (TERRESTRIAL / CABLE INPUT / SATELLITE INPUT) 1/1(COMMON USE FOR TERRESTRIAL)/2
    EX-LINK ( RS-232C ) 1
    IR IZLAZ
    CI SLOT 1
  • DIMENZIJE SA POSTOLJEM 1450.2 MM / 917.2 MM / 379.2 MM
  • DIMENZIJE BEZ POSTOLJA 1450.2 MM / 838.3 MM / 125.3 MM
  • TEŽINA SA POSTOLJEM 35.5 KG
  • ENERGETSKA EFIKASNOST A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokretna rezolucija ? Izmerena i input lag ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Photo_0322.jpg

danas samo kolega i ja montirali ovo cudoviste 55 inca 3D led tv filips,bas mocno izgleda

serija je 6300 Filipsova i pise na njemu da je model iz 2014te

danas smo ga samo montirali cisto samo da vide ovi iz telekoma dal je dobra pozicija na zidu i da smo sigurni dal moze nosaci,koje smo stavljali da izdrze,jer je gipsani zid,pa od ponedeljka ovakvih 5 komada treba da postavimo i nastelujemo i naravno upalimo

naravno iza njega su 2 uticnice 2 mrezne uticnice i opticki kabl

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

PANASONIC IS BACK

 

 

490d65558167d7dd3fc40201a017b053_L.jpg


Panasonic  na ovogodišnjem sajmu tehnike IFA 2015 predstavlja svoj OLED prvenac. Model 65CZ950 imaće 4K rezoluciju i HDR obradu slike.


panasonic_65cz950_30_07_2015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pitanje za ovde, ali ima veze sa tv-om.

Da li kablovski operater zna da je prikljucen kabl tamo gde je odjavljen prikljucak? Uselio sam se u stan gde je odjavljena kablovska, a signala imam. Je l oni mogu da ''nanjuse'' da je i dalje zakacen kabl? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne vide.

Vide recimo kablovske modeme i TV dekodere. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najava ravnog LG OLED TV-a za IFA 2015. 

 

28b5115eff2112160c5717b7d9c15eb5_L.jpg

 

 

Samo 4,8 mm debljina ekrana za 55 dijagonalu. Težina ne bi trebala preći 14 kg. 

Uz dalji pad cene velika konkurencija promašenim LCD-ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram kupovinu najjeftinijeg LED televizora dijagonale 32". U Tempu je na akciji ELIN 22.500 din, a u Metrou ADLER, cena oko 22.700? Pretpostavljam da je i jedno i drugo neki lom, ali budžet je nažalost sasečen da je cena igra glavnu ulogu.. Mišljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 . Uglavnom krševiti što se tiče opcija i svega ostalog. 99 % koriste jeftine ekrane.

Ciljaj LG , Panasonic ili Samsung. Ili na KP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao malo komentare kupaca, odlučih se za taj Elin, pa kako mu bude, ima 3 godine garancije, pa kako mu bude.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao malo komentare kupaca, odlučih se za taj Elin, pa kako mu bude, ima 3 godine garancije, pa kako mu bude.. 

Jao druze ja bi taj Elin zaobisao,za sve njihove aparate imam samo negativna iskustva (krsevi)traju dok je garancija.Tako da se bojim da nije i sa TV.-om tako.Oni(Elin) inace neproizvode nista samo su robna marka drugi proizvodjaci prave za njih uglavnom kinezi.Ja bi to zaobisao.

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga uzeh, pa šta mu bog da, ovaj Adler čak nema nikakvu garanciju.. Piše na njemu made in EU.. Kad vrisne javljam  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter preporuka

 



I Panasonic se vraća na pravi put ali opet sa tuđim panelom. Prvi OLED iz Panasonica sa LG 4K panelom, rezolucije 3840x2160, podrškom za HDR, THX sertifikatom , polarizaciskim 3D.......

Više na http://www.panasonic.com/no/consumer/viera-tv/4k-pro/tx-65cz950e.html

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li nekih predloga za 3D tv?Samsung ili LG,40-42 inča?nisam se još raspitivao kod prodavaca,uzimam iz mađarske,koliko znam donose nove serije,tražio sam samsung h6400,ali ga je baš teško naći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled na Gigatron , ima / imao popust na sve TV 20 %.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao,deru kožu,iz mađarske uzimam samo me interesuje model,do 500 €,aj sad samsung j5500,h6400 ili lg42lf652v

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...