Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Na oba BluRay plejera je prestao da radi, istovremeno. Nešto su menjali i sada ne podržavaju . :thumbdown:

Tv Lg radi Youtube normalno, mada je trazio update pre jedno 20-ak dana, WDTV live je ostao bez Youtube-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moje plejere nema podrške više od godini dana. Tako da tu za sada nema pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ih tačno...mislim da ću na ovaj WDTV ubaciti wdtvx (čini mi se da se zako zove) neoficijalni f-ware, mada realno YT pustam preko tv-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari da li neko zna da li svi Toshiba tv-ovi imaju hdmi-cec podršku? Toshiba to zive i regza-link.

 

Ukratko hoću preko hdmi-ja da šaljem signale sa kompjutera na tv i obrnuto. U principu nije problem da se isprogramira, samo me zanima da li tv podržava.

 

Inače, tv je Toshiba 32hv10g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel mogu da se popravljaju ovi LCD televizori? Rodjakov tv izgubio boje i sad je sve crno belo

 

Nadjeno resenje za TV, neko od dece je cackao podesavanja i ostalo je ono crno belo ... sad sve radi kako treba :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sokoćalo je Samsung poklonio mom fakultetu pre 2-3 godine.

 

Radi sa više tableta istovremeno i može da se preko master aplikacije bira sa kog će da projektuje.

 

Za neku prezentaciju nije loše mada je više igračka nego korisna stvar.


Nego da vas pitam nešto :)

Jel ima neko iskustva sa 4K televizorima i da li ih vredi kupovati?

Svestan asm da nema slanja 4K slike bez kabla što zahteva malo reorganizacije po kući, a puštanje divx kvaliteta na takvom tv-u je čisto bacanje para, ali opet menešto vuče ka 4k..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poslednieg Hobita gledao u bioskupi na 4k, slika je perfektna ali za takav fantasy film, skroz ubija doživljaj. Sve je previše realno.

Kapiram da je vrhunska fora gledati tako neku tekmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta si planirao krljavi kineski 4K LCD ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Joshibeast pitanje je samo kada ćemo mi imati 4K sliku :) A nešto mi se čini da ovi novi Smart televizori neće dugo živeti.

 

Štaviše i gledam da ne bude smart, ail to je prava umetnost naći da ima hdmi-cec podršku(za Raspberry), da bude 4K i da ne bude Smart i još sa pristojnom dijagonalom.


I šta si planirao krljavi kineski 4K LCD ?

 

Ne razumem pitanje.

 

90% 4K panela su IPS  i Samsung ih pravi tako da nije baš Kineski, ali manje-više je isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno 444 evra  za 50 dijagonalu ?


LG fura IPS a Samsung PVA panele. Sada cepaju Quantum Dot.

 

QDEF_Exploded_Diagram.jpg    Samsung-UE65JS900-pixels-x80-teardown-by

Share this post


Link to post
Share on other sites

4K tv 50'' dijagonale košta oko 1000e naviše, a da li je puno ili malo je već lična stvar.

 

A IPS panel meni sasvim fino izgleda. Mada i dalje su prilično skupi i biće tek šire dostupni za 2-3 godine.

 

Npr Dell monitor 24'' sa IPS panelom je oko 250e.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš nešto ozbiljnije da uradiš sa mikroračunarom i tv-om izbor je LG, Samsung, Philips, Panasonic, Sony i eventualno Toshiba. Za ostale je podrška ravna nuli.

 

Zato i ne računam ostalu družinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak bih potražio glupi tv i povezao mikrokompjtuer na njega. Podesiš da dugmići sa daljinksog radi na mikrokompjuteru preko hdmi i imaš daleko pametniji tv od svih koje prodaju. A i trebalo bi malo duže da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...