Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

to i ja kontam,nekako mi se samsung više sviđa,bez nekog posebnog razloga,sestra i zet imaju 40h6400 i ekstra je,ali je prošlogodišnji model i slabo ga ima.meni lično to nije ni malo bitno,ali baš ga je teško naći,počeli su da donose nove serije:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

počeli su da donose nove serije 2015-2016 pa su cene jače,koliko sam video taj LG  je kod nas 80000,(79900) pa kontam da je ovih 480 ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja i ovaj kad sam uzimao (Decembar '14) se tek bio pojavio kao model za '15.

 

Možda više nema tolikih akcija i popusta u HU, a možda ih i sad više deru na granici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da je tarifa 30€ po tv,pa neće ni da donose manje od 32 inča,neisplati se i zato gledaju što skuplje da uzimaju.inače lik ih donosi iz veleprodaje,najbolji je u SU sa cenama,a za neke ide u Slovačku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada ja upadam tek tako, ali jeste primetili kako pada cena full hd televizorima? :)

TV koji je mene zanimao je koštao oko 120 000 pre oko 6 meseci, a sada je mrvicu preko 80k. Očekujem još veći pad cena zbog pojave UHD televizora.

 

Naravno, nema poente uzeti UHD kada nemamo na čemu da pustimo snimak, prenesemo i tako dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni UHD je totalna glupost ako se gleda sa daljine vece od 2 metra, svaki dan u radnji kod mene su jedan pored drugog full hd i uhd iste dijagonale, kad si na metar od nje ima razlike ali ko ce gledat 40"+ sa te daljine, plus sto se griju strasno, ne mozes drzati prst na odredjenim djelovima duze od par sekundi dok kod fhd je to mlako tako da me zanima i trajnost tih tv-ova. Oled je vrh stvar ali i tu mi momak koji radi za tu firmu kaze da kratko traju, sledeci tv kad kupim bice sto vece dijagonale i bez icega, 3d imam pogledah film 2 puta, smart opcije ajd nisu lose al opet bolje kupiti u startu 50" nego 40"smart, a bluray plejer sa smartom i wi fi 120eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

LCD greje pozadinsko osvetljenje, tako da nema veze koje je rezolucije. Jedina razlika je možda da li je direct ili edge light pozadinsko.

Što se tiče rezolucije ekrana uvek bolje što više ali na LCD-u opet sve je prazna priča jer je pokretna rezolucija samog panela jako mala.

OLED ako srede trajnost panela ima jako lepu budućnost. Problem je u plavom pixelu koji ima daleko kraći životni vek u odnosu na crveni i zeleni a to rešavaju tako što postoje po dva plava pixela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se grijanja tice ne bi se slozio, ne moze isti procesor da obradjuje fhd i uhd slike, treba naravno dosta jaci a samim tim dolazi i do jaceg grijanja, kod lg uf modela prze dolje oko njihovog loga a samsungova js serija przi na vrhu gdje je metalna lajsna. Mislim da ne bi smjeli sebi da priuste da tv od 3000€+ se deformise usled tolike toplote, a fhd jedva da su mlaki, ugriju se ako ih bas maltretiras sa smart opcijama. Kad bi napravili kombinaciju sonijev smart tv tj android tv + plus oled e to bi bilo vrh :D

I dok mi pricamo o ovim od 40 do 50" evo sta kupuju kod nas rusi koju su nas okupirali, a ujedno i najveci tv koji sam montirao na zid, lik je taj dan dao oko 12k eurica za 4 ovakve televizije i ovo ozvucenje, i platio ga lakse nego ja mali servis za punta haha al makar smo se drug i ja nakupili para kod njega za montazu :D

20150807_214248.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva elektronika / procesori , transformatorski deo, WIFI itd  UHD LCD TV-a sa LED pozadinskim osvetljenjem sve je smešteno iza ekrana, pozadinskog osvetljenja pa na kraju lima / nazovi šasije.

 

LG 55UF850

LG-55UF850V-overall-teardown-fullhd.gr.j

 

Samsung UE65JS9000

Samsung-UE65JS900-overall-teardown-by-fu


Nema puno složićeš se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
panasonic_s20.jpg
 
 

 

Danas smo napunili punih pet godina druženja.

 

 

 

 

DSCN7512.jpg
 

U pitanju je Panasonic PLAZMA TX-P42S20E , Full HD 600 Hz zverče. Za tih pet godina radila je 11 493 sata i 15 minuta, paljena za to vreme 4809 puta i u proseku radila 2 h i 30 min ili 6 h i 20 min dnevno (oko 1826 dana). 

Za to vreme ništa nije izgubila od kvaliteta slike, ovetljenja niti je bilo zaostalih / zalepljenih slika- pixela. Često se dešavalo sa neki film ostane na pauzi duže vreme (i preko pola sata) bez ikakvih posledica po panel.

Panasonic garantuje 100 000 radnih sati bez značajnog gubitka osvetljenja / kontrasta.

Slika je još uvek impresivna, živih boja , odličnog kontrasta kao i savršenog prikaza tamnih scena gde nema gubljenja detalja. 

Današnjim danom je istekla produžena garancija od pet godina. 

 

DSCN2759.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Panasonic plazma na leto puni 6 godina. Koristi se svakodnevno. Detalj koji me je najviše oduševio su još uvek prve fabričke Panasonic baterije u daljincu. I dalje reaguje čak i kad ga uperim u zid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi taj detalj sam zaboravio.

Slučajno naletih kada sam pre dve godine ulazio u servisni meni. Tada je bilo

20.10.2013. g.
Time 00007021:15  
On / Off 3037

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta kazete za sobnu varijantu http://www.winwin.rs/televizor-tv-32...r-4753694.html
Model LE-32T2H18C
Dijagonala 32" (81cm)
Ekran LED LCD
Rezolucija 1366x768 (HD Ready)
Tip Tunera DVB-T/C/T2
Osvetljenje 230cd/m2
Kontrast 1200:1
Vreme odziva 6 ms
Ostalo Ugao gledanja: 178/178;
3D funkcija Ne
Dimenzije Sa postoljem: 738x205x490mm; Bez postolja: 738x87x440mm
cena je smesna trenutno,valjda je bolji od fox-a,vox-a
cena 21 500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi otklonio valjda moraš da dodaš još 10.000 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitam cisto zbg reci odziva,sovetljenja,kontrasta,znam da je vise para dobije se bolja zavrsna obrada,i ostalo kvalitetno... valjda uz garanciju uz 2 god mogu da odgledam filmove,utakmice i slicno bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj na jeftine panele ograničenih mogućnosti kao i jeftinu elektroniku.

Što se tiče TV-a uvek je bolje kupovati markirane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da kupimo neki tv u dnevnoj sobi,pa me zanima dal su VOX televizori ok,vise ce da gleda majka taj tv nego ja,il da zovem ove sto prodaju iz madjarske tv,ima jedan dobar LG od 42 inca za 370 eura,pa me zanima misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sestra ima vec 2 godine VOX od 32". Za sada radi bez problema. Moj ti je savet da gledas samo da je full HD. Nikako HD ready.

Grundig isto nije los, od tih jeftinijih. Ne znam gde sam procitao da koriste LG panele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...