Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Igrali se sa tuđim TV-om. Teško da će im neko dati da nose kući čudo koje košta ko đavo.

Nije loše uporediti sa tuđim testovima i videti kako stvari stoje.

Mada kao i sve nove tehnologije, preeeeeeeeeeeeskupo. 4-5 g min dok se cena spusti na prihvatljiv nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li će im dati da ga nose kući zavisi od ozbiljnosti distributera, ali i medija koji obavlja test. Ni u Srbiji situacija nije ništa bolja u tom pogledu, nažalost.
A boli koliko je skupo, još nisam skupio pare za full LED a oni već izbacili dvaešes novih džidža :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

HD televizija... Dugo su mljeli Panasonic, Panasonic, Panasonic. Na svim forumima su imali ponekog bliskog njima koji je sluzio kao repetitor. I onda jedan dan vest na sajtu tipa: Panasonic je prestao da placa (ne secam se tacno sta). Od danas ne odgovaramo na pitanja vezana za Panasonic plazme :D

Jesu ljubitelji tehnike i znalci, ali su i kvarni ko supalj zub...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se igrao posle dužeg vremena sa servisnim menijem.

Panasonic Plazma TX-P42S20E i preko 3 godine korišćena ima 7021 h i 15 min rada, za to vreme je paljena 3037 puta.

Nikakve promene u osvetlenju / kontrastu itd, slika i dalje fantastična kao i prvog dana (naročito u tamnim scenama).

U reklamnim materijalima su navodili cifru od 100 000 radnih sati, što znači ostaje mi još u proseku oko 40 godina.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali off u off-u :D A jel ima neko ovde da radi sa lcd i led tv-ima? treba mi 2 panela (ekrana), razbijeni su :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lg 42" LA620 ili Samsung 40" F6400?

Gledam ove sa KP sto donose iz madjarske pa ako je neko vec porucivao moze preporuka...

 

3D mi nije neophodan pa moze i preporuka ze neki drugi, do max 500e :thumbup:

(Bilo bi lepo da ima WiFi i da je smart, ali ako je "srecnije" resenje neki android box moze i neki jeftiniji TV pa da se dokupe A.box :thumbsup: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je preprosle godine uzeo novi neki Samsung od jednog od likova sa kp, i za sada je prezadovoljan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba modela su odlicna na papiru. Nije lako dati savet jer dosta zavisi od licnih afiniteta i srece u kupovini, tj kakav ti primerak zapadne, koji panel i slicno. Lutrija sa panelima je bila posebno izrazena kod Samsunga ranije. Ne znam kakva je sada situacija.

Elem, kada bih sada kupovao i odlucivao se za jedan od ova dva, uzeo bih sledece u razmatranje:

- Duzinu garancije

- Da li je LG resio problem sa reprodukcijom dts audio (ako nije, ovo znaci da neces imati zvuk na 90% mkv fajlova koje budes pustao sa internog player-a)

-Koliko naocara dobijas uz tv i ako ne, koja je cena naocara.

- koji model mi je lepsi na oko

- velicina, 2'' razlike u korist lg modela, nisu za zanemarivanje.

Takodje, obavezno pre kupovine stavi na flash neke snimke koje nameravas gledati na tom televizoru, ponesi u radnju i probaj kako izgleda snimak na oba modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro uzeo f5300 samsung, doduse nije preko KP i mogu ti reci da sam zadovoljan. Dosta sam se raspitivao po radnjama u vezi kvaliteta slike kao i samog TV-a i svi su mi rekli da gledam samsung. Navodno ima neku opciju peglanja slike. Ne razumem se nesto preterano ali kad mi je vise ljudi reklo istu stvar to je prelomilo. Inace ja nisam mogao da se odlucim izmedju LG, Samsunga i Philipsa. A sto se tice preporuke potrazi preko googla zeljko ilic tehnika. Da ne dajem bas adresu, ne znam da li se kosi sa pravilima. Kod zene na poslu su vi narucivali preko njega i nisu imali problema. Svi kazu da je lik fer, ali najbolje ti vidi sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 2 godine uzeo LG 32LD465, 1080p full HD i malo je reći da sam prezadovoljan televizorom. Trenutno na IPTV-u nemam HD kanale ali kad ga povežem sa lap topom i pustim neki full HD film slika je perfektna. Za nekih 3-4 godina ću verovatno preći na neki smart tv ali otom potom...

Evo kako sam ga upasovao u dnevnu sobu.

 

22022014430.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se sto je cable managment uradjen! :)

Inace, cini mi se da je tv previsoko za dnevnu sobu. Valjalo bi da je u nivou ociju kada sedis u garnituri naspram tv-a. Ovako visoko ide u kancelarije i cekaonice.

Ili u bas velike dnevne sobe, ali onda tv od 50". :)

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovaj kamen do plafona da ti razjasnim odmah. :D To je urađena kocka od 3 kvadrata a do plafona ima jos nekih 50-ak cm. Što se pozicije (visine) TV-a moglo je za još 10 - 15 cm niže tj. može još uvek ali i ovako je odlično, ima na držaču TV-a podešavanja visine. Možda ti se zbog slike čini da je na malom višem položaju ali veruj mi da je pijatno gledati ga, ne krivi se vrat. Inače prvo što sam uradio je da sam sakrio crevo  iza prirodnog kamena dovoljno veliko  da će moći da prođe HDMI kabl ili onaj koaksijalni ukoliko se budem vratio na staru antenu. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sad dodje m2 kamena sa postavljanjem?

 

 

Ja imam poštin KDS i uzeh pre neki dan STB za digitalnu televiziju (sada im box ima i HDMI). Slika je nekih 10-15% bolja od analogne, ali mi je najveći razlog bio postojanje 7-8 nemačkih kanala, koje su postepeno ukidali. Nažalost, DSF-a i dalje nema... :wacko:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 eura  po kvadratu je bio kamen a lepio sam ga sam tako da ne znam koliko majstori naplaćuju po kvadratu.

 

Što se kvaliteta slike tiče mislim da IPTV ima dosta bolju sliku od SBB-a i ostalih  ne uzimajući za primer pakete u kojima dobijaš HD kanale. Ne verujem da neko od naših nudi više od 2-3 nemačkih kanala mada meni jedino treba Arena sport zbog LŠ ali opet nemam engleze i špance koje prenosi SK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

y7a9a2a3.jpg

8y9uvu2a.jpg

Ja sam prezadovoljan sa IKOM-ovim digitalnim signalom. Slika je odlicna.

Inace, kod mene je tv znacajno nize postavljen, pa vidis kako izgleda kada je u pravcu ociju.

Ovaj Svaba se zadesi na slici dok sam slikao, ekstra je odglumeo Niki Laudu u filmu Rush.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viđao sam ljude  koji postavljaju još niže, e to tek ne valja i ne služi ničemu. I meni je prvenstveno bio na onom njegovom stalku ali sam ga kasnije postavio na držač, inače si uhvatio i kuvara sa nečim što liči na punjenu papriku ili jabuku sa karamel prelivom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optimalna visina i bez svađa u kući. 

32 LED Lcd vs 42 plazma
DSCN2759.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduše i nije. Ova slika je kod ortaka, dok kod mene stoji za trećinu višlje. Mada obe kombinacije sasvim OK.

Jedino kod LCD-a se promenom ugla gledanja menjaju i kontrasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formula da vas oči ne bole i da vam bude ugodno

 

formula_dijagonale.jpg

 

 

VD : Udaljenost gledanja
DS : dijagonale ekrana
NHK: Rezolucija Horizontalna ekrana (u pikselima)
NVR : Vertikalna rezolucija ekrana (u pikselima)
CVR : Vertikalna rezolucija videa koji se prikazuje (u pikselima)
Napomena: ugao bi trebao biti u stepenima u proračunu tangente. Ako proračunske tablice, kao što su Excel, morate pomnožiti ugao prema PI () / 180. Iako DS je u inčima, VD će biti u inčima. Ako želite, VD je u metrima, a zatim pomnožite VD s 2,54 i podeli sa 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panasonic navodno prestao da proizvodi Plazme, ranije već prestao njihov razvoj / dalje se rasprodaju zalihe. 

Isto su sa Sony-jem sklopili ranije ugovor o razvoju OLED panela i od tog posla nema ništa. OLED panele će kupovati od LG. Prve OLED TV treba da predstave na IFA 2014 (Berlin 05-10 sept 2014.). Do tada kupuju LCD panele od raznih kineskih proizvođača.

Samsung se navodno povlači iz OLED priče i dalje nastavlja razvoj LCD panela.

Tako da su japanci ponovo izgubili trku i polako tonu sve više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuga i velika šteta. LCD koji može da parira najjeftinijoj full HD plazmi košta 5x više.

Baš sam razočaran tržištem...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...