Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Oba LED-a su u prednosti nad plazmom (ne Bambi) i po rezoluciji. Full HD je ipak Full HD ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam skoro identican model kao ovaj treci sto si stavio i moj savet ti je bez razmisljanja njega da uzmes :) jos kad se uhodas sa svim dostupnim aplikacijama odusevices se. A o slici i da nepricam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspeo da ispratim po radnjama, oglasima, testovima i sl... best-Buy je Philips 40PFL5507K 3D

Ako se ide u Madjarsku sa povracajem poreza treba da izadje oko 480 EUR pa još na to carina i porez ili šta već ( a može i bez toga ko je snalažljiv...:) )

Ima ga i kod nas na KP za 620 EUR

http://www.kupujemprodajem.com/Philips-40PFL5507K-3D-4713504-oglas.htm?filter_id=5811847

Da li ga neko ima - kakva su iskustva?

NOVO. Fabricko pakovanje sa overenim racunom i garancijom od 2 godine.

  • Philips 3D televizor LED LCD 40PFL5507K/12
  • Tip displeja: LED Full HD 3D
  • Dijagonala ekrana: 40"/102 cm
  • Format: 16:9
  • Rezolucija: 1920x1080
  • Dinamički kontrast: 500.000:1
  • Osvetljenost: 400 cd/m2
  • Poboljšanja slike: Pixel Plus HD, 400 Hz
  • Perfect Motion Rate
  • 3D: 3D Max Clarity 400, Full Screen igranje za 2 igrača, 2D na 3D konverzija, Automatska 3D detekcija
  • Podržane rezolucije:
  • Kompjuter: do 1920x1080 @ 60Hz
  • input lag 17ms i 4:4:4 chroma subsampling
  • Video: 24, 25, 30, 50, 60 Hz, do 1920x1080p
  • Zvuk:
  • Snaga: 2x 10W
  • Poboljšanja zvuka: AmbiwOOx, Auto Volume
  • Leveller, Clear Sound, Incredible Surround
  • Tjuner:
  • Digitalna DVB-C MPEG2, DVB-C MPEG4,
  • DVB-S2 MPEG4 HD, DVB-T MPEG2, DVB-T
  • MPEG4, DVB-S HD+ podrška (Astra)
  • Video reprodukcija: NTSC, PAL, SECAM
  • Priključci: HDMI x4, Komponentni ulaz (YPbPr) x1, Scart (RGB/CVBS) x1, USB x3, Antena IEC75, Common
  • Interface Plus (CI+), Digitalni audio izlaz (koaksijalni), PC ulaz (VGA), Audio ulaz, Izlaz za slušalice, Konektor za servisiranje, Ethernet-LAN RJ-45
  • EasyLink (HDMI-CEC)
  • WiFi sertifikovan
  • USB multimedija:
  • Video: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1
  • Audio: AAC, MP3, WMA (v2 do v9.2)
  • Slike: JPEG
  • Smart TV funkcije:
  • Net TV: Catch-up TV, Online Video stores, Open
  • Internet browser, Online apps
  • Kontrola: MyRemote app (iOS & Android), USB
  • Keyboard & Mouse support
  • SimplyShare: DLNA media browser, USB media
  • browser
  • Boja: srebrna
  • Dimenzije (ŠxVxD):
  • Bez postolja: 92,9 x 55, 72 x 3,6 cm
  • Sa postoljem: 92,9 x 60 x 24 cm
  • Težina bez postolja: 11,65 kg
  • Težina sa postoljem: 14,2 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi' uzeo 3D TV ni da mi ga poklone.... Lazem, uzeo bih ga, prodao i kupio neki normalan, a za ostatak para mazao nutelu po glavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno gledano taj 3D smori posle 5 dana. Dok skines jedan 3D film sa neta izgubis zelju da ga gledas :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče TV samo plazma (naravno ni bambi nije loša), naročito od 42 pa naviše (mislim da se manje više i ne prave, bilo 37 do skoro). Nemoj da te razočara manja rezolucija, uprkos tome lepša i prirodnija slika sa više detalja, naročito u mračnim scenama. Nema zamućivanja slike pri brzim pokretima. Jeftine plazme nemaju SMART mogućnosti mada se to lako rešava HDMI kablom i vezanjem za komp. Sve sam to prostudirao i upoređivao ali detalji slike, brzina panela, druga stvar svaki pixel svetli za sebe (nema probijanja pozadinskog svetla LED ili CFCL).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo i ja citam i guglam,mada nema puno informacija barem na srpskom (a na engleskom znam samo da se smejem) i ono sto sam naso svi kazu da je slika na plazmi bolja i kvalitetnija nego na LCD/LED televizorima.

A te hi end novotarije (smart,3d) mi nisu ni bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3D nije tako loša stvar. Zanimljiva ali isključivo za velike dijagonale. Burazer ima 32 3D LG i recimo naučni IMAX filmovi extra izgledaju. Korali i sve ostalo kao uživo, veoma zanimljivo iskustvo. Ima velike razlike u kvalitetu 3D filmova.

Da se vratim na plazma vs lcd, uglovi gledanja su na strani plazme, kontrasti takođe (ne očekuj milionske), prava crna boja, pokretna rezolucija / prikaz bez zamućenja. LCD sa 50 Hz su u stanju da prikažu oko 250-300 linija pokretne rezolucije, nafurane i raznoraznim pomagalima ali i sa astronomskim ciframa blizu 800-900 linija, par zadnjih modela i svih 1080. Ujednačenost osvetljenja ekrana je opet na strani plazme, lcd ima varijacije tj nije ceo ekran podjednako osvetljen.Plazma prikazuje veći raspon boja. Plazme su veći potrošači mada ove zadnje generacije su dosta smanjile potrošnju, 110-130 W Panasonic TX-P42UT50 3D.

Imam full hd plazmu i dva lcd-a i puno mi je prijatnije za oči ga gledam celu noć u mračnoj prostoriji plazmu. Na oko 2m uživam na 107 cm tj 42.

Ovde imaš dosta testova http://hdtelevizija.com/ i http://hdportal.eu/recenzije/

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naručio ovaj + ovo pa ćemo videti kad stigne kako sve to fercera :sofa:

Popodne dobijam paketić u ruke... Utisci sutra ;)

Prvi utisak je da mi se naprasno opametio TV :)

Drugi utisak je da sam dobio ono što sam očekivao. Instalacija uređaja vrlo jednostavna. Sve funkcioniše kako treba.

Za treći i sledeće utiske trebaće malo vremena i tehničkih uslova da se izvrši testiranje...

Zadovoljan kupovinom :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta sam u ovoj temi napisao pre 2 godine ;)

Chelicu, pre nego sto pocnes da prosipas mudrost, obnovi gradivo - sve lose strane plazme koje si nabrojao, su mane starih plazmi koje su u medjuvremenu bitno napredovale wink.gif

Inace, nema pravog recepta za kupovinu TV-a, osim da covek sam pogleda i odluci.

Neko nepisano pravilo je do 40" LCD, a preko 40" Plazma. Nije lako objasniti zasto, ali ima poente.

U svakom slucaju, meni vise prija slika na Plazmi, nego na LCD-u. Meksa je i prirodnija. Brze scene su tecnije i lepse nego na ultraostrim LCD-ovima sa ultranabudzenim bojama. Ali u svakom slucaju BILO KOJI da kupis, bice to ogroman kvalitativni napredak u odnosu na dosadasnje televizore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta ce 90% i biti...mada ima i ova 50PA6500 full hd....skuplja je 150 eura...da li se isplati dati tih 150 e. za 20cm. vecu dijagonalu + full hd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za veličinu uvek pitaj ženu i poslušaj je. :harhar:

Na veliki ili veči televizor navikneš se za pola sata. 50 možeš komotno da gledaš sa 2 m. Dok ako kupiš manji ima da se nerviraš svo vreme.

Preporucujem LED TV posto je uzasno lagan, tanak i ne greje se uopste.

Ovde si me totalno zbunio. Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj prijatelj ima dobar odgovor na temu velicine dijagonale - kaze:

Sa velicinom dijagonale ti je kao sa zenskim grudima. Ne postoje prevelike.

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucujem LED TV posto je uzasno lagan, tanak i ne greje se uopste.

Ovde si me totalno zbunio.

Ne kontam... sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled na ovu ponudu.

http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-NAJPOVOLJNIJE-3826882-oglas.htm

POGLEDAJTE MOJ KP IZLOG dejantehnika. kpizlog. rs

novi televizori sa dve godine garancije koja vazi i kod nas! ! !

Panasonic TX-P42et5e smart 3D LED, full HD,300 HZ + naocare cena:650 eura

Panasonic TX-P42UT50E 3D smart plazma cena:550 eura

Panasonic TX-P42ST50E 3D smart plazma cena:650 eura

Panasonic TX-P42GT50E 3D smart plazma cena: 900 eura

Panasonic TX-P50GT50E 3D smart plazma cena:1100 eura

Panasonic TX-P50UT50E 3D smart plazma cena:760 eura

Panasonic TX-P50VT50E 3D smart plazma cena:1420 eura

Panasonic TX-P55ST50E 3D smart plazma cena:1260 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panasonic plazme su vrhunske. Moj kum je pazario pre par godina jednu na moju preporuku i prezadovoljan je. E sad, ne znam u cemu je konkretno razlika izmedju ovih, pa proveri negde da li se isplati razlika u ceni.

LED sam preporucio imajuci u vidu manje televizore (ispod 40"), ali generalno mi se mnogo svidja sto su jako lagani i sto se ne greju skoro uopste (i mnogo manje struje trose).

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^ Eee moj druze... LED ti se isto greje nenormalno, pre neki dan sam radio sa Samsung-om 6000 serija sine kad sam ga takao sa strane kad se nisam izgoreo a ekran je po celoj duzini topao...(to vazi i sa LM serije od LG-a taknes donji metalni okvir mozes da peces jaje bez problema, i ekran se isto malo greje)

Tako da se i LED i Plazma sada greju isto.

A sto se tice LG50-tice PA6500 bez problema ju uzmi fenomenalna plazma, vredi dati 150eurica vise.

Video sam joj sliku poredili smo sa LG47LM860, i LED moze samo da se pokupi i da ode.

Edited by Grim Reaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 520 evića dobije se ogrooooman televizor. Dok taj LED od 1280 e, debela razlika. Čak sam se bacio u razmišljanje da ga uzmem.

Vezano za sliku pisao sam često Plazma i pored slabije rezolucije ima detaljniju i lepšu sliku. Tačno se lepo vide teksture kože na licu a o tamnim scenama i da ne pričam. LCD jednostavno pola i ne prikaže. Dok ovi napucani sa poljima lokalnog zatamljenja su još čudniji.

Na mračnom nebu se ne vide zvezde ili još gora varijanta kada je mesec na ekranu. Pošto su polja zatamljenja kvadratnog oblika dešava se da oko meseca ima ocrtan kvadrat.

Jedino ko juri i voli da sačeka novu seriju Panasonic plazmi i njihove cene iz Mađarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^ Eee moj druze... LED ti se isto greje nenormalno, pre neki dan sam radio sa Samsung-om 6000 serija sine kad sam ga takao sa strane kad se nisam izgoreo a ekran je po celoj duzini topao...(to vazi i sa LM serije od LG-a taknes donji metalni okvir mozes da peces jaje bez problema, i ekran se isto malo greje)

Tako da se i LED i Plazma sada greju isto.

Izvini, ali ja eto imam potpuno drugacije iskustvo - Trenutno posedujem 32" LED TV (Samsung serija 4000) i LED monitor 24" (Dell) i oba su jedva mlaka dok rade (ekran nije cak ni mlak).

Ako se podjednako greje kao plazma, onda nesto nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispipao oba TV-a i oba (subjektivno-nije korišćen termometar) vrlo sličnih temperatura kako ekrana tako i kućišta. Mada bi možda i zbog veličine rekao plazma za nijansu toplija. Panasonic TX-P42S20E i LG 32LM611 (edge LED), za druge ne tvrdim nisam ni pipao. :laughing:

Ortak se opasno zagrejao za LG 50PA6500 a bogami i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^ Eee moj druze... LED ti se isto greje nenormalno, pre neki dan sam radio sa Samsung-om 6000 serija sine kad sam ga takao sa strane kad se nisam izgoreo a ekran je po celoj duzini topao...(to vazi i sa LM serije od LG-a taknes donji metalni okvir mozes da peces jaje bez problema, i ekran se isto malo greje)

Tako da se i LED i Plazma sada greju isto.

Izvini, ali ja eto imam potpuno drugacije iskustvo - Trenutno posedujem 32" LED TV (Samsung serija 4000) i LED monitor 24" (Dell) i oba su jedva mlaka dok rade (ekran nije cak ni mlak).

Ako se podjednako greje kao plazma, onda nesto nije u redu.

Ne znam stvarno sta da ti kazem, ja radim sa televizorima tako da sam svaki dan u kontaktu sa njima i sa svim najnovijim modelima.

Nemoj porediti LED monitore sa televizorima, novi LED televizori su vecih dimenzija i imaju procesore koji se poprilicno greju i napravljeni su od "egoticnih materijala" (staklo, aluminijum) tako da sire toplotu sto vise preko celog TV-a.

E sad ne znam za tebe mozda si ti imao iskustva sa starim plazmama, ali ove nove to "grejanje" je skroz u normali sa LED televizorima. I svaka musterija koja me je pitala za to "grejanje" kazem im slobodno pipnite ekran plazme, i evo pipnite ekran nekog LED/LCD LG/Samsung-a/Philips-a i ljudi vide da stvarno to nije uopste strasno kao sto je pre bilo. (pre su plazme imale kulere :laughing: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nove plazme se daleko manje greju od starih, ali i dalje (sa fizicke tacke gledista, uporedjujuci tehnologije) mora vise da se greje od led-a.

Ali da se ne vrtimo previse oko toga bez potrebe, posto i sam vise volim plazme, to sam pomenuo usput kao pozitivnu stranu led ekrana uz malu tezinu i malu potrosnju struje.

Sent from my Casio Scientific Calculator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...