Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Nije šala!

Pogledaj u nekoj radnji ako ti se ne dolazi do moje firme neki CRT od 100 Hz, znači ne običan. Imamo takav Sony na poslu, gledamo i kablovsku i IPTV, veruj mi slika je perverzna i ekran je ravan!

Nisam siguran da je bolji od nekog HD, ali ovde pričamo o običnim...

I da ponovim ... dizajn! Za 600 evra kupim veliki monitor, ništa više, nema 5 kila, sija se ko pseće mudo i jeftino izgleda!

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne gledaš Prvu, Sportklubove, ESPN... za Pink ne bih ni kupovao TV :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ni ti nisi video CRT sa 100 Hz...ali nije ni bitno, bitno da se kenja ko i uvek :thumbsup:

I ko je pominjao Pink? Ne znam da li si upoznat sa svim programima koji idu preko IPTV?Gledam sve kanale, mada lično ne gledam sport, više to kolege gledaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Samsung LCD od 32 inča i prezadovoljan sam. Tv gledam preko IPTV-a i mogu reći da je kombinacija IPTV i LCD-a odlična! Kvalitet slike i zvuka su na zaista visokom nivou. Još ako prikačiš neki stub ili kučni bioskop.....uf... :unworthy:

Ali isto moram istaći da je slika sa IPTV-a na CRT-u od 100 hz zaista odlična.

Znači nije novogodišnja šala niti Oktopod kenja, već je zaista tako!!!! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali nije ni bitno, bitno da se kenja ko i uvek :thumbsup:

I ko je pominjao Pink?

Koliko vidim, jedini koji ovde kenja si ti...kao i uvek.

Čovek ti je pomenuo Prvu i ostale televizije jer one emituju WIDE format svog programa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije SHARP je keva.... mozda nije toliko zastupljen ali lcd sharpov ubija koliko je dobar.... plus shto je garancija kos njih 5 godina bila prve godine pojavljianja... posto je konkurencija davala 1, ili dve oni su isto poceli da daju 2 godine....inache jedini je SHARP iz japana...direkt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesha

A kako ja da čitam misli? Ja kažem šta mislim, ne okolišam pa da neko nagađa...

@evoluzione

Sharp se ipak pokazao kao TV koji se najviše kvari, znam što iz ličnog, što iz iskustva majstora. I u startu je precenjen, osnovni model Sharpa košta kao najnabudženiji neki isto tako poznat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo druga Oktopoda sad mi trebamo da vratimo stare crno bele EI Nis televizore + stabilizator napona (nikako se ne sme zaboraviti ;) ) i staviti ih u sobe i renovirati stan na osnovu dimenzije tj. dubine katodne cevi sa obaveznim osvrtom na dimenzije stabilizatora...i uzivati :pc: ...

P.S. au brate pa ti u svakoj temi imas neku svoju istinu :thumbsup: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja samo kažem da ima odličnih CRT televizora koji po ničemu ne zaostaju sa kvalitetom slike u odnosu na tu plastikaneriju od 600 evra...to su takođe novije tehnologije, ne vidim zašto stalno idete u krajnjost radi prepucavanja, kakvi crno beli EI Niš, o čemu ti zapravo pričaš?

Pretpostavljam da ni ti nisi video CRT sa 100 Hz?

I još nešto, pričate o dnevnim sobama od 35 kvadrata i televizorima od 600 evra, ne vidim šta je problem 40 cm od zida da stoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo druga Oktopoda sad mi trebamo da vratimo stare crno bele EI Nis televizore + stabilizator napona (nikako se ne sme zaboraviti ;) ) i staviti ih u sobe i renovirati stan na osnovu dimenzije tj. dubine katodne cevi sa obaveznim osvrtom na dimenzije stabilizatora...i uzivati :pc: ...

sacuvao sam ja za svaki slucaj dedin tv koji je baba donela u miraz,pa cu njega da ubacim u spavacu sobu jer vidim da je on danas u trendu... :thumbsup:

inace losiji ne moze biti od starog,a neuporedivo je lepsi- moj ukus, moja stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ja nisam video CRT od 100 Hz koji verovatno nema plastike u sebi vec je napravljen od nekih prefinjenijih materijala (ipak je lepo kad firme imaju dosta prostora pa ubace veeelike tv (od 100Hz )pa mogu radnicima omoguciti da gledaju nesto o cemu ce se dugo, dugo pricati (sa kolena na koleno)...

Meni je ipak lepsi crno beli tv sa stabilizatorom nego neki LCD, LED, CRT i sl...

P.S. stvarno postujem sva cuda koja si video :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakav je to televizor kada ne može neko milje da se stavi na njega. :D

Ovi moderni sve neki tanki...plastikaneri...nema čovek gde milje i vazu da stavi... :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od skora, nekih mesec dana, vlasnik plazme i to Panasonic TX-P42S20E. Mozgao sam, sta uzeti i za koliko para i na kraju zbog akcije na koju sam naleteo i zbog produzene petogodisnje garancije panasonica uzeo sam ovaj model. Slike je na analognoj televiziji sroz ok, po meni je mnogo kvalitetnija nego na lcd-u, ne razumem se nesto preterano u same karakteristike lcd-ova i plazmi ali razlika u kvalitetu na analognoj televiziji je osetna. Pored kablovkse imam i IPTV i kvalitet slike je bas dobar ,posebno za gore pomenute kanale Prvu, ESPN, ARENASPORT i slicno. Moja preporuka za ovaj model...

p.s. Plazma je prikacena na komp, i top gear u 720p daje potpuno novi smisao gledanja ove serije, kvalitet neverovatan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...odoh da vam snimim video tog TVa pa kad stignem kući kačim na temu pa vi ocenite sami.

I taj TV možeš da zabodeš pesnicom bez problema (to govori i o kvalitetu izrade) a na te lavore od 600 evra ne možeš milje da staviš da se ne preturi i padne na ekran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre oktopode sto ne furas ciglu od mobilnog onda i on ima bolji signal od danashnjih fonova? :p:P:p:P ide se u korak sa vremenom prema tome dabome...i ja vise volim integralku nego sadashnju deltu i neke starije stvari ali pretera ga sa crt-om....dobar je to stoji ali sad nije tako funkcionalan kao lcd ili plazma... nema hdMi ulaze nema usb ulaze i trosi brate struje ko lud... zato je led keva...:p:P:p:P Do duse na CRT-u mozes da skuvash kafu :p ali jedno je sigurno pojachala lampashka su nezamenljiva... ali je i cena istih nezamenljiva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneo ja moj stari LCD kod majstora ukubne debljine 8cm.

Majstor s vrata kaže: Aha stariji model.

Otkud znate niste ga ni videli.

Vidim po debljini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chelicu, pre nego sto pocnes da prosipas mudrost, obnovi gradivo - sve lose strane plazme koje si nabrojao, su mane starih plazmi koje su u medjuvremenu bitno napredovale ;)

Inace, nema pravog recepta za kupovinu TV-a, osim da covek sam pogleda i odluci.

Neko nepisano pravilo je do 40" LCD, a preko 40" Plazma. Nije lako objasniti zasto, ali ima poente.

U svakom slucaju, meni vise prija slika na Plazmi, nego na LCD-u. Meksa je i prirodnija. Brze scene su tecnije i lepse nego na ultraostrim LCD-ovima sa ultranabudzenim bojama. Ali u svakom slucaju BILO KOJI da kupis, bice to ogroman kvalitativni napredak u odnosu na dosadasnje televizore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, video sam da si kupio... ali tema i treba da zivi, posto ce verovatno jos neko biti u slicnoj nedoumici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili bio si u pravu....Trebam ovih dana da uzmem neki Tv razlog,stari je postao premali

Sve jedno mi je dal cu uzeti LCD ili LED mada svi kazu da je LED bolji tj da ima duzi radni vek....al mene zanima sta uzeti Samsung Sony philips ili Sharp...pa ako moze neko da mi pomogne bio bih mu zahvalan....

i na sta jos da obratim paznju sto se kupovine tice ....npr koliko HERZA i Milisekundi je preporucljivo da ima...

Hvala

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na primer drugar koji servisira te televizore i bavi se takvim stvarim uopsteno kaze da je samsung najgori,brzo riknjavaju i kad ih rasklopi kaze da su uzasni,lemovi jadni,slabi.

Ja samo prenosim ono sto on kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa Samsungom je sto ih ima najvise na trzistu, ima svega i svacega, a kontrola kvaliteta robe koja ulazi u nasu zemlju je nikakva. Nije problem uzeti Samsung, ali se mora raspitati i voditi racuna koji model uzeti, koji ne.

Nemojte zaboraviti da je Samsung najveci svetski proizvodjac LCD panela i da mnogi drugi brendovi koriste njihove ekrane.

LG se pokazao kao solidna kupovina (odnos cene i kvaliteta)

A sad malo o trilemi Plazma - LCD - LED

Kao prvo, LED je takodje LCD panel, samo sa LED pozadinskim osvetljenjem umesto CCFL kod obicnih LCD-ova

LED prednosti - bolji brightnes (osvetljenje) i manja potrosnja (samim tim i manje grejanje)

LED mane - cena, odnosno najlosiji odnos cene i dobijenog

Plazma prednosti - crni tonovi, uglovi gledanja i kontrast

Plazma mane - potrosnja i grejanje

LCD prednosti - cena

LCD mame - najveca mana je crna boja i tamni tonovi

U principu, ako vise gledas TV preko dana u osvetljenoj prostoriji, onda je LED najbolje resenje, ali skupo. Za nocno gledanje, plazma je zakon. Ako je cena bitan faktor, onda jedino klasican LCD upada kao opcija.

Sto se tice hercaze, to je bilo vrlo bitno kod starih, katodnih ekrana, dok je kod LCD panela mnogo manje bitno. Trebalo bi da bude vidljiva razlika izmedju 60Hz i 100/120Hz LCD televizora u nekim brzim scenama, ali je to subjektivna stvar i tema mnogih debata bez konkretnog odgovora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...