Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Ja imam Sony BRAVIA 32" i mislim da za sobu od 20-25 m2 treba ipak malo veći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prostorije 4-6m X 4-6m, znači nekih 20-ak kvadrata je 32inca sasvim dovoljno. Ja ne znam šta vi to gledate na ti televizorima pa vam slika lepo izgleda na 50inča. Ok kad pustiš neki film sa ovog ili onog izvora u HD rezoluciji ali analogna nam TV ima rezoluciju ko snimak sa mobinlog od pre 5 godina. Imam i satelitsku i HD risiver tu se još i može videti kvaliteta u visokoj rezoluciji ali analogna zemaljska TV, što veći ekran to gore izgleda. Kablovska i zemaljska pa i satelitska koja nije HD su "realne" rezolucije 720x576 i kad sad vi to razvučete na 1920x1080 na TV-u od 50 inča po meni to ni našta ne liči. TV ne pravi od babe devojku koliko god bio veliki i svemoćan na njemu gledamo i kablovsku i zemaljsku i satelitsku a ne samo HD filmove ba blu ray-u i sl., on jednostano ne može da popravi izvorni kvalitet slike kao što zumiranjem male slike ne dobijemo razgovetniju sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si lepo napisao ;) Sledeći korak u razvoju televizije je - digitalna televizija. Ako je odlučio da kupi nov TV, bolje je da se pripremi za to što dolazi i uloži novac u novu tehnologiju nego da kupuje po trenutnom stanju. Po tvojoj logici bolje je da kupi CRT televizor sa ekranom 4:3 :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prostorije 4-6m X 4-6m, znači nekih 20-ak kvadrata je 32inca sasvim dovoljno. Ja ne znam šta vi to gledate na ti televizorima pa vam slika lepo izgleda na 50inča. Ok kad pustiš neki film sa ovog ili onog izvora u HD rezoluciji ali analogna nam TV ima rezoluciju ko snimak sa mobinlog od pre 5 godina. Imam i satelitsku i HD risiver tu se još i može videti kvaliteta u visokoj rezoluciji ali analogna zemaljska TV, što veći ekran to gore izgleda. Kablovska i zemaljska pa i satelitska koja nije HD su "realne" rezolucije 720x576 i kad sad vi to razvučete na 1920x1080 na TV-u od 50 inča po meni to ni našta ne liči. TV ne pravi od babe devojku koliko god bio veliki i svemoćan na njemu gledamo i kablovsku i zemaljsku i satelitsku a ne samo HD filmove ba blu ray-u i sl., on jednostano ne može da popravi izvorni kvalitet slike kao što zumiranjem male slike ne dobijemo razgovetniju sliku.

Brate, veruj mi da za sobicu od 20Kvm 42" sa analogim signalom nema nikakvog izrazenog suma, sto zbog peglanja signala u procesorima televizora sto zbog pojacavanja signala. Jos mi se nije desilo na TV-u da vidim neki los snimak, pa cak i klipovi sa youtuba (wireless) direktno pusteni sa TV-a se vide solidno. Problem moze da bude kod nekih lokalnih stanica tipa Palma+ ili EMM gde se boje prelivaju cak i na CRT TV a izrazenije je na LCD. Tako da se slobodno moze reci da je LCD cak i za zemaljsku- analognu televiziju odlican izbor.

Sto se tice cena i izbora, Tehnomanija je najbolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli, napisao sam to zbog par članova ovde kojima je i 42 malo i savetuju još već ekran. Nisam ni napisao da treba kupiti CRT, lepo sam napisao "32 inča", nemojte sad veličati stvari. LCD naravno ili LED ko ima para :lol:

@chelic

Nema potrebe da ti verujem, zbog posla kojim se bavim svaki dan buljim u neke ekrane od 42 do 50 inča a kući u 32. I dobro znam koji je kvalitet slike, kakvo peglanje slike procesorima, nema od toga ništa. Stvar je u tome što je nekom i tebi to dobro a meni nije, sve je relativno, nekom je nešto lepo nekom ružno. Ali brojke ne lažu i tu procesor ne pomaže, od jednog piksela treba napraviti nekoliko, to procesor može samo da zamrlja da ne bi bilo nazubljeno a kvalitetan signal za taj TV je nešto drugo. Ja sam hteo da kažem da nam na žalost kvalitet TV slike ne prati te televizore te da se ne bi razarčaravali kvalitetom slike ne treba ni uzimati prevelike ekrane. To je kao ikonica na desktopu, kad je ovako pogledaš jasna razgovetna, aj povećaj je da ti bude pozadina za taj desktop i na šta će to da liči. Ne može TV da napravi od babe devojku i tu je kraj priče.

Na TV-u mogu da gledam različite izvore slike:

Analogna TV, prijem preko antene.

Digitalna SD TV, prijem preko antene.

Digitalna HD TV, prijem preko antene(RTS HD eksperimentalno).

Satelitska SD TV.

Satelitska HD TV.

I naravno DVD, Divix i slično to da ne računamo.

Sve ovo zeleno može da se gleda na većem ekranu a ovo crveno nikako (tog kvaliteta je i kablovska). Da imam vremena voleo bi da okačim screenshoteve uporedno za sve pa bi videli o čemu govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo( :clap: ne Fiat Bravo :D ) za tebe, imas superiorni vid ;)

Ako 26" koristim kao desktop monitor, 32 ne bi koristio ni kao Photo frame :evil: a kamoli za gledanje TV-a.

Ne znam kakve Televizore gledas... samo mi reci koji vek je u pitanju... pa vidis toliko razlivene boje i sum i losu sliku, uostalom mogu da ti postavim sliku npr. Farme ili menjam zenu posto se saqmo to gleda... Brate ajde malo, ali samo malo pogledaj razliku u kvalitetu LCD od pre 3 ili 4 godine i ovih sada pa pricaj.

MOJE BELO JE SIGURNO BELO!!!

SRECNA NOVA GODINAAAAAAAAAA!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greota je pored ovoliko HD sadržaja (iz dana u dan ih je sve više) ograničavati ugođaj na 32" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki pogresio si. Na telefonu ti je ekran 3.2" a memorija je 32Gb. Moras poceti da razlikujes ove 2 stvari :lol:

Ma mnogo ste Vi razmazeni, do juce sve gledali u 20" a sada je i 50" malo ;)

Za -mojito- Ako imas love uzmi sto veci TV, ako nisi u lovi bice Ti dovoljan i od 32" Gledaj samo da bude HD i bilo bi lepo da ima USB jer moze biti korisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pala je 37-ica i skroz mi je ok za moje potrebe.. cak sta vise da sam kupio 40 ili veci,morao bi da pravim novi raspored na komodi za tv, a i bilo bi sve nacickano...sto se tice kvaliteta slike nisam nista izgubio, naprotiv cinimi se da je i bolji na nekim kanalima.... trenutno je na avali neki film i mogu vam reci da je mnogo bolji kvalitet... jos kad ukljucim bioskop.... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ma jok,5110!!!

imam ja melodije za taj telefon... hoces onu "tebi moja mazo"? ona ti je sad hit :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

LCD 37LD465 Dijagonala ekrana 37"/94cm Cena: 60.999 RSD

Rezolucija: 1920 x 1080

Dinamički kontrast: 70.000:1

Vreme odziva: 5 ms

Ugao posmatranja: 178/178°

DVB-T /DVB-C

USB 2.0

-------------------------------------------------------

LCD 32LD350 Dijagonala ekrana 32"/82cm Cena: 47.999 RSD

Rezolucija: 1920 x 1080

Kontrast: 70,000:1

Vreme odziva: ne piše

Ugao posmatranja: 178/178°

DVB-T /DVB-C

-------------------------------------------------------

Razlika u dijagonali ekrana 12cm, razlika u ceni 120€ :whistle: 1/4 cene više za 3 prsta širi ekran.

@mojito dobar ti je izbor nemoj pogrešno da me shvatiš zbog ovog gore, samo sam napravio poređenje 2 modela, ti si izabrao šta si izabrao i to je tvoja stvar. Da ne misliš da ti ja sad nešto solim pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, mesas babe i zabe... 30 je slabija klasa od 40 a sto se tice konkretnih modela i 2 klase posto je 37LD465 noviji model od ld450 i ima par poboljsanja... konkretno USB je otkljucan, tako da je poredjenje u ceni apsolutno nerealno.

P.S.

Razlika u ceni 32LD465 i 37LD465 je 10.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo razlika 12 cm... cak sta vise na tenhomanijinom sajtu ne pise puno o tom modelu tv-a za razliku od ostalih...ali recimo da mi je bilo bitno to sto ima taj usb koji pored slika i muzike reprodukuje i mkv fajlove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da ne grešim, hardverski nema razlike i nije ovaj slabija klasa to je samo fora za naivne mušterije. Prodaju vam novi kao napredniji model po većoj ceni a HW isti kao stari. Inače radi USB i na 32LD350, mkv i sve to, samo treba malo proguglati i 100€ ti ostane u džepu.

Razlika u ceni je 13000 dinara ako ja umem dobro da čitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne znam šta ste se svi primili na ove televizore, pogotovo ove široke (wide), ne znam da li sam kod nekog video sliku koja mi se sviđa a nagledao sam se tih TVa, na ovim wide je sve razvučeno, kad gledaš nešto gde je brza promena slike a velika svetlost tipa fudbalska utakmica, primećuje se nešto nalik pikselizaciji a glavudže razvučene...

Ja da kupujem takav TV uzeo bih neki za 100 ljada ili ne bih ni kupovao.

Da ne pričam o dizajnu i kvalitetu i sjaju plastike, izgledaju kao poveću monitor za komp još iz vremena kad su počeli da se pojavljuju, ništa nije menjano.

Uzmeš lepo CRT sa osvežavanjem 100 herza i da te bole uši što iza ima izbočinu :thumbsup: Ko misli da mu njegov LCD/LED/Plazma/Smoki tv ima lepšu sliku, nek dođe da pogleda kako je na CRT 100 HZ.

E a onda posle TVa lepo uradiš spušten plafon od gipsa sa fensi sijalicama i jedan šank u kuhinji i imaš baš onako jedinstven stan, nigde viđene fore... :thumbdown:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni posle LCD-a na svakom katodnom igra slika.

Nisi prinuđen da gledaš vide, možeš da menjaš 4:3, 19:6 + mogućnost povezivanja sa kompom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kažeš na svakom katodnom, pretpostavljam da nisi gledao na nekom od 100 Hz kao što navedoh?

A najbolje da uzeti toliki ekran pa ga onda osakatiti sa menjanjem širine na pola :rofl:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne znam šta ste se svi primili na ove televizore, pogotovo ove široke (wide), ne znam da li sam kod nekog video sliku koja mi se sviđa a nagledao sam se tih TVa, na ovim wide je sve razvučeno, kad gledaš nešto gde je brza promena slike a velika svetlost tipa fudbalska utakmica, primećuje se nešto nalik pikselizaciji a glavudže razvučene...

Ja da kupujem takav TV uzeo bih neki za 100 ljada ili ne bih ni kupovao.

Da ne pričam o dizajnu i kvalitetu i sjaju plastike, izgledaju kao poveću monitor za komp još iz vremena kad su počeli da se pojavljuju, ništa nije menjano.

Uzmeš lepo CRT sa osvežavanjem 100 herza i da te bole uši što iza ima izbočinu :thumbsup: Ko misli da mu njegov LCD/LED/Plazma/Smoki tv ima lepšu sliku, nek dođe da pogleda kako je na CRT 100 HZ.

E a onda posle TVa lepo uradiš spušten plafon od gipsa sa fensi sijalicama i jedan šank u kuhinji i imaš baš onako jedinstven stan, nigde viđene fore... :thumbdown:

Ovo mora da je novogodisnja sala :thumbsup:

Kupiti crt tv u 2011 :unworthy: :unworthy:

I dalje mislim da je ovo sala............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...