Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

praznici su i ovih dana svi daju neke popuste pa sam mislio da se pocastim za novu godinu jednim od ova dva... nisam neki strucnjak za tv-ove pa je svaki savet dobar... gde da gledam, sta da trazim...?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupis neki 40' 42'zavisi od proizvodjaca LCD ali gledaj da ima USB movie to ti je extra imam ga i gledam filmice opusteno bez DVD playera a i lepsa slika na LCD nego na plazmi :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina tv prema kucnom bioskopu je dosta pogresna ali ok....Najbitnije je prvo da se odlucis i saberes, koliko para imas....Zelis full hd ili ne, kolika je prostorija gde gledas tv ce biti odlucujuca u tome koju ces velicinu kupiti(na svim oficielnim sajtovima proizvodjaca imas kalkulatore velicine)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

LED je najbolji izbor...to jeste LCD tehnologija ali samo sa LED pozadinskim osvetljenjem - jacim kontrastima i lepsom slikom.

Plazma je kraceg veka, ima slabiji odziv, losija je slika- kako na digitalnom prijemu, tako i na analogonom. E sad Panasonic pokusava da privuce kupce plazmi osvzavanjem od 600Hz. To je ustvari 60Hz ali je softwerski nabudzeno da daje osecaj kao da ima realnih 80Hz ali posto je marketing u pitanju onda su to nabudzili i na 600Hz, ali je opet bulja.

Sve u svemu, u zavisnosti od kesvine koju bi da pljunes, mogao bi da ti preporuci LG koji je fenomenalan pa cak i dosta bolji od Samsunga koji je znacajno skuplji. Ako hoces da das oko 900e mozes da uzmes LED sa "100Hz" USB model ili LCD 200hz sa DLNA, USB, Wireless AV... To su jace serije pocevsi od serija 60 pa na dalje, ali ako neces te gluposti, uzmes serije 30, 40 ili 50 i neces pogresiti.

LG je ok ja sam se odlucio za SAMSUNG jer je imao taj USB movie a LG ga imao samo u skupljoj varijanti , mada sve je to isto :thumbup:

Ima i svaki LG ali na slabijim serijama moras da ga otkljucas... nek ti boki odgovori kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tv sam kupio pre dve godine,obican samsung sa dijagonalom nekih 70 cm i zadovoljan sam sa njim,a bioskop sam uzeo pre par nedelja...u to vreme sam jos i bio u opremanju potkrovlja pa nisam bio siguran da li cu imati dovoljno kesa i za ostale stvari... sada sam sve pokupovao (uglavnom) i ostalo mi je jos nekoliko desetina crvenih pa reko i tv da zamenim... a sto se prostora tice ima ga 25 kvadrata i mislim da mi ne bi skodio ni malo veci ekran...

To su jace serije pocevsi od serija 60 pa na dalje, ali ako neces te gluposti, uzmes serije 30, 40 ili 50 i neces pogresiti.

mislim da bi mi 40 bila prava mera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na dijagonalu, vec na seriju... 42xx4... 37xx4...

Npr... 42LE5500(serija 50)

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dilema iz nekih prošlih vremena.

Sad bi trebalo da bude LCD/LED ali s obzirom da je LED duplo skuplji ja sam za LCD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzmi 46 i boli te briga ?!Koji je to rezon? Led-u je pala cena, u Madjarskoj ima jako dobrih 37-40 za 650-670e. Sada je na granici isplativosti za neku normalnu upotrebu tv-a. Plazma novije serije ima full hd sliku mnogo manju potrosnju, ali je poznato da plazma paneli imaju svoj zivotni vek. Ma koliki on bio - postoji. Posle toga nema popravke - moze samo nov. Sto ce reci, jako skupo....Sa tehnicke strane najbolji je LED sa strane odnosa kvaliteta i cene - LCD. Bitni podaci za odabir, koliko imas para, sta zelis od tv-a i onda dimenzije prostora u kojem ce biti tv. Sve ostalo je ne merljivo. I da, treba imati na umu, da sada u normalnim zemljama je cena 37 i 40 incha, ake ne 100% ista, onda neverotno priblizna. Npr, Samsung C530 37 i 40 ` je indenticna cena. Kao i LG 456....

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju, ja imam toshibin LCD od 42 incha i dnevni boravak od 35-6 kvadrata s tim sto je tv udaljen od mesta sedenja (u proseku) 3 metra. po mom misljenju to je prevelika dimenzija... i pravo da ti kazem kajem se sto sam uzeo tu dimenziju, jer (opet po mom misljenju) toliki tv je dobar za ove malo vece lokale, (gde se u glavnom moze i videti) gde i covek sa 10 metara razdaljine moze da procita recimo prevod ako je na tv-u film...

kad sam ga uzimao, gledao sam po netu sta se preporucuje i ako se dobro secam, preporucena daljina sedenja kada se gleda ova dimenzija je negde oko 5 metara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasma paneli se vec nekoliko godina deklarisu sa vecim radnim vekom od LCD-a.

Ja da biram sad nesto do 42" bio bi LED, a 50"+ Plasma.

Navika je cudo. Kad sam uzeo 50"icu prvu nedelju sam okretao glavu levo desno da bih uhvatio titlove, a sad mislim da bi mi jedna 60"ica bila prava mera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam LG Full HD LCD od 42" - daljina gledanja je od 2,5 do 4,5 metra - krivo mi je što nisam imao para za 50" :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@togo i john - vi kao zene, samo da je sto veci :harhar: :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju, ja imam toshibin LCD od 42 incha i dnevni boravak od 35-6 kvadrata s tim sto je tv udaljen od mesta sedenja (u proseku) 3 metra. po mom misljenju to je prevelika dimenzija... i pravo da ti kazem kajem se sto sam uzeo tu dimenziju, jer (opet po mom misljenju) toliki tv je dobar za ove malo vece lokale, (gde se u glavnom moze i videti) gde i covek sa 10 metara razdaljine moze da procita recimo prevod ako je na tv-u film...

kad sam ga uzimao, gledao sam po netu sta se preporucuje i ako se dobro secam, preporucena daljina sedenja kada se gleda ova dimenzija je negde oko 5 metara...

Jaooooj sto ken....s stvarno cu vratiti Mareta na fudbal da te odvali :D :D :D

Brate ja stvarno ne znam sta ti imas ali meni sa 2.5 - 3m 42" izgleda taman onako dok je 40 prava minijatura naspram njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ima najbolji izbor? mislio sam da odem u tehnomaniju,ali pogledao bi i u uscu ili delti,neptunu...

@togo

gledao sam na sajtu ali ko zna sta oni imaju u prodaji... pise tamo ima ili nema na stanju ali to im je stanje za sve prodavnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pise da ima na stanju, onda nazoves broj i pitas u kojoj prodavnici ga imaju... Ili, jos bolje, narucis telefonom il' preko sajta a oni ti ga donesu na kucnu adresu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na tvom mestu izbego Neptun zbog "refurbished" robe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pise da ima na stanju, onda nazoves broj i pitas u kojoj prodavnici ga imaju... Ili, jos bolje, narucis telefonom il' preko sajta a oni ti ga donesu na kucnu adresu

tako je lakse ali ipak ja vise volim da vidim sta kupujem... a i malo da se prosetam po gradu, mozda ostane koja crvena i za neku lepu klopicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da malo ne preterujete sa ovim "

Po meni 32" je sasvim dovoljno za sobu 20-25m2

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...