Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Hvala vam

:thumbup::thumbup:

 

i ovaj je stigao iz Madjarske pre 3-4 godine...

 

 

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Madjari imaju povrat poreza na tehniku, on tamo TV plati isto kao i ovde ali kad prolazi granicu oni mu isplate porez nazad otud i manje cene. Za sada je to samo u Madjarskoj tako.

Pa šta bi onda zaradio taj sto ih prodaje ovde a dovlaci iz Madjarske? Naravno da su jeftiniji televizori i sva tehnika i to ne samo u Madjarskoj već bilo gde nego kod nas. Kod nas imamo halave uvoznike, halavu državu i moraju cene biti napumpane.
U Madjarskoj šverceri kupuju robu Jeftinije, uzmu PDV nazad i ostvaruju zaradu i usput su jeftiniji od naših radnji. U Madjarskoj je to AFA a drugde je PDV. I u Austriji ili Grčkoj kupis nešto u radnji koja ima oznaku na sebi TAX FREE. Platiš punu cenu sa PDV-om i onda vratiš PDV kako je regulisano zakonom te zemlje (iznos računa, % i način povrata isl).
U Nemačkoj kupis auto od pravnog lica, on ti spremi Export papire i sleduje te PDV nazad.
Tako, nije Madjarska jedina koja ima AFU...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/16/2015 at 4:59 PM, totti said:

Ima li ovde nekog sa razlogom da časti? :)

On 1/17/2015 at 7:02 AM, Tomas said:

:sofa::ph34r:

 

Tacno je prebacio 15-ak dana od 3 godine.... nije me mrzelo da potrazim po forumu..

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar LG nema evropsku garanciju 5 godina? Tj jedna od prednosti uzimanja LGa od Mađara je što je moguće ostvariti garanciju u Srbiji jer je ista na teritoriji cele Evrope. Znam da Samsung to nema. 

Jedino ako je kraća garancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2018 at 1:22 PM, Woodoo said:

@Woodoo hvala na preporuci

 

Epilog: 5 komada dioda pozadinskog osvetljenja crklo i zamenjene, 8k rsd ceh.

 

Majstor odradio za 1 dan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricali ste o cenama televizora u inostranstvu.

Generalno su sarene cene svuda. Nekako je pravilo da su kod nas uglavnom jace cene za 90% stvari nego u inostranstvu, a tu tehnika pogotovu spada.

 

Nekad su razlike mizerne, tipa do 20ak evra, ali bude razlika i preko 100%. Na primer, ja sam xbox platio 350e u Nemackoj - 40ak evra povracaj PDV, dok je isti kod nas tada kostao oko 700e.

 

Bose zvucnik sam nasao za 90ak evra,  kod nad je cena preko 20 000din. Sa fotoaparatom sam prosao preko 3 puta jeftinije, mobilni da i ne spominjem :)

 

Sa druge strane Mac Book Air je u Srbiji kostao 900e pre 2 godine, a ni danas nema nigde da se nadje za manje od 1000e.

 

Sto se televizora tice nemam priliku da uporedim posto uglavnom u prodavnicama nema ovih televizora "za obicne smrtnike", vec se uglavnom izlazu uredjaji od 900+e, ali samih 15ak % ili vise povracaja na PDV ostavlja prostor za win-win situaciju. Jos ako naleti neka akcija svi srecni.

 

Ako neko ima u planu da kupuje tehniku u inostranstvu tipa mobilnog telefona, obavezno bacajte kutije i uputstva, bas su poostrili kontrole na aerodromskoj carini. Sto se prenosa televizora tice mislim da je to nemogcue bez uigrane seme.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr za LG televizore garancija vazi u Srbiji ako se uzme preko Madjara. Ako nekome znaci taj info..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna neki servis (po mogućstvu u BG-u) gde bi mogao da se popraviti monohromski displej? Japan Electronic ne mere.
Slike displeja u prilogu
Hvala. b55da4d43d04e983bc2b608b0d0141ce.jpg48631cd07f3cd60ab472dec52f0c8616.jpg7312bd2a599f6a138c9703a5a69e865b.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo neki entuzijasta, radio amater, po mogućstvu u penziji, jedan hladan lem je u pitanju 200% ali ga treba naći.

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvisi kako je rešena veza između displeja i ploče.Ovo mi liči da je traka koja spaja ploču i displej popustila i ne pali oređeni red piksela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da ga otvoriš i da pogledaš vezu kakva je.Postoji na određenim uređajima traka sa kontaktima koja je nalepljena na red pinova.Ona vremenom popusti i ima prekide.Od čega je taj displej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikano sa donje strane, displej je iznad lima, nalazi se na masini za obradu dioptrijskih stakala. e735e2e790ef317df83549278b2bf2b9.jpg1c2049d6bc40d0242ffc23e89aa354e8.jpg7450f37881abcd2e1abee23c64dcfd72.jpgee16f4828036257ef44ad710278b12dd.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ovo je dosta matoro.Jedino da pregledaš sve ove žice koje vode ka displeju i očistiš malo.Ako su svi kontakiti ok onda je displej odsviro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bacanja, ja bih ga u rernu stavio, bez displeja, ima na tubetu uputstava koje t i koliko

Ali prvo nađi nekog starog asa majstora

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nedostaju redovi ili kolone onda je najverovatnije u pitanju konekcija između samog ekrana (stakla) i drajver ploče (iznad lima). Najverovatnije je spojen plastičnim flat kablom ili zebra konektorom u sendviču sa pločom. Obično se drugačije manifestuje ako gubi kontakt na data linijama do ploče. Sve u svemu trebalo bi da je rešivo samo je pitanje uz koliko truda. Što kaže @bit temperatura nekad može da reši problem. Ponekad flat kablovi mogu da se oprave i lemilicom i nekim limom. U slučaju da ima zebra konektor trebao bi da reaguje na pritiskanje ploče ili ekrana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne merem ga bas u rernu mećat

 

Elem, desi se ponekad da se pojavi cela linija tamo gde je isprekidano, na sekund dva, duž celog ekrana. Tražimo rešenje i dalje, valjda ćemo uspeti.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao BGelektronik? Znam da su nekad radili ovakve stvari. A probao bih i Kelco i Mikroprinc, oni prodaju ove delove, ako oni ne rade, verovatno mogu preporučiti nekoga ko radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jednom prilikom zviznula graficka u sred rendera, u pola noci, samo izbacila kockice... Rerna na 180 stepeni, na 5-6 minuta je pomogla, zamenio termalnu pastu i grafika jos uvek radi, renderuje i dan danas kao da nista nije bilo... a dokle ce, ne zna se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...