Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Alarmi više ne znače ničemu, ja sam na starom autu imao alarm i na kraju sam ga izvadio jer mi se dešavalo par puta da zimi uveče dođem iz grada, parkiram iza zgrade, motor vruć, mačka skoči na haubu, alarm se upali, ja ga ni ne čujem, ujutru me isproziva neko iz komšiluka što mi kola sviraju celu noć, ja da upalim, ono akumulator prazan, i tako više puta za redom... Ne znam kakvi su ovi alarmi sa pejdžerom!? Lavlja kandža je glomazna i cimanje je svaki dan da to otključavaš i zaključavaš po nekoliko puta, ne znam šta je pametno, Bg je veliki grad i uvek si parkiran negde na par minuta od auta, meni je i u Kg i u Ts auto pod prozorom i na svaki sumnjiv zvuk skačem na prozor... Moj deda ima u autu skriveno dugme koje prekida dovod goriva, to uvek aktivira kada ide na stranu, nije loša stvar, i ako mu neko mazne auto može da pređe samo 100m i auto se tu gasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratice te brzo, ne brinemo... :)

Sto kradu kapice ventila, mislim da nije razlog za dramu. Time bar ne ostecuju auto. A sta ce im te kapice, pojma nemam. Nije ni bitno. Bitno je da autu u tom slucaju ne fali nista.

Lopovi rade svud. Nekoliko puta sam licno video obijene automobile ili vozila na klocnama sa skinutim tockovima na par stotina metara od policijskih stanica :)

Za ovo rasturanje vozila u delove moram da nesto prokomentarisem.

Pa, zar mislite da svi ovi oglasi sa polovnim delovima ne deluju malo sumnjivo? Bas toliko ima delova " na stanju" i sa mogucnoscu "porucivanja" i svi oni su regularno nabavljeni???

Otkud toliko automobila za delove? Uvoze polovnjake regularno iz inostranstva da bi ovde prodavali u delovima? Placaju carinske troskove, troskove transporta, porez drzavi? Rade preko regularnih registrovanih firmi???

Nesto nisam bas ubedjen. Ako neko moze da me razuveri, prihvatam mogucnost da nisam u pravu.

Nisi bas lepo ovo rekao,jer zapitaj se sada da ti nesto tako radis,to sto radis i dodje neko i napise,zar toliko ima tih doktora,da li su oni doktori,moze i tako da se kaze,a drugo kapice ventila,pa bas su ih meni krali 3 ili 4 puta ne secam se,svaka kradja je kradja bila mala ili velika i to nije nesto sto je dobro,jer po tome,a kapice,pa sledeci put ce biti gume,pa auto,veruj mi tako ide,kao oni narkici sto ih ti nazivas,nikad nece da smanji samo da poveca i tuzno je sto je tako i sto nisi vise siguran,gde ,sta i kako,jer na svakom cosku vreba opasnost da ti nesto ukradu,a zakon kakav je takav je u vecini slucaja ti mozes da na.ebes.... :( tuzno....

Ljudi treba mi mala pomoc,maznuli si mi nocas cep za gorivo sa punta (fabricki,otvara ga isti kljuc kao i ostale brave na kolima) ,znam price da se ranije tako krao Clio,da naprave kljuc po uzorku sa cepa pa verovatno nesto muljaju oko kodova preko obd-a,da li ste culi da je nekome tako otisao Punto?Ista stvar se desila nocas meni na HGT- u i drugaru na JTD-u,na istom parkingu samo sto njemu navodno fali nesto goriva a meni ne,ali smo obojica ostali bez cepa i nema ga nigde oko kola itd,ne kapiram sta ce im sem za ovo sto sam pitao...

Ne mora da znaci,a moze,jel ti isti kljuc bio za otvaranje cepa i paljenje,jer ovo originalni cepovi idu sa posebnim kljucevima koji ima slicnu rezu kao kljuc za paljennje,ali nisu isti....

Juce sam cuo par prici da su poceli putice da kradu,,uzas,znam za gume,apoteke,aparate,gorivo,ali auto,...uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće sve gore, tu diskusije nama. Samo da ne padaju glave zbog neke mizerne cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, u pravu si 100%. Ista prica vazi za sve "struke".

A da ce biti sve gore, dileme nema. U radnjama poceli da stavljaju one "zujalice" i na proizvode od 20 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sa zujalicama su Bože sačuvaj i namagnetisanim pakovanjima . Najgore je što i kasirke ne znaju šta je sve namagnetisano pa posle vi budete krivi kad krene da pišti bez obzira što ste sve platili. Sa kevom sam išao pre nekoliko dana u Dis, tj dok su bile one pištaljke kod svake kase. Kasirka sve uredno otkucala i ja napunio prilično korpu i kad sam je izvozio krene da pišti. Dolazi neki balvan iz obezbeđenja i kreće da mi se mršti kao da sam nešto uzeo i da pravi buku potpuno nepotrebno. Ja mu lepo pokažem da ne pištim ja nego korpa kada prolazi, pitam kasirku jel bila prazna korpa kada sam je provezao pored kase, kaže žena da jeste i to je to, nemam šta da čekam. Onaj iz obezbeđenja se još uvredio što tako reagujem, a ja ne mogu da se vređam što mi on vileni i dere se na mene kao da sam nešto ukrao. Na kraju sam mu dao račun i rekao da mi zove slobodno šefa ako hoće jer ne planiram da čekam ni da gubim vreme jer oni ne znaju da rade svoj posao i kad sam bio na izlazu dotrčava kasirka i izivnjava se, kaže da je pogledala račun i da je videla da je kucala Grand kafu, ali da je nije razmagnetisala :wallbash: Posle je sama otišla sa kafom da skine to, zapištala opet kad je ulazilla na kasu, razmagnetisala i vratila mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se baš iznerviram za takve stvari. A i oduševio me je mozak iz obezbeđenja koji očekuje da ćeš da napraviš račun 20 000 i ukradeš neku sitnicu od 50 dinara..Generalno se mnogo vređam za takve stvari jer u životu nikad ništa nisam uzeo što nije moje i nikad neću i to ne zato što se plašim nekog namrštenog selje na izlazu nego jer sam tako naučen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je pogrešno, ali tako su me učili kao dete i sad imam takvo razmišljanje . A sve više na ulici gledam ljude koji hoće da budu Robin Hub, stvarno ne znam dokle će to da ide..

Najgore od svega je što čitam u novinama da su počeli ljudi da upadaju u kuće i kradu iz frižidera hranu. Postaje sve gore živeti u Srbiji, ali ipak ima nade. Čitam juče kako nam ne treba pomoć mmf-a jer smo na putu ka oporavku :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci su mi oni koji kad krenu kroz dis ili neki veci market, diskretno otvore sok ili nesto za jelo, pa dok setaju kroz market pojedu i ostave limenku sa strane negde, primetio sam to par puta u disu u Smederevu, ali zaposleni to izgleda ne primecuju dok ne nadju prazne konzerve i kese od cipsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci su mi oni koji kad krenu kroz dis ili neki veci market, diskretno otvore sok ili nesto za jelo, pa dok setaju kroz market pojedu i ostave limenku sa strane negde,

Sta je tu lose!? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne odvajaju smeće po kategorijama, zbog reciklaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dutch-panamera.gif

U poslednjih nekoliko nedelja 20 vlasnika Porše Panamera i Kajena u Amsterdamu ostalo je bez prednjih farova.

Policija sumnja da se farovi koriste za gajenje marihuane. Poršeova ksenonska svetla su idealna jer pružaju mnogo svetla i toplote a istovremeno troše veoma malo struje.

porsche1a_1073473q.jpg

http://www.telegraaf...j_dieven__.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros primetim da mi je neko nocas skinuo zadnji brisac ejj bre brisac pa dal je moguce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ala bi ja upucao u nogu ovog sto skida farove. Posle bi ga odveo u kucu spojio farove na akumulator i uperio u oci dok ne oslepi. Ne bi ni zvao muriju,stavis ga u kola i pustis ga blizu autoputa,onako slep i copav neko bi ga odvalio kolima. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...