Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Nije za ovu temu al je tuga

cvv552.jpg

Edited by neshaoct
prebačeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam na ovoj slici izvalio da su mu izgleda digli i antenu :crazy: (jedino ako nije neka ona GPS/GSM varijanta). I okacili flajer za Zeder :sick: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAĐITE KRADLJIVCA! Čitateljka Telegrafa obratila se redakciji sa molbom za pomoć u otkrivanju lopova koji joj je ukrao automobil ”pežo 206″ sive boje u Ulici Nikolaja Gogolja na Banovom brdu 14. novembra oko 11 časova ujutru.

Na video-snimku, koji nam je prosledila, vidi se kako vlasnica parkira i zaključava vozilo, a zatim i momak u kariranoj jakni koji šeta oko automobila i nakon toga stavlja kapuljaču, ulazi i odvozi “pežo”.

Prema njenim rečima, kradljivac je ušao u automobil tako što je podigao sa trotoara ključeve koji su joj, nakon parkiranja, ispali iz torbe.

Ono što lopov, verovatno, nije znao je da su ceo događaj zabeležile sigurnosne kamere jer se u neposrednoj blizini nalaze banke i hotel.

Krađa je prijavljena policiji koja poseduje snimke na osnovu kojih traga za lopovom i ukradenim vozilom.

Kako bi pomogao u otrkivanju počinioca, Telegraf objavljuje video-zapis krađe automobila i apeluje na čitaoce da, ako primete osobu sa snimka, odmah obaveste policiju.

Lopov.jpg

http://www.telegraf....dana-video-foto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike tako nešto. Meni je iskreno mnogo više žao ljudi koji stave lavlju kandžu, nabiju prozore u gumu da se ne bi slučajno otvorili i 5 puta provere da li su zaključana vrata od ovih koji ostave ključeve ispred kola i posle prave buku. Krađa je krađa, ali u ovom slučaju je sama žena kriva što joj je ukraden(odvežen) auto.

Sličnu stvar sam video ispred fakulteta kod mene kada je žena pričala telefonom i bacila negde ključ i zbog toga morala da čeka ispred kola da ih neko ne bi odvezao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam par puta video zaboravljen kljuc u bravi (najcesce na gepeku), isto tako ostave torbice, novcanike, mobilne tel. na krovu i sl.

Dal su ljudi toliko pogubljeni ili traze da ih pokradu ja ne znam..

Ima slucajeva koji ostave auto da radi a odu u prodavnicu ili na trafiku..

Ja auto zakljucavam i na pumpi dok odem da platim gorivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao kljuceve i pozajmio auto da se preveze...nije ga ukrao. Takav je zakon pa ako ga uhvate ima da robija 24 sata pa ce da ga puste kao i ove ostale sto pustaju iz zatvora pre vremena. Valjda im treba mesta za silne politicare i biznismene kad ih pohapse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam isao do coveka da mu radim neku kuhinju

garaza mu je bas do ulice i pogledam u bravi komplet kljucevi od auta, garaze i kuce

mogao sam cak i kucu da mu provozam a kamoli auto

a nisam vratio sam :guitar:

posle im neko kriv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jednog lika ima obicaj da ujutru pre nego sto krene na posao upali auto i ode kuci do wc-a, zadrzi se ljudski 5-6 min. S tim da mu auto stoji za to vreme u neogradjenom dvoristu u prometnoj ulici, otkljucan i upaljen, a on zivi na prvom spratu.

Mozak

Ja auto zakljucavam i na pumpi dok odem da platim gorivo!

Ja sipam uglavnom na pumpama gde mogu pumpadziji da platim :) ne mrdam od auta, dovoljno sto su mi 3 puta zdipili cep od plina jer sam bio u zurbi. A 2 puta sam ih navatao da to oce da urade. Kao "izvini zab sam". Sto bre stalno da kupujem cep. 150-200 din alo, malo li je

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene :laughing: Zaključavam auto i u dvorištu i jedino mesto gde mi ej otključan je kada je u garaži,a vrata garaže spuštena i zaključana. Verujem da pumpadžija na NISu ne bi uzeo ništa iz kola jer se sve snima i nema gde da beži kad tu radi, ali neko ko upravo odlazi može lagano da pokupi par telefona i torbica dok ljudi plaćaju i odveze se. Ja ga prvi ne bih zaustavljao da radim na pumpi. Što neki pumpadžija da dobija batine zbog moje ili nečije druge neodgovornosti. Zato čim sipam gorivo sve sam zaključavam. I štaviše sam i sipam gorivo :laughing: Nekako mi lakše kad istresem i poslednju kap iz creva, bar kod mene u glavi bude više goriva :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj lik se po vremenu sa kamere motao skoro sat vremena oko auta, mogao je i odma da se odveze, a auto je verovatno već negde rasklopljen u delovima... Ni meni nisu jasni likovi koji ostavljaju na ulici upaljen auto, ja to viđam svakodnevno, pa posle mu je drugi kriv ako ostane bez auta... Jednom ćaletovom prijatelju su maznuli novi Mercedes u Bg-u pre 10tak godina, čovek je ostavio auto na ulici i zaključao ga, ušao u prodavnicu i kada je izašao, a ono auta nigde nema, bukvalno se sve izdešavalo za par minuta.. Posle par dana su ga zvali i tražili mu da odnese neke solidne pare i ostavi na nekom mestu u određeno vreme i da ode na drugo mesto da čeka i da će da dobije auto nazad i na kraju je ostao i bez para i bez auta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kradja_punta.jpg

Jeste stara tema, ali da li je moguce da je punto najkradljiviji auto u Srbiji.......

Edited by greenpunto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno novinarima ne verujem ni kad cujem vremensku prognozu, ali realno punto je zamenio juga na nasim ulicama, tako da ce stanje biti jos gore ubuduce

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko pamtim, ljudima iz mog okruzenja se desilo samo jednom da drugaru ukradu golfa 2 u NS i to je krao neki VW manijak, parkirao ih na jednom parkingu 6 komada sve sto je pokrao i ostavio tako, kad je pao nasli su mu preko 30 kljuceva od golfa, kazu da vremenom kad se kljucevi malo istrose jednim mozes da startujes vise automobila. Posle nekoliko samara rekao je gde su automobili i drugaru je vracen auto, jedino je falila plocica od cd plejera. ne seca se covek gde je ostavio kad je skinuo da mu neko ne ukrade.

I desilo se 2 puta kod mog tece da dodje rodjak iz francuske sa novim autom za Svetog Nikolu i da mu 2 puta za 2 godine oteraju auto ispred tecine kuce, tako da ga nikad niko ne nadje ... znaju svi o cemu je ovde rec ali sta da se radi, takav je standard tamo pa daju nova kola svake godine.

Inace citao sam jednu knjigu gde pise da su krali nove automobile koji su recimo imali manje od 10000 predjenih i da su ih kompletno rasturali, njihove delove pakovali u kutije i kasnije prodavali kao nove delove u prodavnicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjećam se da je išla i reportaža na tv-u baš vezano za to da se Punto najviše krade i da sam pomislio "Pu! I ja baš znam da izaberem auto!! :)

Kao što beli_Punto reče, Punto je postao novi nacionalni auto i možemo očekivati da se stanje pogorša ali šta da se radi. Prikazivali su i neki snimak kako nekog luksuznog džipa odrade za 20-ak sekundi.

Apropo broja Puntića na ulicama znate li kolika je šansa da se na parkingu u razmaku od 20 metara nađu tri plava Punta sa 5 vrata? Ogromna ;)

Ljetos na parkingu aerodroma parkiram pored jednog identičnog mome i još kažem sestri vidi ga "blizanac", vraćam se nakon pola sata, a bila noć, i prilazim autu, primjetim da nema "blizanca" i ciljam bravu da otključam kad vidim u polumraku vrata sva izgrebana, brava kao da je razvaljivana... šok i predinfarktno stanje! Krenem da obiđem auto i bacim pogled kad 10-ak metar dalje vidim svog Puntišu i "blizanca" :)

Auto zaključavam bez obzira da li se zadržavam 10 sekundi ili sat vremena, a počeo sam da skidam i zastavicu Crvene Zvezde sa retrovizora kad se parkiram negdje na duže u BG-u :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da bi ti neko razbio auto zbog zastavice osim ako ne parkiraš na Autokomandi na dan derbija :laughing: Ovako ne moraš da brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nidzo Zamisli kad krenes u grad koliko belih mozes da vidis, a sto se tice zastavice bolje skidaj, znam jednod lika iz Obrenovca, mozda je cak i na forumu, njemu su na Stilu polupali i soferku i bocno staklo, samo zbog Partizanovog grba

A sto se tice ovog sto otkljucavaju za 20 sekundi malo mi je teze da poverujem u to bar dok ne vidim, a ovih sto ostave svoj dzip na sred ulice pa moram da ih cekam i obilazim i skoknu do trafike po kondome i cigare nije mi takvih ni malo zao kad im neko otera dzip ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zastavicu što je sigurno sigurno je ;)

Sjećam se da je uz taj prilog o krađi automobila išao prilično loš snimak sa neke sigurnosne kamere i da je pominjano 20-ak sekundi e sad možda je auto već bio otključan. Malo ću proguglati jer i meni je 20 sekundi baš nevjerovatna cifra.

Bolje da nisam guglao :wallbash:

Krađa automobila, u zavisnosti od zaštite i tipa, traje od 20 sekundi, do najviše deset minuta. Najviše se i dalje kradu vozila niže klase, koje na auto-otpadima vrlo lako prodaju u delovima.

- Iz inostranstva su lopovi nabavili elektroniku za FIAT punta”, zato, vozačima savetujem bilo kakvu mehaničku zaštitu jer ovaj tip kradu za deset sekundi. Najviše se kradu automobili kojih najviše ima na ulici, jer su delovi za njih najpotrebniji, pa te tipove traže sa auto-otpada i tako funkcioniše sistem krađe - ističe Kovačević.

IZVOR i ostatak teksta : Blic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...