Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Da mogu da se uhvate, ne verujem da bi samo ruke bile polomljene ...

Ti trce kao gepardi maj** im biiip. Kad sam se vracao iz skole iz busa sam video kako bezi klinja ganci (12-17) godina a jure ga 2ica iz moje dobro poznate interventne. Samo sam video da je klinja u mnogo dobroj prednosti u odnosu na njih, verujem da su odustali posle 2min ili su ga presreli. Nisam video nista da nosi posto je mlatarao rukama kao da mu svaka ruka daje po 20% snage na svakom zamahu. Interventna je oko 22-27 godina, ma kakvi, juri ge ova dvojica kao VW Stila, ciga je Stilo, nema sanse da su ga stigli. Posto sam video svega 5sec ne znam sta se dalje desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino ako ima nesto u 94rci ali dok ja pitam majstora, dok on stane, dok mi da, ovaj ganci je vec prodao to sto je maznuo. Ja nisam mogao da verujem kako trci, ona dvojica jadnika jedan se drzi za kapu da mu ne odleti a drugi za pistolj, ciga iskrivio ledja za -20°, sece vazduh i fura 200 na sat, meni bilo smesno :D

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cist kao suza, samo bi potrosili vremen sa mnom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najcesci auto kod njih, Opet Kadet, osecam da se Kadeti najvise i cerupaju.

Da ne spominjem buvljake i cigane, kada onako u hodu grabi sta dohvati da tako prodje pored 3,4,5 tezgi ima za ceo mesec da uplacuje tikete po 100 kinti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vozači oprez: Lopovi skidaju zimske gume

 

honda%20tockovi.jpg

 

U oktobru i novembru u Beogradu je ukradeno 69 točkova i guma. Međutim, broj krađa je daleko veći jer mnogi građani ne prijavljuju policiji da su pokradeni U oktobru i novembru ove godine u Beogradu i prigradskim naseljima ukradeno je ukupno 69 točkova i zimskih guma, kaže za Kurir Borislav Kovačević, šef Odseka za suzbijanje delikata na motornim vozilima u PU Beograd. Prema njegovim rečima, na teritoriji grada prijavljeno je 26 slučajeva krađe točkova, koje su uvek u porastu u zimskom periodu kada vozači menjaju letnje za zimske pneumatike.

 

Na udaru Novi Beograd

- Samo u novembru prijavljeno je 19 slučajeva krađe točkova. Po broju prijava, trenutno je najugroženiji Novi Beograd sa deset prijava. Lopovi su u šest slučajeva odneli sve četiri gume, jednom svih pet točkova sa rezervnim, dok su bila i dva slučaja kada je ukraden po jedan točak iz gepeka. Na Voždovcu je prijavljeno pet, a u Starom gradu tri slučaja krađe - objašnjava Kovačević i dodaje da je broj ukradenih točkova veći, ali da građani često i ne prijave krađu. Naš sagovornik kaže da je neophodno praviti razliku između toga da li su kradljivcima cilj točkovi ili je reč o obijanju automobila. - Prilikom obijanja vozila lopovi nose sve što mogu da prodaju, pa i rezervni točak. Inače, točkovi s dobrim felnama mogu da se prodaju i po ceni od nekoliko stotina evra - navodi Kovačević.

 

Auto-pijace i buvljaci

Ukradene točkove i gume policija veoma retko pronalazi i vraća vlasnicima. - Gume nalazimo samo ako lopove uhvatimo na delu. Ukradeni pneumatici i točkovi najčešće završavaju na auto-pijacama, buvljacima i običnim pijacama. Takođe se prodaju i preko oglasa. Sve se toliko zavrtelo u krug da će na kraju čovek da kupi polovni točak koji mu je ukraden - kaže šef Odeseka za krađe vozila. On objašnjava da u zavisnosti od vrednosti ukradenih guma zavisi da li će lopov biti krivično gonjen.

- Ako je pričinjena šteta do 5.000 dinara, oštećeni podnosi privatnu prijavu protiv kradljivca, a ukoliko je šteta veća, počinilac se goni po službenoj dužnosti i preti mu novčana ili kazna do tri godine zatvora - rekao je Borislav Kovačević.

 



Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli svaka cast na zapazanju :thumbup: Mislim da je to i bila poenta texta...

Ali su bar bili ok pa napomenuli da ako na putu nema snega,leda,poledice zimske gume nisu obavezne,sto retko ko cini.

 

 

Gume nalazimo samo ako lopove uhvatimo na delu.

 

Sto znaci nikad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih, most.......svake druge nedelje pokradu telefonske kablove na pancevackom putu, od poljoprivredne skole do Shell pumpe.

A ne moraju ni da se penju na bandere, sad lepo udju u sahtu preseku na dva mesta i vuku......sad zadnji put videh da su posle 2 dana namestanja radnici zavarili sahte kada su zavrsili........e pa sada sakupljaci sekundarnih sirovina moraju prvo da ukradu brusilicu na baterije pa onda kablove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dokle bre vise...... Serem se u ovu raspalu drzavu, kada se zna i ko kupuje i ko krade kablove i sve ostalo sto ima bakra u sebi, a nista se ne preduzima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze majstor, mozda su ispali usput.. Nekoga nije mrzelo da mi se zavuce pod auto i skida gumene cepove, ruke mu se odsekle. A oni pasu samo za brava. Znaci taj vozi brava, a nema pare da ih kupi , nego krade....ne verujem

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dokle bre vise...... Serem se u ovu raspalu drzavu, kada se zna i ko kupuje i ko krade kablove i sve ostalo sto ima bakra u sebi, a nista se ne preduzima...

Dok ne prodje tekuca dekada nacionalne manjine koja se mahom bavi sakupljanjem sekundarnih sirovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...