Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Primetio sam da su ljudi na forumu počeli da se žale da im je isisano gorivo, obijena garaža, ukradena muzika...

Jutros ispred zgrade moje, Mazda 2 parkirana pored mene, tu je bila i sinoć kad sam došao, ostala bez 2 točka, naravno pod zadnji su poturili neke cigle da im bude lakše kad dižu prednji deo, a onda prednji ostavili na disku da stoji...

Šta se to dešava opet? Ne kradu se kola koliko oprema i gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriza se ubrzano vraca.Krade se ko i za vreme prosle krize.Opet su ulice pune odbacenih novcanika koje lopovi odzepare po prodavnicama i autobusima....Ali ne bojte se,bice i gore....dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne na jednu, bubrezi na drugu stranu :rofl:

Kad sam video preostala dva točka od te Mazde, zapitam se koj će mu baš te prilično obične felne, verovatno naručeno što bi rekli...više bi para uzeo moje da je deknuo da nije naručeno...a ko za inat i poslednji sigurnosni šraf mogu da bacim u đubre od vulkanizera i njihovih pištolja, svaki zategne ko majmun pa se posle pita "ko je ovoliko zategao" kad skida a ja mu kažem "ti brate"...

Ubuduće SAM zatežem šrafove rukom i SAM odgovaram ako točak spadne!

Kradja benzina

Kradja elipsi razbijanjem zadnje "soferke"?!

Obijanje garaže

Kradja :(

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude li kod mene po kraju kradje iz kola i skidanja tockova ima da turim kamericu da snima preko noci.Imam OVU pa ionako ne znam za sta da je iskoristim tako da moze da posluzi za nadzor jer je dobar kvalitet snimka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad su na beogradskoj hronici pokazivali parkinge po NBG :crazy: ,pa to bre svaki treci auto obijen! :wallbash:

Kazu da je broj obijanja,kradja... u poslednje vreme neverovatan! :wallbash:

Glavna "fora" je da razbiju staklo na gepeku i da ti odnesu prvu pomoc! :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesumnjivo je povećan broj krađa! I po mnogobrojnim pričama (Novi Sad) a i po sopstvenom iskustvu od pre neki dan. Pokušali su da mi obiju "žabu", gurajući valjda šrafciger ispod suvozačke brave. Ulubili vrata ispod brave a ispupčili gore! I to u sred bela dana, na parkingu dok sam bio na poslu. A u kolima apsloutno nikad nema ništa što bi privuklao pažnju i bilo nekom interesantno. Verovatno je sumnjao da je pločica od radija u kolima (a nije). Antene nema... ma ni pakovanja papirnih maramica nema, ali nekom je nešto trebalo. Da, i kapice ventila su skinute to sam primetio.

Šta li nas čeka tek na jesen i dogodine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su to jajare koje skidaju kapice ventila :wallbash: Ili neka deca koja se glupiraju, ne verujem da bi neko normalan rizikovao zbog tih kapica koje vrede 5 dinara :wacko:

Ja sam pre neki dan parkirao na Novom Beogradu i video pored G3 karavan koji je ceo bio oblepljen papirima na kojima je pisalo "Nemam u gepeku prvu pomoć, dizalicu, trougao, rezervnu gumu niti išta drugo vredno. NE OBIJAJ!" sad kad vidim šta se dešava, taj lik je potpuno normalan.

Inače, još jedna zanimljiva priča. U Zemunu kod robne na stanici stoji nekoliko slika nekog majmuna koji vozi ženski bicikl i ispod tekst " Ovaj čovek je snimljen kako krade bicikl. Ako ga prepoznate javite policiji ili domaru na broj.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mozda oko 3 nedelje su meni pokusali da skinu tockove sa auta,prednji levi tocak je ostao na 2 brezona.Da li neko naisao pa je to lopova omelo u kradji ne znam,samo znam da su tockovi krvnicki bili stegnuti pa verovatno nije mogao sa lakocom da odvije sve,pa je bes iskalio na vozacevom retrovizoru.Inace na autu su original alu felne i sve 4 nove gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ćemo morati da se dopisujemo sa lopovima: "Pločica od radija nije u kolima, kao ni spec. ključ za skidanje točkova!" Ono što mene zabrinjava su tendencije... Sve je više ljudi bez posla, sve je teže doći do ikakvog posla i u jednom trenutku jedan broj ljudi će posegnuti da otme od onih koji (još nešto) imaju. A to je put prema anarhiji i na kraju se završava revolucijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je to sve tako - Prosto, policiju ne zanimaju te za njih sitne kradje. I kada imate video snimak lopova i kada ga pronadjete na buvljaku kako prodaje vase stvari i kada ih naterate da ga uhapse, oni ga ne pipnu prstom nego ga pitaju - jesi li ?. A on kaze -nisam.Ppretresu mu gajbu (ali on negde ima stek) i puste ga.... Cak ga ni pred sudiju ne izvedu. Preporucujem svima - ako saznate ko je lopov ili ga vidite-ne prijavljujte policiji, samo gubite vreme i zivce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle neko kaze "ne uzimaj pravdu u svoje ruke,trte mrte....". Ma,jok,nego cu da se uzdam u nasu policiju i pravosudje! Kad su nam maznuli Jugica sa parkinga ispred zgrade,inspektor nam je rekao,citiram "tesko ide nalazenje vozila iz Zastavinog programa,znate oni to odmah u delove...". Vazi sto ne znaju gde i ko rastura kola,nego ih zabole bas...a,verovatno su i u dilu sa istima. I sta onda covek da ocekuje za manje stvari od auta,tipa bajs,radio,mobilni,sat,alat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo mi japanci :D

nazalost krede se i otima sve, danas sam zavrsavao nesto po Beogradu i posle 2 skidana plocice rekao sam sebi, ako je vreme, nek ga nose ne skidam vise pa ne znam sta da je i onda mi covek kaze kad si vec u tom kraju parkiraj kod neke ambasade jer tu ima policije i dosta ljudi pa ne rade lopovi ... I tako se parkiram pored Ruske ambasade, prosetam malo po Beogradu, zavrsim sve obaveze i dodjem kuci neostecen, a malo je falilo da se polupam sa nekom Z10, decko iz leve trake oce da skrene u ulicu desno a ja desnom trakom idem pravo i umalo da se spojimo.

Kad sam u Smederevu, pazim gde ostavljam auto, ako sam negde po gradu, uglavnom je na mestu gde znam ljude i znam da nece da ga diraju ... ustvari nadam se, a ispred kuce ako ga odnesu onda nek im je oprosteno ... ali ako ih nadjem tu, onda nek i meni Bog oprosti.

U sred bela dana je neko usao u hodnik, ukrao mi stare patike, akumulator neispravan i jos nesto sitno ... nisam ni cuo ni primetio nista, tako da ako me ukradu nemojte da se cudite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratice te brzo, ne brinemo...:)

Sto kradu kapice ventila, mislim da nije razlog za dramu. Time bar ne ostecuju auto. A sta ce im te kapice, pojma nemam. Nije ni bitno. Bitno je da autu u tom slucaju ne fali nista.

Lopovi rade svud. Nekoliko puta sam licno video obijene automobile ili vozila na klocnama sa skinutim tockovima na par stotina metara od policijskih stanica :)

Za ovo rasturanje vozila u delove moram da nesto prokomentarisem.

Pa, zar mislite da svi ovi oglasi sa polovnim delovima ne deluju malo sumnjivo? Bas toliko ima delova " na stanju" i sa mogucnoscu "porucivanja" i svi oni su regularno nabavljeni???

Otkud toliko automobila za delove? Uvoze polovnjake regularno iz inostranstva da bi ovde prodavali u delovima? Placaju carinske troskove, troskove transporta, porez drzavi? Rade preko regularnih registrovanih firmi???

Nesto nisam bas ubedjen. Ako neko moze da me razuveri, prihvatam mogucnost da nisam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasa posla ! U svemu vidimo potencijalni kriminal, sto nije daleko od istine!

Meni licno ne smeta uvoz, rasklapanje i prodaja delova ... Mene vise zabrinjava "visoki kriminal" koji je pogubniji za nas budzet a samim tim i standard, itd.

Postoje organi :laughing: koji bi trebali da rade na pracenju ovih tokova trgovina delovima.

Medjutim, ono sto me najvise zabrinjava je upravo ovaj vid sitnog kriminala. To je siguran indikator da je "dogorelo do nokata" i da propadamo kao drustvo uz sve to i moralno. Ne smem ni da pomislim sta nas ceka za izvestan broj meseci ovim tempom !

Mislim da se velika sredstva odvajaju za sve te nazovi sluzbe koje ne vrse svoj posao na valjan nacin, pa stoga imamo ovoliki porast ovakvog kriminala.

Isto tako sam ubedjen da kao sto znaju za sve te tokove i ko drzi te kanale , isto tako im nije problem da se ugrade u iste a samim tim postaju deo lanca , itd.

Gde je kraj ?!

Pa , vrlo brzo ce neko izgubiti glavu kraj nekog vozila u pokusaju da obezbedi sebi sredstva za novi dan od vlasnika istog, koji je eto doveo sebe u poziciju da mu je isti taj dan pod velikim pitanjem uzimajuci zelenaski kredit za sredstvo prevoza od kog mu zavisi porodica na neki nacin.

Mozda su ovo suvise crne slutnje ali ja ne vidim nista drugo iako sam vise za zahebanciju i sprdnju sa glupim kradjama kapica ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam par ljudi koji dovoze automobile iz inostranstva za rasturanje, sa dvojicom sam dobar pa sam i cesto u garazama, nema potrebe da on carini auto za delove, nekoliko puta sam bio tu kad dodje covek iz inostranstva i dotera auto i ponudi mu da ga otkupi za delove. Ovaj mu trazi svu dokumentaciju koju ima, da se uveri da je auto dovezen spolja, da nije ovde ukraden. Jer ako zeli neke delove koje moze da proda, na nasim automobilima ih nece naci.

Ovi rade na crno, ali ima i onih koji rade najcrnje pa prodaju i kradena kola, kradene delove i sl. Naravno u saradnji sa radnicima parkinga, sa policijom i ko zna ko je jos tu povezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana u mom selu nekoj babi umrla ćerka i ona otišla u susedno selo na sahranu, a neko ušao u kuću i opljačkao je, a imala žena svega 400 eura i 20.000 din.. Sutra dan isto u selu nekom liku isto obili kuću dok je bio u njivi... Sto posto je isti počinioc, mada ko bi ga znao, ali biće toga sve više

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objektivno, jako se tesko zivi.

Sticajem okolnosti radim sa ljudima svaki dan i nesto im naplacujem...

Vrlo smo blizu 90-ih sto se finansija tice. Mozda jos po neko nije toga svestan.

Mali broj ljudi zivi grofovski i ne radi nista(ili skoro nista). Ostali ili ne rade, jer nema gde ili primaju smesne plate i opet nemaju nista.

Na sve to idu sitni lopovcici i narkici i broj kradja ide uzlazno, nema sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...