Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Pajcan

Stilo - centralna brava se sama zaključa...

Recommended Posts

Imam Fiat Stila 1.9 jtd 5 vrata, a problem je sledeci:

Kada zakljucam auto preko daljinca sva vrata se normalno zakljucaju, ali kada ga otkljucam i prodje nekih 30 sekundi centralna brava se sama opet zakljuca. Da li neko zna u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije problem to je normalno kod stila svakoga i kod mene 3 vrata pa isto

to je ako ga otkljucas i ne otvoris vrata u roku 30 sec sam se zakljuca neka sigurnost

ako slucajno otvoris ili sta :rolleyes: :rolleyes:

uglavnom nije nista pokvareno :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fabricka zastita kad auto shvati da ga nisi otvorio u 30s ponovo se zakljuca.

A ti ako ces u njega moras ga ponovo otkljucati.

Pametan mali! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ISto je i kod mene (doduše nije FIAT) iako sam znao za to primetio sam tek prošle nedelje kad mi je zaledila brava pa sam pokušavao da otvorim vrata duže od 30 sekundi a pošto nisam uspeo auto se zaključao sam... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da sam primetio jos jednu dobru stvar mada cu morati da proverim. Ako je automobil otkljucan i umesto da ga zakljucas slucajno pritisnes dugme za otkljucavanje on ce se nakon trideset sekundi sam zakljucati. Naravno, ako neko u medjuvremenu nije otvarao vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da sam primetio jos jednu dobru stvar mada cu morati da proverim. Ako je automobil otkljucan i umesto da ga zakljucas slucajno pritisnes dugme za otkljucavanje on ce se nakon trideset sekundi sam zakljucati. Naravno, ako neko u medjuvremenu nije otvarao vrata.

Kad sam kupio Stila nije se sam zakljucavao,ali sam upravo pre neki dan slucajno pritisnuo dugme za otkljucavanje umesto da ga zakljucam i najverovatnije tako ukljucio automatsko zakljucavanje.Da li postoji mogucnost da se to nekako iskljuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ne znam da li se nekome desilo ovo sto sam ja primetio pre 2 dana, naime auto se iz nekog nepoznatog razloga sam obratno zakljucava i otkljucava?????

Pre neki dan da otkljucam auto, nece???? ja okrenem u drugom smeru u om je ranije bilo zakljucavanje, on ga otkljuca????

Inace punto sa dvoje vrata mk2, sa centralnom ali bez daljinskog.. inace nema drugih problema da nece da se zakljuca ili otkljuca

Ako neko ima ideju , ili iskustvo ssta da radim nek javlja.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kom principu radi centralna brava kod Stila...izgleda mi je nesto riknulo u suvozacevim vratima, zakljucava normalno ali pri otkljucavanju motor zvizdi i nece da otkljuca kada je deadlockovana, ali na kljuc otkljucava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suva i zaprljana brava ima takve simptome. Ne znam koji je princip ali je pretpostavka ova. Meni se desavalo da mi zimi zeza jer je masnoca nakupila prasine pa se stegne na nizim temperaturama i zaglavljuje. Ocistio i podmazao pa pre svake zime naprskam masnijim sprejom i sve fercera. Pomagao mi je dosta silikonski sprej. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstatacija je da je riknuo motor u suvozacevim vratima za centralnu. Podmazivanje ne pomaze i dalje zuji i ne otkljucava kada je deadlock ON. U svakom slucaju lek kosta 30e plus postarina plus ruke... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen ceo mehanizam...sada je sve kao po starom :D

Ako nekog zanima, sacuvao sam stari mehanizam pa planiram da ga raskantam da vidim sta ima unutra :D pa cu shodno tome i slike postaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stilo 1.6, problem je sledeci, u voznji pocne da slogira nesto, tj pocne da se cuje nesto ck ck ck ck u vratima i svetla u kabini se pale i gase a uz to na kontrolnoj tabli se pali i gasi zuti trougao sa znakom uzvika...Imam utisak kao da se vrta otkljucvaju i zakljucavaju sama...Da li neko moze da mi pomogne oko ovoga, bicu mu zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

negde gubi kontakt ili ti je mehanizam brave vrata u nevolji.trebalo bi ispitati ne postoji tipski kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna brava mi ne radi preko daljinskog upravljaca.

Uvece sve lepo zakljucao... ujutru da odem na posao nece da otkljuca...

Ali centrala radi samo direkt u vrata, sve normalno bez ikakvog zastoja ali preko daljinskog nece...

(Baterija je dobra...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...