Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

E momci trebace mi vassa pomoc... ) konacno sam zavrsio auto i sutra stavljam muziku :)

- Ovako imam :

ALPINE CD

al1.jpg

Pioneer elipse

al2.jpg

Pioneer Woofer ( U kutiji )

al3.jpg

IMPULSE Pojacalo 600W

al4.jpg

1 × 189 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 185 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

1 × 595 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

595 W

I planiram da uzmem ove kablove :)

v30704003.jpg

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=30704000&pid=30704003

Treba mi samo pomoc,kako da povezem pojacalo na woofer i da li su kablovi dovoljno dobro ?

Hwala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izbor muzike :thumbsup: mada ja licno vise volim SAL kablovi su ok imao sam ja iste takve, samo vidi da budu najmanje 10 kvadrata :rolleyes: i osigurac i te druge stvari obavezno stavi nemoj da budzis bez buksnica na akumulator i slicno. Vufer ne znam koje je snage ali bridzuj pojacalo tako da dobijes tih 600w na wuferu posto bi ovo drugo bilo isuvise slabo i nadji neke dobre po mogucstvu silikonske kablove od pojacala do wufera :thumbsup: ovo je moje misljenje mozda neko zna nesto bolje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde prvo za kablove. Kablovi su slabi!!! Nemoj to da stavljas!!! Stavi kablove od 16 kvadrata!!!

Sto se tice povezivanja woofera i pojacala bitno je znati da li se radi o zvucniku D2 ili D4. Razlika je u tome sto sto se prvi bridzuje na 1om (drugi na 2oma) odnosno ima dva kalema od po 2oma tako da njega mozes da vezes na 4 ili na 1om ili da vezes svaki kalem posebno i to na 2oma. Puno kombinacija sto je dobro jel se pojacalo lepo iskoristi,ogotovo ona malo slabija.

Nisam siguran da bas najbolje razumem ove karakteristike pojacala. Javi mi najpre koji je tip zvucnika u pitanju

Dopuna: Da li se uopste radi o DVC zvucniku? Napisi mi celu oznaku zvucnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari

ne razumem bas ovo povezivanje za pojacalo :/ al snacicu se

sto se tice kablova mogu da dam do 2.500 din,sad ne znam dal je bolje da trazim neke u kanibalu ili negde drugde ?

sad ne znam dal je woofer D2 ili D4,evo oznake

oznaka woofera TS-W256c

Specifications

Key features TS-W256C

Composite IMPP cone using interlaced Aramid fibre with reinforcement arcs

Wide-roll, 3-layer fibre woven radial surround

Dual mass high power magnet

Extended and vented pole yoke

Enclosure use

Optional accessories:

- UD-G256 spoke grille

- UD-W251S custom enclosure box

Ohm Rating: 4Ω

Features TS-W256C

Frequency response 18 - 600 Hz

Sensitivity (1W/1m) 87 dB

Recommended sealed enclosure (Litres) 18.4 - 35.4

Lowest resonance frequency (FS) 35.6

Maximum Power 800 W

Nominal input power 350 W

Woofer size (cm) 25 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa to je 10-ka,obicna. Moram reci da se cuje extra!!! U tom slucaju,posto nema duplog namotaja onda nema ni problema.

Pojacalo mozes slobodno da bridzujec,stabilno je na 4oma i to je to.

Sto se tice kablova mozes da uzmes i 10 kvadrata,ali manje od toga nemoj. Ako hoces dobre kablove za malo para javi mi na pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oke,odlicno :) imas pm :D

imam i jos jedan par infinity kappa 692 elipse,dvoumio sam se neko vreme dal da stavim te ili pioneer...al odlucio sam se za pioneer zato sto su kevlar :) ako ima neko komentar na ove infi elipse nek kaze ;)

razmisljam se jos dal da uzmem i pojacalo za elipse?? al razmisljam jel onda treban da uzmem i kondenzator a toliko para nazalost nemam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba ti pojacalo za elipse , elipse i zvucnike slobodno na radio , a vufer na pojacalo da bi izvukao najbolju snagu :thumbsup: tako sam ja uradio :rolleyes:

e sad sto se tice infinity zvucnika oni su mnooogoo polji od ostalih ali pod uslovom da uzmes one bolje serije , jer oni malo jeftiniji su isti ko svi ostali , a ove tvoje su solidne tako da bi ja licno pre stavio njih , mada to je stvar ukusa (a i tamo gde si kupovao verovatno si video razliku u zvuku kad se pojaca malo vise) ... :)

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

al mislim da bi jace elipse trebale da idu na pojacalo da bi mogo da se izvuce max :) :/ al uglavnom ce za sad ici na CD ;)

a za infinity elipse koliko se ja razumem ima samo jedna serija jacca od ove kappa sto ja imam :)

i nigde na netu ne mogu da nadjem 692 model,samo 693 :(kostaju 140$ a vizuelno su isti kao moji

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

SaleTipo jesi ziv ?? :D

e drugari kakav je kondenzator 0.5 farada STELTH

imam u planu da uzmem jos jedno pojacalo za elipse i mozda jos 1 woofer :)

oce biti dovoljno 0.5 farada ili da pucam na 1 ??

sve najbolje u novoj godini

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale donekle objasnio situaciju al ne do kraja. Prvo sve svega dobar izbor ozvucenja mada sve razliciti modeli moze proci,

Idemo redom: kablovi najmanje 10 kvadrata plus kuciste sa osiguracem 60A, plejer povezati direktno sa akumulatora plus(+) i minus (-) da se odma razumemo koji god plejer uzimate nema nijedan vise od 4x28 wati prave snage sto znaci maximalno na njih povezati zvucnike do 30w nom. snage sve preko toga dolazi do distorzije tj. zvuk brljavi kad pojacavas do kraja. Sa druge strane ako povezujes jake zvucnike opterecujes izlaze tj. pregoreces pri opterecenjima.

Sto se tice Elipsi bez pogovora se zna da su Infinity daleko bolji od Pioneer-a, tako da je moja preporuka Infinity. Za elipse potrebno je pojacalo tako da moras i to nabaviti.

Povezivanje pojacala Sale je lepo reko kako uraditi, to znaci u bridzu mada tu ima caka, Pojacalo 595 w RMS a woofer 350 w rms sto znaci smanjiti GAIN na pojacalu od NORMAL na manje! Da ne bi sprzio zacas WOOFER.

Dodavanjem jos jednog Woofera mora se onda promeniti kablove na 20 kvadrata, i dodati kondezator 1.0 Farad, preporucujem Dietz bez razmisljanja. :thumbup:

Edited by Black Storm

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je tacno model tog pojacala? ... slika je od modela SD-600 a karakteristike od SD-1200

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

@black stor,hvala na opsirnom odgovoru :) i ako mozes da mi kazes sta znaci to GAIN ? predpostavljam ona podesavanja na pojacalu LEVEL,X-OVER FREQ, i Q-BASS to ??, :)

@podvarak pojacalo je IMPUSLE SD-500

http://amp-performance.de/145-Impulse-SD-500.html

eo link,to su karakteristike sa tog sajta

@oktopod za kablove cu se snaci:) no frks ;)

za sad cu da povezem elipse preko CD pa sta mi bog da:)

a za dugo pojacalo i kondenzator cu da vidim nesto u skorije vreme

i da, kad bi dodao jos jedno pojacalo,onda mi ne bi trebao kondenzator, znaci bez jso jednog woofera

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Da, sad vidim da je sd-600 4ch. Dobra je to sprava, ima dosta snage. Samo mi nije jasno zasto se ne slazu ova merenje i do debelo. Amp-performance izmerio 595WRMS @ 13V a auto-hifi u testu iz 2002god izmerio 410WRMS isto na 13V. Nebitno, bice dosta sta god da je od toga tacno :)

A GAIN ti je LEVEL kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe:) jbg ne znam to za merenje :/ dosta je i 440 rms :DD

a level znaci da drzim na sredini ?? a ovo ostalo X-over freq i QBASS mogu da pojacam ? :)

i ako moze neko da mi kaze za pojacalo? kad bi stavio jos jedno jel bi mi trebo kondenzator ?

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam za kablove, vidim da se preporucuju kablovi od 16mm kvadratnih.

Za zvucnike su kablovi preseka od 2,5mm2 za zvucnike i 5mm2 za woofer vise nego dovoljni, dok se za HU kablovi dimenzionisu po vrednosti osiguraca.

Recimo za 40A ide 10mm2 pa na svakih sledecih 10A po 5mm2.

Druga stvar ne treba gledati samo debljinu kabla nego specifikaciju proizvodjaca. Ako je kabal potpuno bakarni, njegov otpor je manji nego od onog koji u sebi ima aluminijuma. Znaci boja bakra je crvenkasta, a ako boja vuce na svetluju nijansu znaci da nije potpuno bakarni. Najbolje se vide kad se direktno stave jedan pored drugog. Druga stvar, licne, sto su tanje i mekse i crvenije na preseku to je bolje. Danas se svasta uvaljuje, ne sudite po pakovanju i drecavim bojama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto bi stavljao jos jedno, i od ovog ima da razdrndas auto totalno :) Probaj prvo s ovim pa ako ti ne bude dovoljno razdrmalo dzigericu i bubrege onda razmisljaj o drugom. Imaj samo u vidu da ako hoces i drugo pojacalo da ubacujes, da ces imati i do 100A u peaku. To znaci da ces morati da zamenis kablove sa debljim, ubacis distribucione blokove (razdelnike napajanja), eventualno istweakujes malo alternator da moze da izdrzi to opterecenje. Kondenzator okej al je bolje resenje drugi akumulator, narocito ako se odlucis za dva ampa.

LEVEL stavi na 30% i kreni lagano da dizes dok ne nadjes optimum. X-over rezna frekvencija ti zavisi od vrste kutije koju pravis al generalno kreni od 30Hz pa na gore dok ne dobijes bas kakav ti se najvise svidja (naravno preklopnik prebaci na LP).

E da, nemoj da te plasi ako ti zveknu ovi 2x25A fabricki osiguraci na ampu. Na amp-performance je izmereno skoro 600WRMS, sto je u prevodu 1200Wmax / 13.3V = 90A peak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dfast@ imao sam vec jedno iskustvo,tj,cale kad je uzeo kablove,a po prici prodavca bili su najjaci i te price,aa ustvari su bili zivo biiip

i na kraju se sve zapalilo:/ uzecemo u obzir :) hvala puno :D

@podvarak prvo da ti se zahvalim na odgovorima :)

mislio sam da stavim jos jedno jel svi kazu da mora pojacalo za elipse,zbog toga sam mislio

al kad citam sta sve treba da se uradi,izgleda da cu da odustanem,haha :)

kutija je napravljena kompresiona za woofer:)

moze jos neki info kako da prebacim preklopnik na LP ?? sta mu to dodje :)

i da,jel mogu odma da zamenim osigurace 2x50 da necekam da zveknu:D

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

GAIN je LEVEL kao sto rece Podvarak, sto se tice testa koje je jacina pojacala ne zna se ko krade a ko laze :thumbsup:

OVDE: Impulse SD-500 ispada 595 wati RMS

A OVDE: Impulse SD-500 dok ovde ispada cak 700 wati RMS

A na testu izmereno:

www.ratho.com/http_download.inc.php?filename=sd500.pdf

I kome na kraju poverovati ne zna se :wallbash::thumbsup:

Tako da kad pogledas najrealnije bi bilo da LEVEL podesis na pola izmedu MIN i NORMAL!

Povezi na CD elipse al ne opterecuj ga, mozes do one granice da pojacas cim cujes da brjavi.

Dodavavaljem jos jednog pojacala za Elipse nema potrebe za KONDZ, al preporuka ako dodas jos jedan Wofer potrebno je i pojacalo za njega tako da samo zauzima mesta u gepeku bez potrebe ili drugi uslov prodati taj Impulse i naci 2x350w RMS minimalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...