Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Kad ga isključiš da li je displej ugašen skroz?
Dosta njih imaju taj demo. Jedino bi on mogao vući struju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra kačim multimetar i merim struje kada je radio u kolima i bez pa javljam koje su vrednosti. Beše do 70mA je max dozvoljeno ukupno?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam par pitanja vezana za samu ugradnju playera

 

Kupio sam novi player - Pioneer DEH-1600UBB i uz njega sam dobio euro jack

 

cxcb70031.jpg

 

slican ovome na slici sem sto ima buksne-spajanja na crvenoj,zutoj i plavoj.Plava koliko sam zakljucio je za remote control-odnosno za povezivanje komandi na volanu..sto ja nemam pa i samim tim nisam ni spojio te buksne. Naravno prvo sto sam uradio je klasicno spajanje zuta-zuta crvena-crvena i naravno fabricki konektor spojio na ovaj dzek. Player je proradio i sve je super iskljucio sam demo mode i ubacio usb da pustim koju pesmu posto antenu za radio nisam mogao da povezen (moram da nabavim taj produzni kabl za antenu..)

 

Sad me nesto buni gledao sam dosta ljudi koji su pricali kako i za sta sluzi povezivanje razlicitih boja ..zuta-crvena ali nisam bas najbolje skapirao..da li bi neko mogao samo da mi pojasni cemu sluze zuta i crvena i sta dobijam njihovim spajanjem (kapiram da onih 8 pinova je za zvucnike-prva i zadnja dva para su za zadnje, a ova 4 u sredini su za prednje..i da ovom drugom imam 4 pina iz kojih idu ..crvena,plava,crna,zuta..ali nznam sta koji oznacava sem plave zice..)

 

A sto se tice zvucnika planiram da napred ubacim Magnat PRO POWER 216...zanima me vase misljenje vezano za njihovo povezivanje na ovaj player.

 

I ako bi neko mogao da mi pomogne da pronadjem zice-konektore za zadnje zvucnike..potrazio sam ih ali nisam uspeo da ih nadjem..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da na fabricki radio kasetas u bravu povezem pojacalo,ali posto on nema cinceve pozadi jel postoji neki nacin da ih nekako izvedem,posto ovaj model ima neki izlaz za pojacalo ali on ne ide preko cinceva nego je verovatno u onom trecem konektoru sa onim pinovima,malo sam nabacao ali me verovatno razumete sta me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak i da nekako može, glavni problem su ti zvučnici koje imaš. Oni nisu predviđeni da rade sa pojačalom, tj. ima da riknu posle par pojačavanja do max.

Pravi put je preomena radija, kupovina pojačala i kupovina drugih zvučnika. Ako se preskoči bilo šta od ovoga, ili neće svirati kako treba, ili neće dugo tako svirati. Fabrički ugrađeni zvučnici su dimenzionisani prema pojačalu koje je već u fabričkom radiju i to im je to. Za više od toga, riknjavaju brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uspeo sam da izvucem signal za pojacalo sa pinova koji su za to predvidjeni i sve radi extra,nisam ni mislio da spajam na fabricke zvucnike,oni lete napolje a na tablu ce dve elipse,nego me je samo mucio signal za pojacalo ali sam to vrlo lako resio pronalaskom seme za treci konektor na fabrickom kasetasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih samo da pitam clanove foruma sta misle o kombinaciji ova dva 'uredjaja'.  Pioneer DEH-1600UBB (player) i Magnat PRO POWER 216 (zvucnici 16.5cm) i da li neko ima iskustva sa njima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, hocu da povezem pojacalo i vufer pa mi kazite gde da uzmem kablove? Video sam da imaju setovi kablova na kupujem prodajem pa da li mi je to sigurno?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je 'l ti na plejeru isklučen DEMO mod?

Kako se na plejeru iskljucuje DEMO mod?Ali da ne skidam kleme sa akumulatora. Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Pioneer-u isključiš uređaj i onda dugo držiš dugme za paljenje dok ti se ne pojavi meni u kome između ostalih ima opcija za isključivanje Demo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam konj...napisah na brzinu, kao da znas koji HU posedujem...Jeste Pioneer... :guitar:

Probacu kasnije i izvini na glupom pitanju, odnosno na uopstenom pitanju...Jbg, u zadnje vreme apsolutna krecana...

 

I HVALA PUNO !!!

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites
ATEMK_For_font_b_Fiat_b_font_AUX_cable_A

 

DSCF6374.jpg  sku_1001159_1.jpg

 

Planiram da fm transmiser povezem na audio jack a da mi upaljac ostane slobodan. E sad sa transmiserom sam dobio ovaj jack sa trece slike .

Jel zna neko kakav je izlaz za audio jack na blaupunct cd-u kao na slici .Mislim da nece moci sa ovim izlazom sto ja imam vec bi trebalo nesto kao na prvoj slici ali nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@punto mk2 jtd le

Prvo nadjes tacnu oznaku tog playera i proguglas dal ima AUX IN ako ima 99% je taj zuti konektor...druga stvar je raspored iglica, opet proguglas semu konektora za player da bi znao gde koji kablic se vezuje...trece ono sto sam i ja uradio umesto tog transmitera sam uzeo stari tel, ima player na njemu, karticu i klasican jack za slusalice i sa njega vrtim muziku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok nasao sam semu i to bi trebalo da bude na plavom mini iso konektoru za cd sanzer. Pinovi 18,19,20. 

E sad na netu ima snimaka gde su ljudi povezivali samo na ta tri pina .A ima i gde se jos prespajaju pinovi 13-14 ali to je kod micro linka.

Mene zanima jel treba prespojiti pinove 13-14, ili je dovoljno samo na ova tri .

Kako si ti to uradio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je lybra u pitanju i ti pinovi se kod nje prespajaju da bi se dobila nekakva aktivacija, gledaj na to kao prekidac neki....probaj bez prespajanjaako nece a nece :) prespoj ;)

Da plavi je u pitanju sarzer, zuti zvucnicni a zeleni izlazni signal npr za pojacalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.Drugar hoce da poveze 2 pionitove elipse 160w max 40w nom 4oma za fabricke zadnje zvucnike direktno, bez icega vise.Sad me zanima kako ce to ispasti i da li valja to da se tako povezuje? Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako ih veze paralelno mogu da ti crknu izlazi na pojacalu radija. Trebalo bi da radi ako se poveze redno. Za svaki slucaj pitaj jos nekog.

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi objasni...posto sam bio radoznao da li rade komande na volanu ako ubacim mp3, da dodam da meni rade. Veselo je bilo kada sam trebao da upalim auto, predostavlja te i sami sta se desilo, verglao je samo u prazno. Kada sam pogledao iza video sam da ne postoji nikakava plocica, neki pred konektor i slicno...posto nema teorije da se upali bez neke intervencije dijagnostike vratio sam fabricki radio i upalio na pola kljuca, a taman sam hteo da mu ubacim mp3 kad ono malo morgen tako da ko bude pokusavao na PS-a grupaciji bolje da ne trosi vreme ukolliko nema neko drugo resenje. Ja nisam hteo da placam da se kodira ili odkodira radio tako da odustajem od promene ozvucenja. Cisto informativno da li neko zna zasto mi se to desilo?

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...