Jump to content
FAS Goran
Dusan

Fiat Brava 1.6 / Bravo 1.2 16v - čipovanje motora

Recommended Posts

Da li neko radi, ili je radio cipovanje ovog motora, i kakve se performanse dobijaju? Isplatili se dati pare, ili je cisto pucanje u prazno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod brave se promeni ceo chip.Iscupas i zabodes drugi.Imaju fabricki na 116 i 124 KS.Probaj da nadjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sa 124 Ks mi se svidja. Gde bi to moglo da se nadje, ima li kod nas, ili mora da se porucuje od preko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki je bio ponosni vlasnik original fabrickog chipa 124KS,al on izdade benzice i ode u poljoprivrednike...whistle.gifNe bi me cudilo da mucenik koji je kupio auto od njega ne zna kakav draguljcic ima pod haubom.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

na linku gore kazu da se potrosnja smanjuje 15 posto u zavisnosti od stanja motora i nacina voznje.

moze li neko da mi objasni kako je moguce povecanjem snage umanjiti potrosnju? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dok vozis pristojno,postizes veci ucinak sa manjim otvaranjem throtla.A kad oslobodis zmajove i stisnes cipelu o pod onda suce i 50% vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je to fabrički čip na 124?

Da je fabrički postojala bi verzija za 124KS u prodaji, a to nikad nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original,ja ga drzo u ruci dok ga nismo stavili Bokiju.thumbsup.gif Boc,i gotovo.Mozda ona slabija verzija jos moze da se nabavi,nisam siguran.rolleyes.gif

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

na linku gore kazu da se potrosnja smanjuje 15 posto u zavisnosti od stanja motora i nacina voznje.

moze li neko da mi objasni kako je moguce povecanjem snage umanjiti potrosnju? :question:

Za atmo benzince je skoro nemoguce smanjiti potrosnju,najpre se poveca posle chip tuninga jer atmo motori zahtevaju obrtaje,i u visokim obrtajima idu najbolje..

Original,ja ga drzo u ruci dok ga nismo stavili Bokiju.thumbsup.gif Boc,i gotovo.Mozda ona slabija verzija jos moze da se nabavi,nisam siguran.rolleyes.gif

Malo su mi sumnjivi ti podatci,jer bravo 1.6 16v od 103ks sa drugom usisnom,izduvnom granom nekim sportskim filterom i boljim auspuhom,posle remapa max moze da se izvuce 120ks..Ne verujem da se samo drugom mapom na fabricki motor toliko snage moze dobiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam i ja na mom Bravisi raditi cipovanje jer sam ga skoro kupio pa me intersuje sta dobijam a sta gubim,da lije stetno za motor itd.i naravno koliko kosta ta investicija recimo u ovlascenim servisima.

Motor je 1.6 16v 2001 god.

Molim za vase misljenje i savet.

Hvala.

http://postimage.org/image/10o829678/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caoooo ljudiii.... dosao sam u posed fiat bravo 1.2(80ks) 2002, pored tipa kojeg vec imam... zanima me da li moze da se cipuje bravo, kolko postoji mogucnost da steti motoru?? Hvalaa na pomoci...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mitaicf

 

Nema od čipovanja na tom autu ništa. Nemoj uzalud da trošiš pare. :thumbup: ''Dobitak'' ne bi mogao da primetiš u vožnji.

Čipuju se pre svega turbo motori i veeeeeeeliki atmo-benzinci (1.2 16v nije ništa od ta dva). :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacis turbo na taj motor, razvalis trapove, ne mozes da ukocis i to je to :D Stvar je resena :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2017 at 3:40 PM, Mitaicf said:

Caoooo ljudiii.... dosao sam u posed fiat bravo 1.2(80ks) 2002, pored tipa kojeg vec imam... zanima me da li moze da se cipuje bravo, kolko postoji mogucnost da steti motoru?? Hvalaa na pomoci...

Svaki motor se može čipati,samo je pitanje isplativosti.

Na tom motoru samo čipanjem bez mehaničkih dorada usisa i ispuha možeš dobiti jako malo.

Ja sam mjenjao čip ECU-a na 1.2 8 ventilcu i pomak je bio 2ks  81>83 ks.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Mitaicf said:

Ljudiiii hvalaaa puno ustedeli ste mi pare.... pozdrav :-)

Nema nista gore nego kad se neke nade i entuzijasti ugase recenicom "To mnogo kosta" :D Pa sta ima lepse kad sa 1.2 turbo motorom odvalis nekog izvikanog dizela... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...