Jump to content
FAS Goran
Dinno_Gti

Ugradnja jačeg motora u Yugo

Recommended Posts

 

Slazem se sa yugisom, jugo stvarno lepo moze da se podesi(ali tu mora dosta da se ulozi). Xsaru sam kupio od coveka koji je bivsi reli vozac i xsara mu je sluzila za maltretiranje vikendom po tari avali i sl. Vozio je juga na reliju, kaze da mu je jugo bio podesen tako da mu stock xsara nije mogla nista u krivinama, ali nema snage naravno na pravcu...A xsara npr. je pojam lezanja na putu za tog golfa.

 

Zar ne smatraš da je malo glupo poređenje? Porediš Juga koji je sređen za reli, koji razbija kamenje u bubrezima i stock Xsaru koja i leži, ali i dovoljno je udobna da ne  izaziva diskus herniju. To je kao poređenje kartinga i putničkog auta. Na kraju krajeva, karting će verovatno pobediti na karting stazi Godzillu, ali sigurno neće na Nurnmbergringu. 

A za ozbiljan tunning juga treba mnogo keša, a za taj keš može mnogo bolje da se spakuje. 

 

Pricali smo o vesanju, a jugovo ce se za najmanje para dovesti na taj nivo, poredjenje je zbog toga takvo. Mogao sam porediti xsaru wrc sa jugom reli ali je to vec neumesto jer kosta kao 50 takvih jugica... A sto se tice jugica koji sa 120ks ide 7,2 do 100 nije nemoguce, moja xsara je isla toliko kad je bila u najboljoj formi a ima skoro 1260kg. Saxo vts bez enterijera ide ispod 7.5, a ima 120ks i oko 900kg. Sve je u odnosu snage i mase, a jugo se lako moze dovesti na manje od 800kg sa pristojnom masinom pod haubom. Bilo kako bilo, opet ponavljam da imam te pare ne bih slagao juga, vec nesto ozbiljnije sa mogucnoscu dalje nadogradnje kad dosadi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti fedja imas jedan debeli problem sa selektivnim vidom pri citaju, ti samo vidis deo koji ti odgovara i postavljas pitanja na koja si odgovor vec dobio. Iskreno, ti tu brkas neke pojmove i preskaces sa teme na temu pa se ja necu ni zamarati dalje da pisem.

 

Postaješ bezobrazan bez ikakvog razloga, iako ti ja ni u jednom trenutku nisam dao povoda za to. Nastupaš tu sa nekim stavom "ti pojma nemaš" itd... Ako misliš normalno da diskutujemo to je ok, ako ne zaobiđi me druže, nisam ti ja neki klinac kojem je stalo da meri dužinu patke.  :whip:

Pretpostavljam da hoćeš da se potegneš na stazi koja leži tebi i tvom Jugu?

 

Dobro čitam i vidim: 

 

Posto zaostajem sa snagom, ne mogu da se trkam sa njim na nekoj vecoj stazi tipa NAVAK, ali sam spreman ovog trenutka da prihvatim potezanje na nekoj karting stazi gde razlika u snazi nema toliki uticaj  ;)

 

Hteo si da kažeš da tvoj spušteni Jugo ima dobar handling pri malim brzinama? A šta je sa velikim brzinama, lateralnom G silom itd....

Ajmo malo teorije za koju kažeš da sam neupućen: 

Što je veća brzina i što je oštriji zavoj, veća ti je lateralna g sila. Dakle, bitno je da je dovoljno tvrdo ogibljenje, da šasija ne žvaće i da je dobar balans napred i nazad da ti auto ne bi vukao preko nosa i naravno da motor ima dovoljno momenta da te izvuče iz zavoja. 

Dobro spremljenog juga vidim sa roll-barom i to ne onim od ljuljaške iz parka, prilično "koskiranog" i sa bar 1.6 SOHC i dovoljno momenta da ne vuče previše preko nosa. 

 

Ja sam lepo rekao da ti pruzam priliku da uporedimo dva vozila slicne kategorije na nacin koji ne favorizuje prednosti i mane ni jednog auta i da vidimo koji je bolji. Priliku nisi prihvatio. Sto se tice brdo Golfova, sem jednog VR6, nesecam se da sam video uzivo neku prvu ili drugu pa cak i trecu generaciju Golfa sa vecim motorom od 1.8... Tj sem Golfa 2 od druga, ne pada mi trenutno ni jedan Golf sa vecim motorom od 1.6...

 

Pa očigledno si malo toga video, barem kada je VW u pitanju. Mk1 GTI se pravio u varijantama od 1.6 8V sa 110KS i 1.8 8V sa 112KS, postojale su i kojekakve Oettinger verzije sa 1.6 16V od 136 KS, ali takav auto pitanje da li je video Srbiju. Što se tiče Mk2 lično sam video gomilu 1.8 16V od 129 i 139KS, ali i 1.8 G60 od 160KS. Postoji i severnoamerička verzija sa 2.0 16V sa serijskih 136KS sa motorom od Passata GT, koji se lako podižu na 150. Što se Mk3 tiče GTI dolazi sa 2.0 8V od 115KS koji je bulja i 2.0 16V od 150 KS koji ide sasvim lepo i naravno VR6 od 2.8 sa 174 i 2.9 od 195KS sa Synchro pogonom. Sve ove varijante su vidjane na drumovima. 2.0 16V je swap iz Passata B3  Audija B4 kratki blok i iz Golfa GTI Mk3 16V dugi blok. Kod mene u Golfu je Audijev ACE blok, fabrički ima 143KS sa katalizatorom, uskim usisom, teškim plivajućim zamajcem itd...

Golfova GTI Mk2 je proizvedeno oko milion, u to ulaze 1.8 8V od 112 KS, 1.8 16V 129-139 i 1.8 G60 i Rally sa AWD pogonom koji je napravljen u 2500 primeraka. 

 

 

 

@fedja, ne rece mi ko ti je pakovao motor u tvom jugu?

 

Pakovali smo sami motor, a glavu je radio pokojni Mikišon. 

Pricali smo o vesanju, a jugovo ce se za najmanje para dovesti na taj nivo, poredjenje je zbog toga takvo. Mogao sam porediti xsaru wrc sa jugom reli ali je to vec neumesto jer kosta kao 50 takvih jugica... A sto se tice jugica koji sa 120ks ide 7,2 do 100 nije nemoguce, moja xsara je isla toliko kad je bila u najboljoj formi a ima skoro 1260kg. Saxo vts bez enterijera ide ispod 7.5, a ima 120ks i oko 900kg. Sve je u odnosu snage i mase, a jugo se lako moze dovesti na manje od 800kg sa pristojnom masinom pod haubom. Bilo kako bilo, opet ponavljam da imam te pare ne bih slagao juga, vec nesto ozbiljnije sa mogucnoscu dalje nadogradnje kad dosadi ;)

 

 

Naravno da se lako sredi jer je prilično jednostavno i jeftino, samo je pitanje šta se dobija: karting ili kamen za potapanje kupusa ili konzerva na točkovima sa motorom od 120KS i naravno pitanje je kako ćeš to tačno da izmeriš. Nisam rekao da nije moguće, evo kalkulator kaže da od 0-100 auto sa 120KS i 850 kila ide 7.334 sec

 

Viđao sam Golfove Mk1 sa 2.0 16V motorima stock od 150KS koji idu za 6.2-6.5 sec do sto bez enterijera. Taj auto je težak otprilike kao i Jugo. 

 

Moj Mk2 na plin ide 7.6 do 100, a na benzin oko 7.2-7.3. Auto ima masu 1030KG + plinska instalacija + ja (108 Kg) (ukupno oko 1170Kg). Dakle, može i bolje na benzin, kad je auto full sređen za potezanje, bez enterijera i plina. Viđao sam Mk2 2.0 16V koji idu niskih 15 sec na 402m, naravno bez enterijera. 

 

Da rezimiram: suština priče je da je to sve skup sport bez obzira o kojem automobilu se radi. Svi bi što više konja, a da im što manje troši plina. Suština je i to da li si ti zadovoljan sa onim što ti pruža auto za uloženi novac i potrošnju. Pitanje je samo da li ti auto koji radiš služi za svakodnevnu upotrebu ili samo da se ponekad vikendom izjariš po nekoj stazi ili si na kraju krajeva profi trkač.

Edited by drfedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na ovoj listi auto pod rednim brojem 345, taj golf je sa stock abf motorom, koji je generalno uradjen i cipovan, i mislim da je menjac od dizela sa 4 brzine, naravno auto je olaksan. 14.7 vreme sa reakcijom. Problem kod 95% golfova gti, kadeta gsi i sl je sto su neispravni, samo pun gas to ne treba odrzavati... To je jednostavno tako, ja sam to osetio na svom autu, kada sam ga uzeo isao je dobro, krenuo sam da ulazem u njega bolji usis, izduv, svecice, punjenje, gume i rezultat je bio sve bolji i na kraju jedva nesto bolje od fabricki deklarisanog za taj auto. A tek skoro kada sam uzeo i drugi koji je do 2010. vozen u Svici, video sam da on fabricki treba da ide onako kako ide ovaj prvi uz prepravke. Poenta je da motoru prvo treba vratiti njegovu fabricku snagu, pa tek onda krenuti u neki tuning ali to kosta  i to je glavni problem kod nas...

 

http://www.srcsarajevo.com.ba/index_htm_files/vrijeme.pdf

 

 

Kad smo vec kod liste, najbrzi jugo u Srbiji je pod brojem 47, 12.1 na 402, to je bolestan auto.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Eto zašto jugo, zato što se sa najmanje ulaganja dobija najviše. 

Edited by Bukvic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Poenta je da motoru prvo treba vratiti njegovu fabricku snagu, pa tek onda krenuti u neki tuning ali to kosta  i to je glavni problem kod nas...

 

 

Sa svim kolima je manje-više tako, a ne samo sa mašinama za trke.

Ja sam opasno ramišljao o čipovanju i sve je već bilo ugovoreno, ail desili su se neki sitni kvarovi pa sam odustao od toga zbog usled nedostatka sredstava.

Polako sam od tada dosta uložio u ispravnost vozila, očistio klapnu gasa, blokirao egr i očišćenja i razbušena je račva iznad turbine koja je bila 100% zapušena. Rezultat je mnogo bolji odziv na gas i manja potrošnja. Ostaju još dizne da se pregledaju i komplet izduv sa posebnim akcentom na katalizator..elem, poenta mog davljenja ovde je da mi čiopvanje nije ni palo na pamet kada je auto konačno prodisao punim plućima i dobio makar deo od fabrički deklarisane snage.

Ali svi više vole da se okrenu povećanju snage vozila nego da ga dovedu u fabričko stanje, a prilično sam siguran da najveći broj vozila kod nas nema ni 70% fabrički deklarisane snage. Zbog toga sam ja pre 2-3 meseca jedan VR6 kao od šale obišao u 5oj brzini na 100km/h,a  trebalo bi da me ni u retrovizoru ne vidi da je sve bilo na mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedja:

Pa ja mozda zvucim bezobrazan, ali ti selektivno citas moje poruke, citas medju redovima i iznosis neke ironicne zakljucnke koje ne bi izneo da si redovno sagledao celu pricu objketivno... Kad si se vec tako lepo potrudio da iznes neke zakljucke, ja cu biti covek i odgovoriti:

1. Da li budzeni Yugo lezi bolje od Golfa 2 GTI? Da i ne, zavisi sta je budzeno... Prvo, koliko ja znam ima Golf 2 GTI sa 1.8 8v i sa 16v. Upravo taj sa 8v ima moj drugi i licno ja ne vidim nista spektakularno kod njega (ima b. stanglu napred)? Koristi jedne te iste amortizere kao i drugi Golfovi (cak i da su fabricki bili drugaciji do sada ih je trebalo zameniti sigurno a recimo u Bilstein katalogu ja ne vidim razlicite kataloske brojeve), opruge znam da su drugacije ali zbog koriscenja istih amortizera znam da opruge ne mogu da imaju veliku varijaciju u tvrdoci pa govorimo mozda o 30% maksimalno sto realno gledano nije nista specijalno jer prava igra pocinje sa barem duplo vecom tvrdocom odakle i krecu vecina onih amortizera sa stelujucom visinom i uskim oprugama. Ono sto sam takodje zapazio je da je smanjena visina GTI verzije pogorsala bump stop steering sto mu usustini na nasem jeziku dodje sabijanje amortizera do kraja odnosno naleganje na odbojnu gumu. Sto daje prividno dobro lezanje zbog smanjenog naginjanja po ravnom kolovozu ali na neravnom kolovozu daje smanjene mogucnosti funkcionisanja oslanjanja. Zato mnogi posle drasticnog spustanja samo oprugama se zale na tvrdocu vozila i posle ugradnje amortizera sa mogucnosti podesavanja visine koji su kraci a imaju tvrdje opruge su ipak udobniji za voznju... A recimo fabricki Yugo ima 30mm lufta viska u hodu amortizera pre nego sto uspe da se sabije do kraja... Hod je 90mm a sabije se 60... Dok je Golf GTI sa celih 40mm lufta... Drugo na Yugu moze da se sve podesi po pitanju reglaze trapa koja pravi drasticnu razliku (iskreno, vecina Zastava ima lose ponasanje na putu zbog greske u uputstvu koje koriste vecina servisa), ti mozes da podesavas nagibe, zatur, usmeravanje tockova i napred i nazad. Golf moze samo usmeravanje napred i slicujes rupe na amortizeru za nagib samo na prednjoj osovini. Takodje moracu te razacaratida tvoja tvrdnja od pre par poruka nije istinita, zadnje oslanjanje pod opterecenjem tezi ka negativnom nagibu tocka prakticno do kraja jer je takav polozaj viljuske... Tek kad dodje u polozaj da krene u plus, ni ne moze dalje, jer ce da udari u polusasiju... Napred tezi ka negativnom nagibu oko 65mm sabijanja (a fabricki je hod 60mm (slucajnost ;) )) i tek onda ramena dolaze u horizontalan polozaj i vise od toga teze ka plusu. Slazem se da je to malo problem kad je u pitanju spusteno vozilo jer onda zalazi u taj domen teznje ka plusu.

2. Ja nisam rekao da ne mogu na NAVAK zbog brzine u krivini nego pravac ne ide u moju korist. Karting staza daje mogucnost voznje brze nego u gradu a kratak pravac nece uticati mnogo na razliku u snazi jer do nekih 50-60km/h u ubrzanju razlicite snage daju razlike od delova sekunde, tek dalje pocinju da se povecavaju razlike.

3. Jedno oslanjanje na doradjenom Yugu kako ja zamisljam je odprilike kako i ja imam na mom Yugu. Cetiri Bilstein amortizera (200% tvrdji na sabijanje i 70% na izvlacenje), 235% tvrdje opruge napred, 100% tvrdji gibanj pozadi, dupla prednja b. stangla napred sa mogucnosti povecanja tvrdoce od 100 do 120% u odnosu na standard, zadnja b. stangla, Pa6 caure umesto gume u trapu na svim bitnijim mestima, duza ramena, ojacane viljuske i solje amortizera... Spusten 95mm napred i 55mm nazad. Reglaza trapa kompletno preradjena sa nagibom napred od 2.8 stepeni u minus i nazad zaboravih tacnu meru, dal bese 2.1 ili 2.3 stepena u minusu. Nista specijalno neudobniji od Golfa GTI a daleko stabilniji i totalno odsustvo bump stop steeringa (glavni razlog relativno visoke udobnosti). Inace nisam imao uvid u prednje amortizere, ali Bilstein B6 zadnji amortizeri sa Golfa (sad greska je sto nisam zapamtio broj da proverim da li je G1 ili G2, vizuelno izgledaju isti sem duzine) su meksi nego Bilstein amortizeri na mom Yugu iako su to sportska verzija za veci nivo performansi nego standardna zamenska verzija fabrickog amortizera. A ta moja 4 kostaju ko ta dva zadnja...

4. Znam ja da postoje razlicite verzije i nije mi problem potraziti na netu specifikaciju, ali ja na ulici ih ne vidjam, postoje u Srbiji, vidjao sam ih po forumima i na skupovima (slike na netu) ali su daleko od toga da cine neku veliku vecinu naspram modifikovanih Yugica. A sto se tice Yuga sa 120ks, da si obratio paznju na moje prethodne poruke, lepo sam napisao, to je bio prototip koji je trebao da bude pusten u proizvodnju ali su dosle sankcije. Performanse su fabricki deklarisane za taj model.

5. Cime si ti merio ta ubrzanja?

6. Da se vratim malo u nazad i u gibanj, ako se verovatno ni Fiatisti nece sloziti i podrzati me, ali to resenje sa gibnjem pozadi ima relativno dobar potencijal i ja ne mogu da izbacim zadnji deo iz ravnoteze bez jako mnogo truda.

7. Mozda ja zvucim subjektivan u hvalisanju i uzdizanju Yuga u nebesa, ali ja stojim iza recenog i spreman sam da dokazem. Da sam se ja odlucio za neki doradjen 1.6 16v ili 1.4T motor, mozda bih prihvatio da se takmicim u bilo cemu bez vecih ogranicenja, ali posto nisam neki ljubitelj velih brzina na pravcu nisam se zamarao u modifikovanju auta u tom pravcu nesto previse.

8. Neki spomenuti delovi nisu ni bili ugradjeni na mog Yuga kad sam se oprobao protiv momka sa Alfa Romeo 147 2.0TS na karting stazi i moram reci da bih razliku u spretnosti vozaca odpisao kao uticaj na rezultat, takodje obojica prvi put bili na stazi, ali na stazi od 622m i dati fore od prakticno 80-100m i tu razliku neutralisati za 3-4 kruga ja mislim da je sasvim pristojan rezultat za Yuga cak i kad uzmemo u obzir negativan uticaj poprilicne mase tog vozila. Na kraju se to zavrsilo sa spektakularnim izletanjem Alfe u gume pored staze na svu srecu bez posledica. Moje vreme je 45.38s sto mu dodje prosecna brzina od ~50km/h. Zvanican rekord kartinga je 42.91s :D Ako se ja nevaram NAVAK staza je dugacka 2950m i dobar rezultat je 1min i 50s sto mu dodje 97km/h prosecna brzina i to za vozila koja su cenovno prilicno daleko od ove nase price ili koriste slikove barem po snimcima koje sam ja vidjao... A imas dva pravca bar jedno 350m i nisu sve krivine sa 90 i vise stepeni ko na karting stazi plus sirina staze... Cisto da ne bude to nije ovako i onako, podaci za NAVAK su sa neta, nemam licnog iskustva, pa ako neko zna drugacije, slobodno neka me demantuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi se svidja kako je odradjen usis i izduv. Gde bre kopate ovu literaturu?

Odavno dok sam bio mladji, vrteo se jedan ovakav Fiat 128 po gradu, godinama sam se cudio koja budala prepravi Zastavu 128 da ima 3 vrata :blushing:  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam 128'ica je počela da se pravi kad i 101 gtl 83.god i nikada nije imala takvu prednji masku i kako se  sad popularno kaže dashboard.

A možda se ne sećam baš najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

"dashboard" nije maska nego instrument tabla unutar kabine

Jovanovicu da li ima neki auto brzi od ortakovog Golfa 2 GTI 2.0 16v?

Vec par godina u nazad pises o njemu

Edited by PeraZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

"dashboard" nije maska nego instrument tabla unutar kabine

Jovanovicu da li ima neki auto brzi od ortakovog Golfa 2 GTI 2.0 16v?

Vec par godina u nazad pises o njemu

Naravno da ima i bržih i boljih. Golf MK2 GTi kao i svaki drugi, samo sa 2.0 16v motorom, i u poprilično dobrom stanju za srpske prilike. Pisao sam čini mi se na drugom forumu, ali i u drugom kontekstu. Da je brz jeste, ali nije samo to poenta. Limarija stalno mora da se krpi, svaki čas nešto može da rikne. Feđa sam može da potvrdi šta je sve radio od limarije i ostalog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao temu, ali da olaksam. Moj drugar radi fiat automobile i kaze: "Ujutru mi doteraj juga i 500e, uvece dodji i teraj sa 1,6" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis 4 polovne felne za 100e, 4 nove gume za 300e, dobro oslanjanje je 300e i za ostatak uzmes dobar karburator i nadjes polovnu glavu od ovih sto voze trke i ostane ti para za neki polovan volan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjih dana citam vase komentare o ugradnj motora u jugu povodom toga imam pitanje

imam yugo cabrio 1.3 ubacio bi mu motor 1,9tdi od VW pasata koliko bi me kostala prepravka i sta bih pre svega trebao da uradim? kao i da liima neko ko bi hteo da odradi taj poso posto trenutno nisam u mogucnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne vidim poentu toga. Prakticno nista ti ne pase i moras svasta da frikombinujes i na kraju cak i ako uspes da sve ubacis (mada nisam siguran da fizicki moze da stane) bice koma za voznju u krivinama zbog teskog motora a nece dugo ni ici pravo jer ce da se pocepa karoserija a ako hoces da vozis polako prosto ne mogu da pomislim kakvo ce to uzivanje biti pored dizelskog cekicanja. Tesko da ce neko to prihvatiti da uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista nema smisla, niko nije tako nešto radio izašlo bi to puno novca, a opet ne bi to bilo nizašta.

Za Yuga oko prepravki i ugradnji jačeg motora, najviše se dobija ako se ubaci fiatov 1.6 motor od tipa tempre, onda tu može još da se doda malo veći karburator i barem jugova bregasta i to može mnogo lepo da ide, a sve to ne košta baš puno. Svakako da treba povesti računa da se uradu neka ojačanja same školjke. Nego o tome ima dosta pisanog i slikovitog materijala na forumima posvećenim zastava automobilima. Pa ako te baš zanima proguglaj malo, a ako ti je važno da solidno ide, a malo troši onda gledaj oglase i traži golfa sa tim motorom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta preporucuješ? Ono video Sam da su likovi ubacivali 2.0t motore i penjali ih na 250konja. E sad ja bih ono da ubacim neki motor moze i 1.6 turbo ali hteo bih malo jaču konjazu makar 150-160ks! Sta uraditi? Od cega motor i koja ojacanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je to neka zajebancija sa ubacivanjem TDi motora? Pazi, imaš ovde na forumu juga sa 2.0 16v motorom. A kod TDi treba negde zbudžiti i turbinu, intercooler... I mislim da je 1.9TDi teži od 2.0 16v. Sa druge strane, imaš i punta Mk1 sa 2.0 20vt motorom. Atmosferaš 2.0 20v je teži od 1.9JTD, a 20vt je još teži. Taj auto se verovatno koristi samo za drag. A punto Mk1 je za juga pojam čvrstoće karoserije, a i za dlaku je veći. Što reče YUgisa, imaćeš "handling" prosečne cigle :D Obrtni moment TDi motora (a greota je ne čipovati ga :p) će ti razvaliti juga totalno.

Ako planiraš da se kidaš na 402 m je ok, ali za svaku drugu upotrebu je suludo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate ono sredio bih juga za mene u fulu malo branici farba lambo vrata neki besan dupli remus ono varijanta za "kurcenje" po gradu a to vec odavno planiram... I sad sam se konacno odlucio... Tako da video sam da vecina preporucuje 1.6 16v motor zbog malih prepravki a dosta se dobija na snazi... E sad ja trazih taj tip motora po netu ali slaba vajda makar ja nisam nista naso...

Ako neko ima motor neki motor koji ide u jugica a da je preko 110ks neka se javi i naravno da je motor ispravan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za ovu priču iznad, još pre par godina sam se nadao da će Zastava barem pokuati da pravi Juga sa Fiatovim motorima. Nekako mi je kombinacija 1.3mjet-a koji troši kao upaljač i ultra lakog Juga delovala idealno. Jeste da bi ga obrtni moment rastresao brzo, ali verujem da bi i išao kao lud i trošio jako malo.

Da imam dosta novca sa kojim ne znam šta da radim mislim da bih taj projekat vrlo rado pokušao, a i verujem da bi taj Jugo, kada bi se uradio kako treba, imao sasvim zadovoljavajuće performanse i vozne karakterstike sa tim motorom i menjačem iz Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...