Jump to content
FAS Goran
Dinno_Gti

Ugradnja jačeg motora u Yugo

Recommended Posts

perfektnoodradjenoez6.jpg?noCache=142325  motor290801fz9.jpg?noCache=1423251265  s3701117vk3.jpg?noCache=1423251265

 

motounutrapq1.jpg?noCache=1423251265  2409motorweb01em1.jpg?noCache=1423251265  dsc00766resizedna9.jpg?noCache=142325126

 

dsc00747resizedii2.jpg?noCache=142325126  dscf0019resizedtf9.jpg?noCache=142325126  img0058ig2.jpg?noCache=1423251265

 

img0057se0.jpg?noCache=1423251265  img0059co1.jpg?noCache=1423251265  img0068xf8.jpg?noCache=1423251265

 

2w3os46.jpg?noCache=1423251265  4m99utj.jpg?noCache=1423251265  2isuj9y.jpg?noCache=1423251265

 

4zm2j9c.jpg?noCache=1423251265  4lnzmlg.jpg?noCache=1423251265

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nov sam ovde pa izvinite ako sam pogresio sekciju ili tako nesto.. Imam yuga 45, motor je bukvalno otisao u k****, radi Ali dimi ko lud, trokira, trosi ulje I vodu... Pa me sad zanima kolko je tesko ubaciti motor od fiata uno (motor je 1.0 fire 45 konja) I sta bi sve trebalo da bi ubacio taj motor, citao sam po internetu svasta neki pisu pase sraf na sraf sto se nosaca tice neki da nista nije isto.. I da li menjac sa yuga pase na taj motor, a i ne znam kolko bi komplikovano bilo sto se tice elektronike, imam motor polu osovine od fiata I uglavnom sve osim menjaca usisne grane I razvodnika.. 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas kompetentan da ti odgovorim na ovo, ali posedovao sam oba automobila, i iako to jeste iz iste 'porodice', da tako kazem, mislim da je pakovanje dosta drugacije. Recimo secam se da je stap za merenje ulja na Unu 45 prema kabini (jako nezgodno) a na Yugu logicno - prema napred. Mislim to ti je najmanja briga naravno, ali hocu reci da mislim da je pakovanje dosta drugacije... Ali mora se neko strucniji javiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://cbc.rs/threads/7183-Koji-FIAT-ov-motor-može-bez-problema-u-Zastavu

"za 1.1 iz pande i seicenta punta itd. ne pokusavaj... to su FIRE motori, sve je drugacije menjac poluosovine nosaci ama bas sve…"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, videcu jos sta mogu da uradim sa tim motorom, ako nista prodacu I taj I ovaj iz juga I kupiti neki yugov 55

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle si i da li mislis to legalno uraditi, ali resavanje papirologije moze da bude skuplje i teze od same zamene motora pa najbolje da se raspitas prvo oko toga da znas za svoj konkretan slucaj posto kod nas vole tako iz stomaka da lupe da ne moze ili moze bez ikakvog obrazlozenja. I kao sto je receno, Fire motor je totalno drugacije konstrukcije i zahtevao bi mnogo prepravki ni za kakav rezultat, a teoretski isti trud ce ti zahtevati i motor iz 55ice tj 1.1 kao i 1.3 iz Yuga 65. Naravno ako neces legalno onda postoje i motori od 130ks iz Fiata koji se lako ubace :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, ma necu ni ubacivati taj motor ne isplati se.. Nego jel mi mozes ti reci koji od Fiatovih motora (malo jacih 1.5,1.6) pase staf na sraf bez prepravki (a da moze yugov menjac na njega) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/30/2019 at 1:35 AM, St0jan said:

Hvala na odgovoru, ma necu ni ubacivati taj motor ne isplati se.. Nego jel mi mozes ti reci koji od Fiatovih motora (malo jacih 1.5,1.6) pase staf na sraf bez prepravki (a da moze yugov menjac na njega) 

Moze Yugov menjac na 1.5 i 1.6 ali gubis 30 konja najmanje sa tim menjacom, ako stavis i menjac koji treba ima da iscupa trap kad dodas gas B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, YUgisa said:

@Branislav

 

Voleo bih videti objektivno izmerene podatke za tako nesto ;)

 

 

Veruj mi da mozda nisam mnogo omanuo, 4 stepeni menjac Yugov ne moze dugo da traje sa tim motorom.

 

Imao sam u selu ljudi koji su radili jugice sa 1.5 i 1.6 motorom 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, menjac koji fabricki gubi oko 10-12ks na 55-65ks kad stavis na 1.5 sa 75ks gubi 30ks? Pa onda bolje voziti fabricki motor :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav nov sam dostu auto svetu zanima me da li moze da se stavi motor 1.4 16v od fiat punta dvojke u yuga. I ako moze koliki su troskovi od prilike? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Debeli Dzoni

 

Nista nije nemoguce ugraditi ali to je motor potpuno drugacije koncepcije nego oni koji su isli na Yuga, takodje se i menjaci razlikuju. I da se to napakuje problem ga je zavesti u saobracajnu sto je prakticno nemoguce jer pored svega treba dobiti potvrdu od proizvodjaca koji vise ne postoji.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...