Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sinoć se spuštam niz Takovsku, desnom trakom, po onom snegu, 40-42 km/h i neposredno pre skretanja u Draže Pavlovića (malo iznad servisa "Scorpio") uletim u rupu ali tako da je auto odskočio toliko koliko za svojih 10 godina vožnje nisam doživeo. Zvuk kao da sam otkinuo točak. Stanem odmah, izađem, ne mogu da verujem, guma OK, felna OK. Krenem polako, ništa ne udara, ne škripi. Jutros sam žurio na posao a sneg napadao pa nisam mogao detaljno da ispitam točak ali mi se čini, na prvi pogled, da je sve OK.

Da li bih trebao da oteram, za svaki slučaj, negde na kanal, da neki majstor pogleda malo?

Šta je sve moglo da strada kod ovakvog udara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo vizuelna inspekcija.Fiati skacu do 1 metar u vis bez posledica.Pre ces ti zaraditi lutajuci bubreg nego da razvalis trap.U kakve sam rupe upado....ma sta upado...jos uvek padaaaaam... ;).gif" />

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

He,he :evil:

u kakve si ti samo rupe :whistle: upadao Bokija :smoke: svih ovih godina :thumbup: pa jos bez dva srafa u tocku :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se vi šalite, ali ta rupa stoji i dalje u Takovskoj i čeka sledeću žrtvu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista :angry: ,salu na stranu <_<

to je ozbiljan problem kod nas :wallbash: ,sa tim,pa bukvalno-bunarima na putu :thumbdown: a nazalost bice ih sad sve vise :crybaby: ,u toku zime i posle nje :veryangry: usled dejstva vode/soli/niskih temperatura

zato drugari otvorite cetvoro ociju :unsure:

mada i to cesto ne pomaze,kada je auto,ispred,blizu vas ili je rupa na blagoj nizbrdici pa je ne mozete videti,vec je samo ostetite kad uletite u nju :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i posle ja plaćam porez za ekstra kategoriju, :thumbdown: a čekam popravke rupa...

kad zoveš i kažeš ima rupa u toj ulici - oni kažu pa znate li koliki je BG :question: zabole me koliki je ja plaćam najskuplje (posle dedinja) i oću da se nacrtate za moje pare u roku : JUČE :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nejasniji fazon je npr u Mirijevu, oko nekoliko šahtova su okopali rupe kao da će da im stavljaju prstenje ono i to eto tako stoji već nekih mesec dana, a znak je opstao samo na jednoj, tako da ko naleti ima šta i da oseti...

Nije mi jasno što počnu radove koje ne završe u normalnom roku...počni kad možeš da završiš, te iste radove su ispred moje zgrade odradili za cirka 2 sata po šahtu sa specijalnom mehanizacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar ti je prosta, Beogradput angazuje podizvodjace jer oni nemaju vremena da se bave sa sitnnicama kao sto su sahtovi, trotoari, krpljenja, itd... Uz izvesnu premiju od strane podizvodjaca, naravno. E, sada, obzirom da su to sve namestaljke kako bi se izvukle pare iz budzeta, te da te poslove rade fiktivne firme, koje u opste nemaju ni mehanizaciju ni ljude, koje su firme nekih ljudi bliskih vlasti, oni pronalaze kojekakve gradjevinske polu firme koje ipak imaju par ljudi sa lopatama i onim malim kamioncicima. Naravno, po ugovaranju posao treba zapoceti, kako bi se isplatila prva suma po situaciji i uzele pare na brzinu. Nakon toga ide odugovlacenje zato sto te fiktivne firme ne placaju tim polufirmama bas odmah a i te polu firme bas i nemaju kapaciteta da to zavrse posao bas sada. Tako, kada se nesto raskopa, mi bijemo trapove dok se mafija nateze sa nasim parama a te polufirmice seku usi i krpe dupe po nasim ulicama. Naravno, o strucnosti tog kadra koji nam radi ulice suvisno je i govoriti, tome u dokaz ide cinjenica da sve sto urade traje manje od 6 meseci. O normama niskogradnje i tehnickim propisima se i ne prica, nisu oni culi za to. Te polufirmice su opet skupine nekih rodjaka i prijatelja ovih fiktivnih direktora, koje su se okupile na brzinu, da uzmu nase pare jos brze. Licno sam bio svedok jedne takve malverzacije, gde se dasa, pa necu reci obogatio, ali fino namlatio para na 50m trotoara jedne zabacene ulicice.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta rupa je okrpljena.

Kilavo, ali okrpljena, ali, sa dijagonalne strane - kod Takovo TC, tj. kod semafora pre Jevremovca - ima još jedan krater, a na njemu je :

- kriva čelična originalna fiat felnica

- slomljena ratkapa

- i ispustila guma.

Sve to na mom Stilu.

Pokupio sam naime, tu rupčagu sa 30-40 km/h prošlog utorka.

Juče, krenem iz Ušća, malo morgen, guma ispustila, vidim ja nalegao auto na desno... Ok, zamenio sam točak, otćopao se do kuće i danas (ako radi vulkanizer) biće mu sređena felna, vraćena nazad, i nadam se da pri toj brzini nisam uspeo da sjebem nešto na trapu.

Zanimljivo mi je da je guma ispustila tek posle jače od nedelju dana, mislim, moguće da je malo opuštala inače, ali nisam primećivao - a nisam preterano ni vozio auto ovih dana, ali mi se čini da se sve to desilo juče i to iznenadno (neposredno posle pranja auta i stajanja na toplijem - u Ušću).

Enivej... Ta rupa je jedna od većih i pritom je nevidljiva i zajebano je što je uglavnom ne možeš izbeći. Koliko sam juče primetio, nije okrpljena, dok je ta na strani ka Draže Pavlovića okrpljena.

Edited by Dimitrije Munćan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nakon bušenja gume na jednu rupu ostala malo i pokrivljena felna, nikako to da saniram, a dešava mi se da nekad rekao bih iz čista mira zateknem poluizduvanu gumu...

Naduvam je i sve je ok do sledećeg nasumičnog izduvavanja do kojeg može da prođe par dana ili par meseci...kapiram da se desi da istisnem vazduh na to zakrivljenje kad se pogodi par elemenata tipa penjem se na ivičnjak pa malo jače naiđem baš tim točkom i slično..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja isto to mislim, zato je i nisam skontao da je puštala, sve dok se nisu stekli ispravni uslovi!

S druge strane, naravno da su svi redom vulkanizeri spojili NG i Roždestvo Hesusovo (pardon maj frenč) i naravno da neradnici ne rade.

Šta sad mi nindže, da ćopamo do ponedeljka ?

Bem ti!

Bolje je pumpaj nego da ti se ispumpa skroz! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da su problem samo rupe i bunari na nasim putevima , nego to nigde nije obelzeno , tj nigde ali bas nigde nema znaka upozorenja ispred rupe (ponegde ali cista retkost) da bi mogli da povedemo racuna tj da je zaobidjemo - nego odjednom iz magle vidis kola u rupi :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako se love guske, u magli! :)

I posle, šta, da odem da tužim Putno preduzeće ?

Mrk, trajalo bi kao gladna godina, a ja bi samo gubio živce.

Al jedan dan, kad upadnem u skupštinu, sa Eludijum 37, eksplozivnim svemirskim modulatorom, pa kad se bude čuo jedan zaglušujući kabum!

Sve će mi biti lakše. Barem mi više neće zaklanjati pogled na Veneru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Jurija Gagarina ima krater negde kod Piramide, kad se ide ka gradu, tačno između dve trake, tako da može da se izbegne. Dubinu je teško pretpostaviti jer se dno ne vidi, prečnik je oko metar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće ih još, ali moram da priznam da iako se pojavljuju, krpe ih - manje ili više brzo.

Recimo na tranzitu dole kod pristaništa su okrpljene čim se onaj sneg malo rastopio, isto važi i za inicijalni krater pomenut u ovoj temi.

Ipak, preporučujem oprez na tu temu! Zima je, sve rupe se otvaraju posle seansi ledeno - toplije, i svakako naši putari to ne mogu da isprate (ne opravdavam ih, ali to je realno stanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon par medijskih hajki na putare širom Srbije i pojašnjenja građanima kako se putari mogu tužiti za nesavesno održavanje puteva, rupe su počele znatno brže da se krpe ili da bivaju obeležene do krpljenja. Nisam siguran sada, ali koliko se sećam pre neki dan sam nešto jurcao Takovskom i u jednom momentu jedva izbegao znak koji je bio ubačen u neki krater. Moguće da je to baš ovaj o kome je ovde otvorena tema.

Kod mene na Karaburmi u jednoj sporednoj ulici se pojavila mala rupica možda 10x20cm, ali svega 1 ili 2cm dubine koja me je strašno iritirala jer mi se nalazila na ''idealnoj putanji'' baš kod skretanja u prolaz na parking zgrade. Mogla je da se izbegne, a i kad se udari u nju nije bilo ništa strašno, međutim nekoga je izgleda dovoljno nervirala pa su je putari posle 10ak dana zakrpili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da koji god auto dovezli u Srbiju, posle mesec dana pocinje da skripi unutra plastika, kola se rastresu, krive se felne... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće ih još, ali moram da priznam da iako se pojavljuju, krpe ih - manje ili više brzo.

Recimo na tranzitu dole kod pristaništa su okrpljene čim se onaj sneg malo rastopio, isto važi i za inicijalni krater pomenut u ovoj temi.

Ipak, preporučujem oprez na tu temu! Zima je, sve rupe se otvaraju posle seansi ledeno - toplije, i svakako naši putari to ne mogu da isprate (ne opravdavam ih, ali to je realno stanje).

Pošto stanujem dole, u okolini Cvijićeve, Takovskom prolazim skoro svakodnevno, i čini me se da se na potezu od ulaza u Botaničku baštu do bivšeg Verana, u oba smera, baš često pojavljuju krateri tipa onih u koje smo uleteli ti i ja, samo što sam, barem do sada, uspevao da ih izbegnem. Cenim da je, prilikom poslednjeg asfaltiranja, neki "strikov mali" zaboravio da "metne" donji sloj, tzv. kameni asfalt, a da je i na gornjem zakinuo par cm. Pare za donji sloj su sigurno otišle striki, da se nađe kad ode u penziju, a ona ušteda od gornjeg sloja "malom", da se ne muči dete za sitne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ još kad sam imao 18 godina i prvi auto (Renault 4), sećam se da je taj potez bio opasan, ako ideš nizbrdo, morao si da paziš na šaht rupu udarnu između dve trake, kao i rupu uz trotoar, isto tako kao šaht neki tj "nerešiv problem"...kod botaničke baš...te rupe su tu i danas!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Malo off-a :)

Oktopod, i moj prvi auto je bio Renault 4, i njega sam polomio na rupama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Prvo plavi GTL sa 15 godina(slupao sam ga), sa 18 godina beli GTL, pa posle krem GTL sa plinom :) Navozao sam se u njima ne mozes ni da zamislis... Ja sam bio prezadovoljan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...