Jump to content
FAS Goran
neshaoct

U Srbiji nove biometrijske vozačke i saobraćajne / Novi namet za vozače u Srbiji - broj mesta (sedišta)

Recommended Posts

dokumenta%20srbija.jpg

Od 3. januara sledeće godine građani Srbije dobijaće nove biometrijske vozačke i saobraćajne dozvole, kakve u Evropi imaju još samo Česi i Slovaci.

Oba dokumenta, koja po izgledu podsećaju na novu ličnu kartu, biće po standardima Evropske unije, a kako kažu u MUP-u brojne zaštite onemogućiće falsifikovanje vozačkih i saobraćajnih dozvola. Oba dokumenta imaće zaštitni kinegram ''zero-zero'' na kojima su Skupština i grb Srbija.

Na saobraćajnoj dozvoli, na kojoj prema standardima EU preovlađuje zelena boja, u kombinaciji sa žutom, nema fotografije, čip je s leve strane, a na pozadini u hologramu datum izdavanja dokumenta i SD (saobraćajna dozvola).

Na vozačkoj dozvoli, takođe prema standardima EU, preovlađuje roze boja. Pored toga na njoj će jezicima evropskih naroda pisati i ''vozačka dozvola'', a na pozadini su polja za upisivanje položene kategorije za vožnju - objašanjava Slobodan Nedeljković, načelnik Sektora za analitiku i telekomunikacoione i informacione tehnologije MUP Srbije, u čijem sastavu je Centar za personalizaciju u kome će se laserski učitavati podaci.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve u Evropi imaju još samo Česi i Slovaci.

biće po standardima Evropske unije,

Na saobraćajnoj dozvoli, na kojoj prema standardima EU preovlađuje

Na vozačkoj dozvoli, takođe prema standardima EU,

Sve po standardu EU a,

kakve u Evropi imaju još samo Česi i Slovaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema goreg turčina od poturčenog Srbina, sami smo sebi najveći neprijatelji, žig zveri je svima nad glavama.

Edited by viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koliko je tačna ova informacija? Ističe mi vozačka polovinom januara, baš sam mislio ovih dana da odem da je produžim. Sad ako će već izdavati nove onda bolje da ne dupliram trošak i sačekam još koji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, tupav narod i videli su da prolazi šta god samo ako se kaže ''po standardu EU'' i sada ovi naši kada god nešto uvode što je teret za džep, odmah to je po standardu EU...

Ogadiće narodu totalno EU sa ovakvim obrazloženjima, jer će narod početi (čuj, početi) da mrzi EU misleću da su stvarno sve to zahtevi tamo nekog iz Brisela, a ustvari to ovi naši samo izmišljaju i koriste kao izgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina da su nasi zakonodavci glupi i da samo rade copy-paste evropskih zakona.Kad im je malo para izmisle oni neku novu nebulozu da namaknu jos.realmad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a umesto overe registracije pecatom u saobracajnoj imacemo nalepnicu na soferki! i sta ako razbijem soferku,hoce mi drugu nalepnicu dati dzaba :question: malo verovatno....

ovi su postali gori od dahija.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo' da ste negativni, od novih tehnologija samo može da se ima korist. U najavi je dosta manje birokratije povodom istih, a meni je uvek bilo lakše da platim malo više, samo da se ne smaram po redovima i sa sto šaltera na kojima mi prođe ceo dan. Takođe će teško (nemoguće) da se falsifikuje ovakav dokument, a to je najvažnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj zemlji se birokratski aparat nije menjao jos od osnivanja a i nece.Svrha birokratskih peropetija nije samo da ti uzmu novac,nego da ti uteraju kroz ponizenje i ispunjavanje zahteva,gradjansku poslusnost.Zato Nidzo,nista od toga sto ti kazes...crybaby.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledece godine ce da kazu da slavimo Bozic 25.12. jer Boga mu pa i to su EU standardi i EU vrednosti

Molim Vas da ne shvatite ovo na nacin koji vredja verska ubedjenja i pripadnost drugim narodima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo' da ste negativni, od novih tehnologija samo može da se ima korist. U najavi je dosta manje birokratije povodom istih, a meni je uvek bilo lakše da platim malo više, samo da se ne smaram po redovima i sa sto šaltera na kojima mi prođe ceo dan. Takođe će teško (nemoguće) da se falsifikuje ovakav dokument, a to je najvažnije.

Nidzo, da li se ti to salis?! Podseti se u kakvoj i kojoj drzavi zivis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe će teško (nemoguće) da se falsifikuje ovakav dokument, a to je najvažnije.

a znas samo koliko me briga da li se falsifikuje vozacka i saobracajna :ice: :ice: :ice::realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a onda ce da izmisle jos neki porez na kola da bi od tih para cika policajci presretaci kupili uredjaje koji citaju silne cipove :whistle: po standardu EU naravno , da se sve slaze , a kad smo vec kod standarda nek ih slobodno posalju sve u tu Evropu i nauce ih lepom ponasanju i da mi nismo tu zbog njih vec obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se nam ne nameste da nam radni uslovi, životni standard i plate budu kao u eu. Nego se bave glupostima koje opet mi jadna sirotinja mora da plaćamo. Čekam dan kada će taj kočić prestati da se lomi preko leđa naroda i završiti tamo gde mu je i mesto, u anusima ovih anusa koji sada zloupotrebljavaju položaje i vlast.

Muka mi je i gadi mi se više šta rade i kako izmišljaju četvrtastu rupu na saksiji samo da nam otmu pare. Ma ko nas šiša, tako nam i treba kad nas 6 miliona dozvoljava da nas voza 50 kriminalaca koje bukvalno možemo dezintegrisati samo ako se dogovorimo. Ali to je naš najveći problem, ta teška reč, DOGOVOR. To nam ne ide od ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo malo u off. Nama treba nepristrasni diktator jer uvek ce biti 2 srbina 3 partije. Sve u svemu tresla se gora rodio se mish. Za koju god ce voznja automobila biti privilegija bogatih kao pocetkom proslog veka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta li biste pričali da nam uvedu dažbine kao u Nordijskim zemljama? ;) U Danskoj čak možeš da registruješ kola samo za 2 osobe, jer su dažbine da se upucaš. Ako voziš više od 2, moraš dodatno da platiš. Ajd' neka mi neko objasni smisao ovoga, sem uzimanja para? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimulisanje korišćenja gradskog prevoza i da ljudi ne bi kupovali kola da bi prelazili 3-4-5 hiljada km godišnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a u Nordijskim zemljama imaju plate po EU standardima

mesamo babe i zabe, nasa plata 200 e :no a u Svedskoj ne smem ni da pomislim... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nove tablice koštaće 2.000 dinara

FoNet | 29. 12. 2010. - 15:19h | Komentara: 1

Ministar unutrašnjih poslova Ivicva Dačić izjavio je danas da će cena novih registraskih tablica biti 2.000 dinara, vozačke dozvole 1.200, a saobraćajne 800 dinara, dok će cena nalepnice biti 400 dinara.

Dačić je rekao da će tablice važiti sedam godina, vozačka i saobraćna dozvola po 10, tako da će građani godišnje plaćati samo nalepnicu koja se stavlja na šoferšajbnu.

On je dodao da su i tablica i dokumenti izrađeni prema evropskim standardima i da se išlo na to da njihova cena ne bude opterećujuća za građane.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/226619/Nove-tablice-kostace-2000-dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...