Jump to content
FAS Goran
NikolaRancic

Punto mk.2a 1.2 - pojas se slabo vraća

Recommended Posts

kod starijih automobila je bila fora da se izvuce ceo pa se pusti do kraja i tako jedno 5-6 puta, probacu i ja sa puntom ovih dana, ne povuce ni meni bas najjace..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, @beli ne pratis na casu ! Malo silikon-spreja cuda cini ! Naprskaj gurtnu i da vidis cuda. Moze i onaj sprej za instrument tablu sa silikonom. cccccc :D

Nisam znao da postoji tema, pa sam otvarao novu ... Nego sta je gurtna i gde se nalazi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni uvek neko parce plastike ispadne iz nekog klinca i slabo vraca moram pojas da izvucem do kraja plastiku vratim u leziste i onda normalno da li skrcati i izbaciti onu plastiku a pojas onako izvucen pa dole malo mehanizam naprskati

Share this post


Link to post
Share on other sites

e svaka čast onome kome je ovo sa silikon sprejom palo na pamet. 4 godine me zezaju 3 od 4 pojasa i sve mislim nesto se pokvarilo, hteo da kupim druge i evo danas naprskam silikonom...SVE RADI!!! srećan ko kuče u liftu. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

veruj mi, mislio sam "ma vazi", probao i ono stvarno deluje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja cu da potvrdim da ovo sa silikon sprejem funkcionise. Kad sam kupio auto imao isti problem, naspricao sam neki wurth-ov sprej i do pre par nedelja bilo kao novo. Ali evo ponovo pocinje da glavi. Verovatno se sloj skinuo vremenom tako da mu ne gine jos jedna tura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas naleteo na ovu temu i jeftino resio problem! Radi ova fora sa sprejom, meni su se vracali ali nekako bezvoljno :) sad je extra!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu iako se ne radi o samom mehanizmu tj. vraćanju pojasa.. Imam pitanje- imam Fiat Bravu i na zadnjoj klupi imam 3 sedišta, tri utikača za pojaseve koji su jel na sredini, srednjem sedištu, a ima 2 pojasa sa krajeva! Zanima me kako stoje stvari kod drugih vlasnika istog modela i gde bi se uopšte mogao ugraditi treći pojas za srednje sedište kad već ima treći utikač a ne i treći pojas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@uzivalacUvoznji jel si probao da podignes sedalni deo zadnje klupe? Obično budu tu ako nije napravljena varijantanta da se izvlači iz neba ili negde sa strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic Probao danas kad videh tvoje pitanje i ne može se sedalni deo zadnje klupe podizati niti bilo kako pomerati, kao što sam i pretpostavio. Jasno se vide šine tj. ramovi i zavrtnji za koje je pričvršćena klupa, služi samo sa skidanje sedišta, ne za pomeranje, dizanje, probao sam nešto da uhvatim, cimam, podignem, nema gde ni šta. Jedino što mogu oboriti naslone u 2/3 zadnje klupe, ono krajnje desno zadnje sedište je fixirano, prolazi kroz njegov naslon šipka na koju naležu i ona dva naslona. Gledao i kad skinuh onu masku prtljažnika, ma nigde ni na toj šipki niti sa strane pojas niti mesto za njega. Jedino što mi privuče pažnju na nebu iznad naslona za glavu zadnjih bočnih sedišta, imaju kao dva mala poklopca sa šrafovima ali to je tako plitko, u ravni sa ostalim nebom, čisto sumnjam da je tu nešto za pojas, iako jeste nije moguće za srednje sedište jer je kažem iznad bočnih. Jel imaš ti u Puntu ili neko u Bravi srednji zadnji pojas?

Edited by uzivalacUvoznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...