Jump to content
FAS Goran
NikolaRancic

Punto mk.2a 1.2 - pojas se slabo vraća

Recommended Posts

Jesi siguran da se ne uvrne, meni se to dešava na suvozačkom, pa onda polako ulazi ili čak i stane...

Ne znam da li da skidaš taj deo, tu ima mehanizam onaj što ga ćapi, ne znam da se nešto ne razleti ili zezneš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li da skidaš taj deo, tu ima mehanizam onaj što ga ćapi, ne znam da se nešto ne razleti ili zezneš...

:no

Napravices veliki problem ako ga budes sam otvarao.To je puno opruga,granicnika,kocnica itd i sve su nategnute na odredjenu silu.Dobro se informisi pre nego sto uzmes srafciger u ruke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem isto da mi se suvozacki ne vraca uopste. Nikako da uzmem da pogledam da li mogu tu oprugu da nategnem ili sta god... Gledao sam letos na otpadu, i za ceo mehanizam mi je trazio ako se ne varam 15e . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas siguran da moze odnosno da li bi smelo da se otvara, nateze, podmazuje..?..Da li bi izgubio funkciju posle tih intervencija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E majke mi sto rece oktopod, jedna od retkih stvari koja je malo kome poznata... Dodje mi da se bacim na posao pa makar mu presudio! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slucaju da se pojas vraca u prvobitni polozaj ali usporebo predlazem da se naprska nekim od onih silikon sprejeva ,recimo za instrument tablu. Meni je to resilo problem. Uslov je da nije usukan i da je mehanizam (kocnica) ispravan . :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav prijatelju,

Vec duze vreme kod renoa taj problem sa pojasevima resavamo uz pomoc silikon spreja.

Izvuci pojas do kraja ali lagano da ne blokira i onda vracaj ga polako nazad i istovremano prskaj kais sa obe strane silikon sprejom.

Ponovi par puta ako nema poboljsanja onda ti ne gine drugi pojas.

Cao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ..meni se na puntu vraca super dok ne namota 70% kaisa na bubanj...i onda stane...a to je tacno pola koliko je izvuceno za vezivanje...izvadio i gledao sta se desava...tacno stane kad ima toliko namotanog da pocne da dodiruje armaturu okolo...fazon ko da se sam materijal udebljao i vise nema mesta....ili da je neko stavio duzu gurtnu-sto je nemoguce. A rasturanje ne verujem da ce pomoci al ako neko izvezba nek napise...a sutra ce da pane silikon sprej pa cemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ pod pretpostavkom da će materijal pre da se rastegne nego udeblja od vlage i povlačenja, dolazimo do zaključka :) da je kod nekih izgleda problem zamor materijala samog kaiša, ima on čvrstoću i funkciju i dalje ali se nekako malčice rastegao, rasfronclao, pa i udebljao od toga :)

Kakvi smo forumaši očekujem da neko pokrene pitanje bezbednosti 10 godina starih pojaseva pa i da neko napravi temu u partneri kluba za remon pojaseva :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd stvarno nek javi neko ako je probao sam tim silikonom da li pomaze ili ne, meni na vozackom nema sanse da se vrati bez moje pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam komentae oko podmazivanja silikon sprejom, tj. sprejom za "usijavanje" komandne table, pa nešto kontam: možda to i pomaže, ali zaboga, onda će taj sprej da ostavi fleke na odeći, zar ne ? Možda ne fleke koje se ne mogu oprati, ali sigurno mora da ostavi neki trag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je konkretna namena tom spreju? Jel to bas za glancanje table ili...? :question:

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kapiram da ne mora da se maze ceo pojas nego samo onaj veci deo koji ide na kotur, tako da ne bi trebalo da se maze onaj deo koji ima kontakt sa odecom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silikon sprej nije isto sto i sprej za sjaj kontrolne table.

Silikon sprej ja recimo koristim za podmazivanje nosaca prozora da bi podizaci radili lakse, a takodje i preprskam kedere i krov kako bi duze ostali gumirani a ne kruti.

Nisam jos probao da naprskam tu oprugu za vracanje, ali cim sneg malo okopni probam pa javljam da li ima spasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecinom su ti isti kokpit sprejevi istovremeno i silikonski. Ne bi smo trebali ovde da mudrujemo ako smo vec shvatili o cemu se govori! Naravno , bolji je cisto silikonski bez sjaja ali to je to. Uzgred , logicno je da ce mo uzeti onaj gde u deklaraciji stoji da ne masti i ostavlja fleke. Jedan od tih je i Wurth-ov koji sam ja koristio. Mada sam kod prijatelja u nedostatku istog upotrebio obican , kupljen na pijacu, sa ukusom nekog voca ! :whistle:

Dakle , nije skupo a ne skodi ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad citam ovo pa ce probam, imam bas silikonski sprej za tablu i to mirisljavi...pa ce probam nervira me nece pojas da se vrati kako treba. Nije od suvozaca nego je vozacev...

al sam ga namazao sada ga uvlaci kao iz topa...stvarno radi ova caka...

Edited by djuragin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme imam problema sa pojasevima, kad ih izvucem retko kad se vrate, desava se da ostanu da vise tako, pa kad ne vidim ostanu da vire napolju, a vrata zatvorena, jel postoji neka sansa da otvorim to i da popravim ili moram da kupim "nove" koji su opet skinuti sa nekog auta, pa mogu i oni da budu neispravni ...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je resiti ako stavis jacu oprugu samo ce jos vise da te kolje po vratu a opet nece da namotava pojas... Glupo napravljeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bilo da neće da uvuče pojas do kraja, pa sam skinuo onu plastiku i ispostavilo se da se pojas samo uvrnuo. Sad šljaka normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...