Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Fiat Bravo/a, Marea - promena instrument table

Recommended Posts

Poz svima...

Imam Mareu 97 16 16v sa km satom u polu krug e sad me zanima da li mogu da stavim sat od brave 18 16v 99god satovi su okrugli i da li ce sve da radi.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelepo izgleda tabla sa belim svetlom.

videh negde na netu... mozda cak i ovde, ne secam se...

mozda se i resim da odradim to. ali po komentarima pojedinih, nikako sam da krenem u tu "avanturu" jer je dosta pipavo, reklo bi se...

u svakom slucaju, evo slike pa vidite sami :)

xxx520.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako uspeo sam da spojim okrugli sat umesto mog i sve fercera sreci nema kraja.Ako se neko bude upustao u ovo treba mu sat i konektori koji idu u sat posto nisu isti malo interneta i dosta strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoc. Sedoh jutros u auto (brava 1.9 jtd 2001), na instrument tabli nista mi ne radi, sve stoji na nuli. Kada upalim svetlo, vidi se da je osvetljeno ali ni brzinomer, ni pokazivac obrtaja i goriva i temperature i predjenih kilometara - ne radi. Crkla tabla? (pa moram celu da zamenim) ili je mozda nesto drugo a da ne znam? Mozda neki osigurac? Da li je neko imao slican problem?

Edited by sunnyday

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam kupio beli cajger za mog Bravca i posle zamene crni za beli, osim za*eba sa uvećanom kilometražom, primetio da mi sija i ABS lampica. Moj auto nema ABS a da mi lampica bode oči dok vozim neću, dovoljan mi je ovaj crveni lik sa stomačinom. Prvo što mi je palo na pamet je da probam da premestim prazno podnožje za sijalicu sa mesta označenog sa ABS sa starog, crnog sata na novi, beli. I ABS lampica više ne svetli :thumbsup:

Eve gi satevi:

Sat_001.jpg

Označio sam mesta za prazno podnožje za ABS:

Sat_002a.jpg

Ovako izgleda posle rokade, crni sija ABS, beli jok.

Sat_005.jpg Sat_007.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja tebe razumeo ti si imao crni a stavio si sada beli, i tebi na crnom koji vise ne koristis sija abs a tvoj auto pri tom ni nema abs, ako je tako onda ne vidim problem samo ne znam zasto je sijao ako ga fabricki nemas. Mozda te ja nisam najbolje razumeo ali ako nemas abs i neces da ti sija ta lampica jednostavno izvadi tu sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me dobro razumeo. Imao sam crni sat na kome nije sijao ABS ali je na mestu za ABS sijalicu (označio sam ga gore na slici crvenim krugom) bilo prazno podnožje bez sijalice u njemu. Podnožjem zovem ovo, samo žute boje i bez sijalice:

DSC00060.jpg

Na belom satu je pre moje intervencije sijao ABS i mesto za ABS sijalicu je bilo bez podnožja (označeno gore crvenim krugom). Skinuo sam podnožje sa crnog sata i stavio ga na beli sat i ABS lampica je prestala da sija (koliko god nelogično zvučalo). Gore sam slikao situaciju posle promene mesta podnožja. Ovo sam napisao kao savet ljudima koji se nađu u sličnoj situaciji mada iskreno nisam se baš proslavio sa objašnjavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha sada te kontam , bio sam zbunjen posto sam na slikama video da ti na crnoj svetli a ne beloj ne, nisam rauzmeo da si ti vec zamenu tih sijalica odradio. Fora je verovatno u tome sto je jedno podnozje bilo sa sijalicom a drugo bez a ti nemas abs pa je on onda odma prijavio da mu ne dolazi nikakav signal i javlja kao da je nesto neispravno, koliko se ja secam te sijalice mogu da se iscupaju iz tog podnozja tako da moze da se namesti da ni na jednoj tabli ne svetli uostalom mozda nisi ni morao da stavljas podnozje sa crne, samo sa bele izvadis sijalicu i ostavis prazno mesto i tu onda nema sta da svetli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela tabla je puno lepša,

ali jedno pitanje oko kilometraže, zar se kilometraža pampti u tabli a ne u ECU ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuvalja e vidiš fora je baš u tome da ni na belom satu nije bilo sijalice, već samo prazno podnožje. i nikako mi nije jasno kako to radi :blink:

@brkic ne znam. i meni je delovalo logično da pamti ecu. možda kod mene "postoji neka neispravnost", posledica "finog" podešavanja kilometraže od strane prethodnog vlasnika.

ps. nešto mi se dešava sa slikama na postimage.org, nestaju same od sebe. krenulo me :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala ni meni nije jasno, a sto se tice kilometraze to je tako normalno pamti i na tabli i u racunaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao svima,evo opet mene da vas nesto pitam!stvari stoje ovako:imam fiat bravo 98 godiste sa obicnom starom tablom odnosno cajgerom,pa u ponudi imam beli cajger od istog auta samo novijeg godista,pa me zanima da li to moze da se stavi kod mene s obzirom da na ovom belom satu ima digitalni pokazivac kilometraze,da li je to neko vec radio i kakva su iskustva!svaka pomoc dobrodosla!i ovom prilikom da se svima zahvalim koji su mi do sada na bilo koji nacin pomogli!HVALA!

Moze znam coveka koji je to probao, jedino ne znam dal se poklapaju brzine? Koji motor, mislim kubikaza?

I, jel ovo sigurno može?

Ne radi mi obrtomer pa bih zamenio celu tablu za belu, ali je na njoj digitalni pokazivač km, a kod mene brojčanici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde neko neka postavi semu konektora od oba sata i onog mareinog i ovog od brave da uporedimo u cemu je razlika. Tacnije marein sat ima tri konektora a od bravo modela dva. Bozda bi slika i neko uputsvo pomoglo mnogima koji hoce da zamene satove posto su evidentno ovi okrugli mnogo lepri.

 

Hvala i veliki pozdrav svim clanovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi malo previse slika posto ima vide modela tabli i svaka ima po 3 slike.

Sve to ima u servisnim uputstvima ,navescu broj strane u servisnom uputstvu gde se nalazi slika table sa oznakama zica u konektorima.

Kod mene cini mi se na Bravi elx ima 3 konektora.

Manuali se nalaze u ovim temama:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44470    Bravo/Brava

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=49169    Marea

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Bravo-a_Service_Manual_Vol2.pdf                 229-238 strana

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Marea/ServiceManual96-98.pdf             1144-1147 strana

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Marea/ServiceManual98-99.pdf              575-577 strana

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Marea/ServiceManual2000-2001.pdf      144-148 strana

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao da stavim beli u mog Brava ail su konektori različiti.

Malo sam gledao šemu tog belog i fali mi samo +30 za displej, ali ne mogu naći konektore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na brzom odgovoru problem resen samo treba ispratiti zice i moj savet je da ostaite svoje orginalne konektore tj. da imate duple i u svakom momentu mozete vratiti svoj orginalni sat. Novi okrugli sat ima dva konektora a moj polukruzni ima tri i taj jedan viska je koliko sam ja skontao check control za vrata svaka ponaosob, greske na sijalicama itd. U svakom slucaju lepse izgleda ova okrugla tabla.

 

Veliki pozdrav svim forumasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelepo izgleda tabla sa belim svetlom.

videh negde na netu... mozda cak i ovde, ne secam se...

mozda se i resim da odradim to. ali po komentarima pojedinih, nikako sam da krenem u tu "avanturu" jer je dosta pipavo, reklo bi se...

u svakom slucaju, evo slike pa vidite sami smile.gif

xxx520.jpg

Jako mi se dopada ovakva kombinacija osvetljenja kontrolne table.Da li je ovo moguce za mareu 2002 i ako jeste na koji nacin?Ima li nekog ko zna kako ovo da odradi,ne pitam koliko cevapa kosta? :guitar: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

paljena mi je lampica od zračnog jastuka i ona koja signalizira da je neka žarulja pregorena - a nije, pa bih htio rastavit instrument ploču i iščupat te dvije ledice nek idu u 3pm, neću plaćat servisera da mi masno naplaćuje dijagnostiku i spajanje na računalo za te dvije gluposti radi kojih ću imat problema na tehničkom.

molim objašnjenje kako se u fiat marei weekend skida instrument ploča, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46764-brava-marea-osvetljenje-displeja-za-kilometra%C5%BEu-osvetljenje-cajgera/#entry737263

Ja sam isto hteo da iscupam lampicu od airbaga ali kada sam skinuo tablu koliko se secam nisam mogao da pridjem lampici airbaga a da ne rastavljam tablu dalje.

Onda sam samo uzeo komad crne izolir trake i zalepio na mesto gde lampica sija i sada ona i dalje radi samo je ja ne vidim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a čekaj nije mi jasno kako si lijepio izolir traku? na staklo instrument table ili sa zadnje strane ili ispod stakla na samu tablu gdje su kazaljke i sve ostalo?

to mi baš i ne bi bilo prihvatljivo ako bi se ta izolir traka vidjela jer bi je svi vidjeli ne samo ja, treba mi neko jednostavno rješenje da "ubijem" žaruljice a da se ne primjeti da ih nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu sad ni tacno da se setim a ni da objasnim bez slika kojih nemam ali naravno da nije spolja,to bi bilo bas bezveze.

Iznutra je izolir traka i ne vidi se uopste a mislim da sam sa njom prekrio "prozor" kroz koji sija lampica.

Kad skines tablu skontaces sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e onda to nije loše rješenje ako se ne vidi ta traka s vanjske strane, to ću i ja onda samo mi treba bolje objašnjenje kako skinuti tablu jer iz onog se slabo vidi gdje su vijci, osim da ih ima u onom bočnom prostoru od osigurača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vijci su svugde gde pokazuju strelice i ne znam sta ti vise treba osim da pogledas u autu i videces ih sigurno,bar svi dosada koji su skidali niko se nije zalio da nije mogao da nadje sarafe koji su prikazani na slikama.

Najbitnije da si video da ima onaj kod osiguraca jer dosta ljudi krene da skida napamet i ne znaju da i tu ima,ovi ostali se vide odmah cim malo bolje pogledas tablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala našao sam, skinuo sve i napravio što i ti, izolirkom prelijepio s unutrašnje strane žaruljicu i onaj simbol.

 

ali ne mogu ugasiti onu žaruljicu što pokazuje da je neka žarulja pregorila ona pored simbola auta, ona radi s nekim drugim mehanizmom ili je njena žaruljica ispod brojčanika?

kako tu ugasiti? onu sa simbolom žaruljice u sredini koje je uskličnik.

 

vjerojatno funkcionira po istom principu kao i one crtice koje pokazuju kad su neka vrata na autu otvorena, usred brojčanika.

 

kako to ugasiti tj ubiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...