Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Fiat Bravo/a, Marea - promena instrument table

Recommended Posts

ne mora volan,ali ako nikad nisi skidao ne bi ti savetovao jel skazaljke su nategnute i ako ne obelezis u kom su polozaju bile pri skidanju nikad vise neces mosi da ih vratis kako treba,bolje nadji nekog da ti to uradi ili bar dobro upustvo od nekog kako da to uradis

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako da skinem a da ne diram volan gde ima i koliko srafova, dajte neke savete kako najlakse skinuti a ne polomiti nista, necu dirati kazaljke samo da zamenim satoves jer sam nasao bele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri srafa iznad satova i jedan skriveni iz prostora za osigurace,pa onda krrrrk u smeru od centralne konzole prema vratima....Ipak ako ti nije tesko,opisi sta si namerio da radis konkretno,mozda te sprecimo da napravis neku glupost. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako da skinem a da ne diram volan gde ima i koliko srafova, dajte neke savete kako najlakse skinuti a ne polomiti nista, necu dirati kazaljke samo da zamenim satoves jer sam nasao bele

pa kako mislis da zamenis pozadinu a da ne diras skazaljke,ili te ja nesto nisam dobro razumeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh ti gore.U vr glave 15 minuta zamena sata.Tri srafa gore,jedan skriveni,prilazi mu se iz prostora sa osiguracima i cupas marku od centralne konzole ka vratima.Pazi da iskonektujes stelovanje farova.Posle kad ti ostanu satovi na izvolte ima jos na njima lako vidljivi srafovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

I ja bih trebao da skinem instrument tablu radi zamene jedne (bar mislim) sijalice i to one skroz levo koja osvetljava pokazivac goriva.

Jel ima jos nekih srafova osim ta 3 koja ste naveli i jel ima jos nekih caka da nesto ne zeznem?

Kako je odradjena veza table sa ostatkom instalacije,mislim na konektore,jel ima neki veliki u kome je sve ili ima vise manjih (brzinomer,obromer,sijalice...)?

Cisto da znam sta da ocekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je vidljivo kad se skine maska cajgera.Samo obrati paznju na masku da se cupa od centralne konzole prema vratima.I da na polovini cupanja maske zastanes i otkacis konektor od stelovanja farova. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,hvala.

Probacu to samo kad uhvatim vremena a trebace mi jedan citav dan za sve sto sam video da bi trebalo da se radi...(malopre citam kako ljudi imaju slucajeve neprijatnog mirisa u autu i problema sa malim hladnjakom sto je izgleda i kod mene slucaj :( ali o tome u drugoj temi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje vezano za ovu temu...Ne radi mi lampica za oborena svetla kada ih upalim.Da li je to do lampice ili do necega drugog?! Ako je do lampice jer mora da se skida cela instrument tabla da bi se ona promenila? U pitanju je Fiat Brava 97' 1.4 12v.

U napred, Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora.U koliko nemas patuljke koji umeju da menjaju sijalice.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao svima,evo opet mene da vas nesto pitam!stvari stoje ovako:imam fiat bravo 98 godiste sa obicnom starom tablom odnosno cajgerom,pa u ponudi imam beli cajger od istog auta samo novijeg godista,pa me zanima da li to moze da se stavi kod mene s obzirom da na ovom belom satu ima digitalni pokazivac kilometraze,da li je to neko vec radio i kakva su iskustva!svaka pomoc dobrodosla!i ovom prilikom da se svima zahvalim koji su mi do sada na bilo koji nacin pomogli!HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da promenim tablu na fiat bravo 1.4 12v '96 imam stari tip table a hocu da ubacim tablu od novijeg tipa bravo pa me interesuje da li tabla od novijeg tipa moze na moj auto??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram i ja novu temu, interesuje me da li je neko probao ili zna da li na Fiat Bravu '97 1.4 sa ovakvim km satom:

get_image_variation_php.jpg

moze li se ugraditi ovakav km sat ?

Instrument_cluster_Brava_Bravo_Marea_1995_2001.jpg

Hvala u napred na odgovoru ..

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakva druga je bila kod mene na Bravi 1.6 16v...

Pa da ,oba sata se mogu naci po raznim modelima Brave samo je pitanje hoce li taj drugi sat sa obrtomerom raditi kod mene tj da li su isti konektori i postoji li signal za obrtaljku u mom konektoru ?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bravi 1996 1.8 je tabla kao na slici 2.

Skini servisni manual za bravu/a odavde i uporedi pinove na tablama da li se poklapaju.

Skini servise manual 2 i imas na strani 229 pa sledecih nekoliko strana izglede tabli i oznake pinova na njima sa pogledaj da sad ne postavljam screenshotove jer manual nije veliki (22mb) a moze ti opet zatrebati. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bravi 1996 1.8 je tabla kao na slici 2.

Skini servisni manual za bravu/a odavde i uporedi pinove na tablama da li se poklapaju.

Skini servise manual 2 i imas na strani 229 pa sledecih nekoliko strana izglede tabli i oznake pinova na njima sa pogledaj da sad ne postavljam screenshotove jer manual nije veliki (22mb) a moze ti opet zatrebati. :thumbup:

Hvala druze za manual ,posle detaljnijeg uporedjivanja skontao sam da moze da se zamene satovi i sve ce raditi ono sto je i do sada radilo ( mozda nekome bude i ovo od koristi ) ipak moje pitanje ostaje otvoreno a to je da li u vozilu na konektoru A postoji instalacija sa signalom za "Rev counter" na pin-u br 16 da bi radio i obrtomer ?!? :o

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdravljam, ja sam ovde nov - i naravno odmah imam problem :)

naime, imam Fiat Bravo, 2001 godiste 1.9 JTD, i od danas mi ne radi obrtomer na satu - jel zna mozda neko, kakav je to problem, i kako bi ga mogao resiti ??

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li pashe stari tip kontrolne table sa polukruznim satom i digitalnim prikazom predjenih km, na novi tip sa okruglim satovima, u pitanju su benzinci sa 1.8 na 1.6?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni luduje kazaljka temperature, da li postoji neko rješenje za to, bez da se mijenja instrument tabla. Nova je oko 90 eura (toliko no u ludilu ne dam), a polovne su 30-50 eura zavisno od auto otpada. Sad kod polovnih me strah da i one za kratko vrijeme ne odu. Majstor kaze da je to jedna od tipicnih mana Bravo(a)/Maree.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao svima,evo opet mene da vas nesto pitam!stvari stoje ovako:imam fiat bravo 98 godiste sa obicnom starom tablom odnosno cajgerom,pa u ponudi imam beli cajger od istog auta samo novijeg godista,pa me zanima da li to moze da se stavi kod mene s obzirom da na ovom belom satu ima digitalni pokazivac kilometraze,da li je to neko vec radio i kakva su iskustva!svaka pomoc dobrodosla!i ovom prilikom da se svima zahvalim koji su mi do sada na bilo koji nacin pomogli!HVALA!

Moze znam coveka koji je to probao, jedino ne znam dal se poklapaju brzine? Koji motor, mislim kubikaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...