Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Bravo - farovi sa Maree?

Recommended Posts

9 hours ago, marko.jovanovic said:

Ima, ugradiš morimoto projektore i iole krštene ksenone. Ili ugradiš kseljone u fabrički far od bravo/brava, i našteluješ ih da ne zaslepljuju druge vozače. Ja sam skoro 4 godine vozio drugu varijantu i nije bilo problema. 

Hvala!

To je neka investicija od oko 50-ak € (naravno kineska varijanta) sa sve H1 sijalicama. Ima čovek daje i radnu garanciju na 12 meseci na sijalice. Jer bez projektora, ništa specijalno ne bih dobio čak da ugradim i original xenone, što kaže @knezevic76, loša sočiva (dobro kod mene su osrednja, nisu skroz propala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju su farovi od fiat marea sa socivom.. Nemam iskustva sa ksenon svetlima,pa ako moze neki savet koje projektore,sijalice... da uzmem..sve u svemu neki predlog...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti h1 ksenon sijalice sa balastima u kompletu e sad imas od 20e pa do 100-njak eura zavisi od kvaliteta. Ja sam ugradio od 35e komplet i odradjuje posao, lako se ugrade jednostavno nije komplikovano ali sa njima ima da progleda auto. U faru imas sociva ako su dobra ( cista iznutra) ima da sija kao las vegas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su losi projektori, a verovatno jesu i najbolje je da se zamene. Inace prodajem xenone, projetore, led setove, sijalice.... Pa ako te interesuje imam odlican CNlight xenon AC set sa godinu dana i cena je 50 evra, a cena BI-xenon projektora je 40 evra. Kao clan foruma bi imali popust od 10%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farove sam uzeo nove,nisam jos ni namontirao ih :) Daleko mi do Milanovca da idem :D U toku sl Nedelje ako sve bude kako treba uzeo bih bi-xenon,bez dugih ksenona nije to to... E sad,sta uzeti od seta i da li uzeti 4300/6000/8000... Gledao sam malo na you tube-u i nekako mi 8k najbolji e sad uzivo ne znam kako bi to izgledalo tj u voznji..i zanima me takodje xenon u maglenkama... I naravno gde otici za ugradnju neka preporuka cena-kvalitet.. Samo Bg,Zemun i uza okolina...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saljemo brzom postom. Najbolji su 4300, a moze i 6000k. Za maglenke je najbolja halogene, ali moze i xenon. Mozes sam da ugradi, a ako ti neko ugradjuje onda ne bi trebalo da ti uzme vise od 1000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2016 at 9:25 AM, knezevic76 said:

Sočiva na mareinim farovima vremenom izgore

 

Ne izgore sočiva, nego šoljice :) I ne samo na Mareinim farovima, nego na svim, to je zamor materijala, pogotovo otkad vozimo 24h sa upaljenim svetlima.

 

Dobro naštelovani, čisti farovi od Maree sa dobrim očuvanim šoljicama + kvalitetan xenon set = dobro svetlo, tu nema greške.

 

Isti takav set delova sa ubačenim Morimoto projektorima = savršeno svetlo :) 

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja inace imam dobre farove na mojim,obicno svi imaju problema sa farovima ali ja ne...par drugara se vozilo samnom i nisu mogli da veruju da imam dobre  farove na bravu,posto svi "kubure" Mozda zato sto auto nije nikad lupan.... Medjutim resio sam da uzmem sa socivom jer mi lepse izgledaju i ksenon bez sociva mi nekako lose izgleda vizuelno... @bane000 Ne bih ja to sam da ugradjujem,radije bih platio 1000 din ili koliko vec da mi neko to ugradi kako treba i da dobijem garanciju nego sam da petljam...  Pitanje je koji set uzeti i gde otici na ugradnju da ljudi dobro rade a da te ne oderu kao da vozis Porsche-a

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

STavio sam od Mare-e farove na Bravo ali sad nemam dugo svetlo,zna li neko u cemu je problem? Namesteno,majstor se smrzao pa pogresio :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2016 at 5:01 PM, Trofeo said:
STavio sam od Mare-e farove na Bravo ali sad nemam dugo svetlo,zna li neko u cemu je problem? Namesteno,majstor se smrzao pa pogresio


Proveri masu za dugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ViktorBG :Reseno majstor nije nakacio kabal,ispravio sam post.Problem,nemam podesavanje farova i ako sam stavio motorice? u pitanju su budjavi tyc farovi...Nov farovi postavljeni za 2 sata vec zamaglili,tragedija...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su losi farovi, cim su tyc, proveri ako ima odusak na faru, malo gumeno kao crevce da nije zapuseno.

Mozes i da proveris gumu/poklopac koji zatvara leziste sijalice ako me razumes da negde ne propusta,

ne znam kakvi su farovi od Mare-e pa ce neko strucniji odgovoriti verovatno haha.. :D

 

Proveri da li dobija struju na motoricima, ili mislis na rucno podesavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2016 at 1:15 AM, ViktorBG said:

Verovatno su losi farovi, cim su tyc, proveri ako ima odusak na faru, malo gumeno kao crevce da nije zapuseno.

Mozes i da proveris gumu/poklopac koji zatvara leziste sijalice ako me razumes da negde ne propusta,

ne znam kakvi su farovi od Mare-e pa ce neko strucniji odgovoriti verovatno haha.. :D

 

Ma kakvo crevce farovi nisu oko staklla oblozeni gumom... Jedno obicno smece od farova..Jedva sam rucno uspeo da podesm farove.Leva strana zapekla jedva sam uspeo da podignem far,leva i nekako i to sve rucnim putem. Tako da moja preporuka ako neko bude zeleo da stavlja farove od fiat marea zaobilaziti TYC u sirokom luku jer je to jedno obicno smece od  farova... Ili original ili polovan a dobar... Ja sam platio 6000 po komadu TYC farove...Ne vrede ni 3 hiljade koliko sam se napatio i jos cu morati da oblozim spoj stakla sa farom silikonom ili cime vec da ne bi kondezovao.TYC vise nikad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene isti slucaj magljenja ali samo kada perem auto uzeo sam isto te farove katastrofa nemogu da se nasteluju kako treba made in Tajvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi. Posedujem Bravo-a, skoro sam stavio mareine farove sa sočivima pa još nisam prevezao pozicije. 
Igrom slučaja imam otvore za maglenke - al nemam maglenke. Nebitno, nabavio sam ih, i sad razmisljam da li mogu da ih povezem na poziciju?
One dve žice od džeka sto idu, da se povezu sa pozicijom? Na taj način bih dobio onaj DAY LIGHT sto imaju ovi noviji automobili. :D 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neka kazna za to? :D
Nešto sam načuo da ako fabrički nemas daylights, a maglenke upaljene iako nema magle, ima kazna neka.. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas su obavezna oborena svetla ili daylights,maglenke kad su upaljene ne menjaju oborena sveetla ili daylights sto imaju noviji automobili i mozes da dobijes kaznu iako za sad to ne kaznjavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...