Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Bravo - farovi sa Maree?

Recommended Posts

Bratu je na bravu razbijen jedan far a ni drugi mu nije bas sjajan. Ja ga ubedjujem da stavi farove sa maree sa socivima. Kad sam zvao otpade rekli su mi da nisu konektori isti i nesto oko instalacije. Da li moze neko ko je to vec uspesno radio malo objasni, sta se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano više puta na forumu... razlika je samo u poziciji jer se na Bravu nalaze u kratkim svetlima, a u Marei pošto ima sočivo tu ne može da stoji pa stoji ispod migavca. Potrebno je prevezati žicu za poziciju sa glavnog konektora na Bravo-u na mikavac ovako nešto:

 

01.jpg

 

A spolja to izgleda otprilike ovako (obrati pažnju na kablić)

 

17.jpg

 

Ili ići sa kablićem direktno na ovaj konektor sa desne strane (tako sam ja uradio) ;)

I to je to, nikakva mudrost. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam trazio po otpadima i bili su oko 50ak evra po komadu :thumbdown:

na bubnju ipak 2x35, sad mozda i po 30 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svojevremeno ubacio na brava farove sa maree, prosao sam vise nego odlicno u sapcu, dao sam moje rebraste i dopaltio 20E, samo treba premostiti pozicije nista vise, krajnje jednostavno, a svetla su mi bila mnogo bolja, posle toga sam ubacio i xenone i na kratka i na duga, tako da je bilo fenomenalno, sada kuburim jos uvek sa stilom sa svetlima, al u skorije vreme moraju pasti xenoni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da zamenim farove na mom Bravu za Mareine pa me muči nešto. :question: Kod mene postoji onaj mali potenciometar(?) za podešavanje visine fara. Interesuje me da li tako nešto postoji i na farovima od Maree? Ne bih da promenim farove po cenu da izgubim mogućnost štelovanja fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

ja na marei iza volana imam tockic kojim se podesava visina... ;)

Edited by Neshone

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ljudi zahvaljujem na pomoći. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite sto pokrecem opet ovo pitanje u vezi farova. Kod moje mareje 1.9 jtd na instalaciji od farova ima jedan dzek sa obe strane koji nigde nije ustekan i proverom struje u njemu vidim da je od pozicije. Da razjasnim da mi rade farovi i pozicija ali ne znam cemu sluzi taj dzek, pa se nadam da nije instalacija predvidjena za farove sa socivim jer je auto 2001 god. dal mi isto tak mozete reci kako da prskalice farova na braniku povezem jer na starim nisam to imao.

Edited by PIXI

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste džek predviđen za farove sa projektorom, njemu je pozicija sa strane, odmah ispod žmigavca, dok je kod klasičnih farova u kratkom svetlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je li ko stavljao farove od maree na bravu, ima li kakvih prepravki i jesu li skupi 50 evra?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve odgovara sraf na sraf, ako kupujes farove sa socivom potrebno je samo naknadno izvuci 2 kablica za pozicije jer su na farovima sa socivom pozicije ispod migavaca a na obicnim ne. cena je ok ako su farovi ok, ja sam svoje platio 60ak evra. ako kupujes farove sa socivima obavezno gledaj da su svi dzekovi tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isplati se ako nadjes dobrre mareine farove, velika vecina je vec jako losa, slabo sijaju, cak sta vise katastrofalno i potrebna reparacija, sto nije bas jeftino...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava je kod mene tek dva dana a vec mislim o farovima iz maree. Malo me skenjalo to sto sam procitao da je po zakonu ugradnja aftermarket ksenona je zabranjena, osim ako auto ima sistem za automatsko pranje farova i sistem za automatsku nivelaciju farova.

Nije zajebancija da ugradiš ksenone i posle ne možeš da prođeš tehnički pregled.

Sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da u ovoj temi nije pisano nekoliko godina, ali na pretrazi mi je ona prva izasla.

 

Ne znam zasto jurite farove od Maree, jer ih ja na Fiatu Brava imam i oborena svetla su mu vise nego losa. Stavio sam i neku imitaciju Xenona, ali nista se znacajno nije promenilo.

To je i kod same Maree fabricki lose reseno.

Duga svetla su vec zadovoljavajuca.

 

Pitanje za poznavaoce, kako da nastelujem (moze link ka uputstvu) duga svetla, jer jedan far baca mnogo u vis a drugi mnogo nisko, i to se ne moze resiti tockicem iz kabine jer su suvise rastelovana.

 

Drugo pitanje, ima li nekog jeftinijeg resenja da se poboljsaju oborena svetla kod Fiata Brava, farovi su kako sam vec pomenuo Mareina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ugradiš morimoto projektore i iole krštene ksenone. Ili ugradiš kseljone u fabrički far od bravo/brava, i našteluješ ih da ne zaslepljuju druge vozače. Ja sam skoro 4 godine vozio drugu varijantu i nije bilo problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...