Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
PIXI

Fiat Marea 1.9 JTD / Bravo 1.2 - kilometar sat

Recommended Posts

Imam jedan problem na mom autu vezano za km sat. Stalno sam sam na relaciji Ruma-Novi Sad-Ruma i zbog ogranicenja brzine voznje na pojedinim deonicama imam problem drzanja ogranicenja brzine voznje. Kilometar sat mi cas pokazuje brzinu kretanj cas ne pokazuje nista. Kad dam kontakt na kolima pre paljenja skazaljka pokazivaca brzine se podigne na pocetnu liniju oznake "0", ali kad vozim ne mrda se sa te linije izvesno vreme a odjednom se podigne polako i pocne da radi bez problema isto tako neko kratko vreme pa opet padne na "0". To mi se desava u toku voznje jedno 2-3 puta pa me to toliko nervira. Pregledao kontakte ne menjacu davaca brzine i ocistio kontakte a i na satu sam pregledao kontakte takodje. Jos da navedem da nemam kilometar salju brzine vec putem zice je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne tvrdim da je kvar ali postoji velika verovatnoca da je problem u pinjonu na menjacu ili samom davacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo '99 1.2 16v kilometraza zamrzla i podigla se za 200000km dnevna i sve ostalo na satu radi

jel ima neko resenje za to?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih deset dana zbog ovih niskih temperatura sam skidao akumulator .Kad sam juce ujutru stavio akumulator digitalni sat koji meri predjenu kilometrazu je poludeo. Do juce je pokazivao 190 000 km a danas 280 000 km i uz to ne radi .Dnevna kilometraza radi normalno dok ona druga zaglavila na jednoj cifri i tu stoji.Sta se desava zna li neko ima li veze sa skidanjem akumulatora ili mu je doslo tek onako da se pokvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i 1.8 ukljuci u temu :wallbash:

Sat mi uopste ne pokazuje brzinu do 60km/h, a preko toga pokazuje nerealno, npr. pri 100km/h pokazuje 180km/h

a kad jos malo ubrzam skazaljka okrene ceo krug i dodje do one iglice sto je drzi na pocetnom polozaju ali sa donje strane i tu ostane.

E sad, moze to i da bude zanimljivo da nekom pokazem kako mi auto ubrzava u petoj brzini od 100 do 200km/h za manje od 5 sekundi :unworthy:

ali cesce mi treba da pokazuje tacno!

Sta savetujete, odakle da pocnem da resavam ovaj kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se na marei desavalo da brzina padne na nulu i zamenio sam pinjon na menjacu nov u servisu 55 eura...ja kupio polovan za 20 eura radi za sada odlicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem kao i Pixi..

Marea 1.9 jtd,kazaljka vecinom ne radi,a i kad radi ne pokazuje pravu brzinu nego skace sa 0 na 40,za cca 20 km/h razlike od stvarne brzine.Zamijenio sam senzor na mjenjacu,radio je par dana normalno,od tada stalno ludi.Primjetio sam da i kad radi normalno cim naletim na grbu opet poludi.Da li je mozda problem u nekom spoju,konektoru n senzor?Kako da to provjerim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Novi sam na forumu ali odmah da ispričam i svoju muku. Imam Fiat Barvo 1.6 16V iz 1998 godine. Auto je strava. Od momenta kad sam ga kupio nisam imao nikavih problema, samo najosnovniji servisi. Jedino me bunilo to što je trošio puno ulja (kastrol, optima,...) dok nisam počeo sipati Seleniu 20K i sad nema potrošnje ulja ili je ona u fabričkim granicama. Imao sam sličan problem sa satom. Javljao mi se obično kada je vlažno vrijeme ili ako pada kiša. Radi normalno, pa onda kazaljka padne na nulu, da bi zatim pri przini od oko 80 km/h kazaljka bila na 140 km/h. Onda okrene pun krug i krene da broji unazad. Haos. Išao majstorima kažu promijeni ovo, pa da vidimo da li je to. Po....im i zamjenim sat. Sad je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam fiat bravo 1.9 TD 95 god uzeo sam ga prosle godine a tek sad skoro sam primetio da mi kilometraza stoji kao i kad je kupljen dok dnevna kilometraza funkcionise normalno da li neko moze da mi pomogne oko kvara?

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi dnevni sat,odjednom je sam od sebe prebacio na nulu i tu je stajao jedno 20 km voznje i onda je sam od sebe proradio,radio je jedno 5km i onda opet se prebacio na nulu.sta treba da proverim da bi resio kvar?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem, evo nekoliko dana,upali cek i kilometraza pocne da divlja."strucnjaci" kontrolisali i kazu da je racunar crko,senzor pedale kvacila,protokomer,kuciste osiguraca... gomila gluposti.

Svaki put kad se to desi,kao da za trenutak prekine rad.Moja pretpostavka je da izgubi napajanje ili masu ,kad  upali cek,kako god nije za voznju sa tim problemom.

Sta mi treba,neko ko zna da mi resi problem efikasno i bez privremenih resenja.

Fiat Marea JTD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
zamenio sam instrument tablu na fiat marea 1.6  2001.g  posle ugradnje led osvetljenja na njoj prestao je da radi km sat i displej kilometraze.
Na novoj tabli kilometraza je duplo veca i  kako sad da se orginalna kilometraza sa motornog kompijutera ucita na tabli ?
Da li treba da se uradi neki reset ili tako nesto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode

Problem je sledeci....davanjem kontakta proradi pumpa,temperatura i gorivo sve ok kako i treba ALI to traje samo dok pumpa ne postigne pritisak oda se pokazivaci gase i nema ih vise.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...