Jump to content
FAS Goran
goransid

Brava 1.8 / 1.6 ; 1.2 16v / Multipla 1.6 - troši mnogo ulja?

Recommended Posts

U svakom slučaju sa takvom potrošnjom ulja imaš veliki problem i mogao bi da urnišeš motor skroz. 15/40 se stavlja kad počne da troši ulje otprilike 0.5-1 l na 100 km. Pa se sipa gušće da kao slabije troši, ali i to je kratkog veka......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje neka ti neko pogleda taj ali stvarno.
Ako auto normalno pali onda možda nema neku baš tešku havariju.

Pitanje je šta ćeš da zabodeš od stranca, još imaš maltretiranje oko papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas dve stvari koje su moguce na tom motoru.

Prva je gumice ventila,pocepaju se i slivaju ulje i trosi ga nenormalno.

Druga je uljna karika. Kad ona ode merenje kompresije ti ne vredi jer ona sluzi za podmazivanje cilndra. Opet se trosi ulje nenormalno.

Medjutim,u OBA slucaja MORA da dimi na auspuhu i to bas dosta.

Da li si proveravao da ti ne curi negde napolje ulje?

Moze da se dogodi da je otisao dihtung dekla glave i da sliva napolje,motor bi negde bio mastan.

U svakom slucaju posetis krstenog majstora i on ce ti reci sta da uradis.

Ako otvaras motor,onda uradi glavu i sve sto tada mozes,da ne bi ponovo zbog neke druge gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor suv ko barut, jedino sto mi pusta na jednu poluosovinu ali to je menjacko ulje valjda, auto dimi ali ne mnogo, ne znam ni kako stradaju karike? gumice mozda posto ima venturi plin, sve jedno krecem da trazim nekog krstenog majstora de detetkuje kvar pa da vidim sta cu kako cu, gledam i oglase trazim neki havarisan auto ili stranca da uzmem samo motor 

kazu kad odu gumice da nece da dize obrtaje, ovaj moj kako pipnem gas tera preko 3000rpm za sekundu-dve ne razumem

a auto stvarno ide 1-2-3 stotka cini mi se za manje od 10sek

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno produvao motor ima dosta manje snage i to bi sigurno primetio.

Ja iskreno ne verujem da je tvoj motor toliko loš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinem iber lauf  ne dimi, nego pravi vakum ne dimi na meracu za ulje, krecem da se raspitujem za majstora ovde na KiM znate li vi mozda nekog majstora na Kosovu dobrog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za koliko je moguce da se zapusi katalizator kad auto trosi ulje, auto 96' god 270K predjenih koji su simptomi kad se zapusi? mozda on preciscava pa zato ne vidim uvek dim, niste mi odg jer moze da se zamene gumice bez skidanja glave ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu gumice bez skidanja glave, mora glava dole... ako stvarno trosi toliko koliko kazes(sto mi je prosto neverovatno al ajd) onda ce ta intervencija da ti se otplati za 500km s obzirom koliko dajes na ulje :D Nije auto ali evo recimo kod mog motora sta se desava kad su lose gumice, jasno se vidi kroz prirubnicu kako ulje sidje do ventila i kasnije proguta zajedno sa gorivom naravno... a ovaj trosi i manje od pola litra na 1000km... tvoj srce kao nezdrav tako da sredjuj to sto pre...

20150806_184944.jpg
 

A moguce i da su karike kao sto ti rekose, dovoljno da su zalepile i na jednom cilindru i moze da jede dosta samo mi bas cudno da onda ne dimi... tesko da katalizator moze da procisti bas toliko ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim starijim automobilima drugih marki mogu da se menjaju gumice bez skidanja glave, verovatno si to čuo.

Pitanje je dal imaš katalizator, možda ti je saće već otklonjeno. Obično kad se zapuši auto slabije ide, smrdi itd.

Sent from 640

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam primetio nije nigde secen katalizator, a i meni je cudno kad sto sam naveo znaci prosle ned sam dopunio izmedju max i min i preso sam 50km i aj da proverim jedva da pipa sipku auto ide, dimi ali ne kao sto bi trebalo kad trosi toliko ulje  mora da dimi malo preso 300k :D nego da ja proverim da meni ne gubi negde ulje mozda gde sve moze da curka? ovako kad gledam motor svugde je suv ali ono bas suv ne znam gde moze i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

nigde tackica u garazi, evo sad postavljam snimak snimao sam u zatvorenoj garazi turirao i svega malo dima ima evo snimljeni su problemi i sa rucicom menjaca sad cu izbaciti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, balavi ti dosta kod filtera ulja, tu treba proveriti odakle se sliva jer sa leve strane su semerinzi, mada po tvom pisanju koliko troši to bi trebalo iz aviona da se vidi kad curi.

Druga stvar, mnogo ti čuka motor u leru bar po snimku, moj takav motor na 350000km je radio kao sat.

Kad proveravaš dal dimi, otvori čep od ulja i daj gas na 3000 obrtaja, isto tako i kad izvadiš šipku od ulja i vidiš dal dimi ili baca uljne kapljice.

Kad voziš auto na većoj nizbrdici, prešaltaj iz 3u 2 brzinu bez davanja gasa, i ako dimi videćeš plavi dim, najbolje vedi onaj koji je iza tebe.

U većini slučajeva je plavkast dim a ne crn i oseti se izduv na ulje!

Kod tebe ili curi ulje ili sagoreva, pod uslovom da ti je nivo antifriza isti.

Sent from 640

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam zab da napomenem da kad sam dolivao ulje jedne noci krenulo malo vise pa se slilo nadole inace to je bilo suvo, da curka videlo bi se, a step motor me zeza malo cistim ga na svakih mesec dana sad nisam ventili se nekad cuju nekad ne lose ulje a antifriz malo trosi ali malo mozda sto ima plin tako mi rekli u ulju nema tragova antifriza 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je benzinac, on mora da prede kao sat a tvoj cekica definitivno vise nego sto bi trebalo.... ili drugi motor ili otvaranje, detaljna provera i remont po potrebi... vidi sta ti se vise isplati...

A sto se antifriza tice proveri i to da li ga trosi sam motor ili curi negde drugo(prvo proveri mali hladnjak, to im je mana) a ako je to ok definitivno mu trebaju malkice ozbiljnije intervencije....

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nekad cekica nekad ne, a i da uzmemo u obbzir pregoreno ulje ko zna koje sto mu dolivam pre nije radio tako dok je imao kamatno ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah to sto cekica nisu ventili xD nego mi kabal probio i udara i to celom duzinom probio vidi se u mraku radi samo na 3 cilindra

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze ovaj majstor sto treba da pravim kod njega auto, da moze bez skidanja glave dam i zameni gumice 30e za ruke mi trazi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...