Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - ne rade podizači stakala

Recommended Posts

:thumbup:

Nego, imam i ja neki arsenal ovde. Ako krenemo sa degustacijom, moracemo da razvlacimo pipiku ! :lol:

Inace podizaci , iako mozda deluje suprotno, rade kao nikad ! ;)

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji li mogucnost da zabaguje centrala za spustanje prozora na vozackim vratima, pa da zbog toga ne mogu da se spuste zadnji prozori na dugme bilo na centrali bilo na samim vratima? imam taj problem odavno i sad mi neko rece da postoji ta mogucnost, pa reko' da pitam nekog ko se malo vise razume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao si osigurače?
 

Reseno, jedan od lisnatih osiguraca koji vodi do body compa je bio neispravan. :thumbsup:


Osiguraci koji se nalaze kod kleme e jedan od njih je bio probijen


Osim ovog elektronskog, imaš i onaj mehanički uzrok sa sajlama, isto je opisan sa sve kontaktom čoveka koji to rešava na prvoj strani teme na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su sajle ok(ispravi me ako gresim) posto se zadnji prozori dizu i spustaju kako bog zapoveda kada se da  komanda preko kljuca auta, a ovo sa osiguracima cu da pogledam ujutru, posto je sad vec mrak na parkingu. Gledajuci uputstvo, trebalo bi da prekontrolisem osigurace na pozicijama  f33 i f34 (levi i desni elektricni podizac stakala) i f47 (napajanje upravljacke jedinice vozacevih vrada).  

Share this post


Link to post
Share on other sites

i naravno pogledacu sve osigurace kod kleme  (f71 f72 za njih u uputstvu pise da su osiguraci armaturne table)   :)

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam osigurace kod vozaca, svi su citavi, zadnji prozori i dalje ne reaguju. :wallbash: e sad krece problemtika, kad sam zavrsio sa proverom dam kontakt reko da vidim sta sam uradio i imam sta da vidim, insturment tabla ne daje znake zivota, zasvetli ono za airbag i to je to, auto normalno pali doduse. Posle nisam hteo ni da proveravam ostale osigurace kod akumulatora koji bi mogli da uticu na podizace prozora, sad mora ovo da resavam....sta bi moglo da bude? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ako si skidao osigurace,mozda neki nisi vratio kako treba,proveri jos jedanput ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po amperazi je svaki na svom mestu i citav je, racunam da nema veze kako sam ga ubo u samo kuciste. Ne mogu da verujem sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebem li ga,neko bi rekao,stilo je to,ali verovatno da ima neki razlog ako je pre cackanja osiguraca radilo sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo kazes, stilo je to. Sve je vraceno kako je bilo, pregledano 2x probacu da raskacim akumulator, mozda se nesto  i promeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim  da od jutros instrument tabla radi normalno :guitar:  a  inace nista nije dirano od sinoc kad nije radila, moguce da je do napona struje, posto sam juce malo vise davao kontakt a akumulator nije bas sjajan :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Stilu suvozacev podizac ne radi.Kad pritisnem dugme za spustanje ili podizanje samo se cuje motor kako radi al se nista ne desava,motor radi non stop dok ponovo ne pritisnem isto dugme.Zna li neko u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zveknula sajla? Ja sam svojevremeno u mojim vozačkim vratima na Stilu išao majstoru da menja sajlu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam probao da skinem tapacirung i sve uradio al nisam mogao da skinem gornji dio gdje je ona guma.Sad ne znam da li se skida sve sa onom gumom ili samo platneni dio ispod gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gornji deo se valjda skida prvo onaj poklopac zvučnika a tu negde ispod ima neki šaraf... pa onda se skine ceo tapacir... ako se dobro sećam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je akumulator los ili nema dovoljno snage ( možda je prespoio i ćelije) tabla hoće tako daje znake zivota ali moze i svetlo u kabini da samo kvrcne kad otvoris vrata i posle nema nista od paljenja. Proveri akumulator ili ga zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam probao da skinem tapacirung i sve uradio al nisam mogao da skinem gornji dio gdje je ona guma.Sad ne znam da li se skida sve sa onom gumom ili samo platneni dio ispod gume.

Spustiš prozor a odviješ sve zavrtnje, i skrivene. Ceo tapacir ide >>na gore<<. Polako, jer je sajla i možda neki kabal vezan...

Sa TNG-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima... nadam se da je osigurac .... ovako svaki prozor otvara i zatvara na svom podizacu na vratima gde je postavljen ali na vozacevoj strani gde je  tabla za sve prozore nece da spusti suvozacev i zadnje prozore  i na instrument tabli stoje crtice za temperaturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu neke majstorije,kad otvoris vozaceva vrata, na stubu prema motoru ,ima okrugla buksna.Nju izkopcas i naprskas kontakt sprej.Tu ti prolaze kablovi iz vrata u body komp.

videces osigurac koji se izvlaci na gore da bi mogao da iskopcas dzek.

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...