Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - ne rade podizači stakala

Recommended Posts

@boto

svetlo sivi prsten blize sasiji povuces na gore i ceo dzek ce krenuti

image.jpg

ps

ovo su desna vrata

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,sinoc je umalo falilo da spavam u kolima,jedva zatvorih vozacevo staklo... :laughing:

Zna li neko gde ima u Beogradu da se to popravi,da rade dobro i brzo?

Hvala...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja problem sa predno desno staklo, kad zatvaram treba da ga povucem malo nanazad za da lepo zatvori. Staklo je malo pomereno na napred....

 

Zna neko na Novi BG ko moze da sredi ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se nisi snasao, i ako ti nije daleko ...

064 2288-651 Peđa Mirijevo

Hvala Beli,sutra ujutru ga zovem pa ako moze da odem da namestim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije i tebi ispala vodjica stakla kao meni?

moguce, nisam dirao nista... samo sa rukama povucem staklo nanazad kako bi lepo leglo na mesto...

 

ne znam ko moze da ovosredi na NBG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, jedno pitanje, nadam se da je tema i dalje aktivna
situacija je ovakva:
dam kontakt, prozori svi rade, nebitno da li ide komanda sa vozacevih vrata ili svaki posebno.

upalim auto, prozori i dalje funkcionisu najnormalnije,

posle 10-15 minuta voznje odjedamput sve stane, kada stisnem dugme za podizanje ili spustanje, cuje se "cak - cak" ali prozori ne mrdaju, nebitno da li su otvoreni ili zatvoreni, da li je komanda zadata sa vozacevih vrata ili od bilo kojih drugih.
stanem, ugasim auto, dam kontakt radi, upalim radi. vozim dalje, oept ista situacija posle 10-15 min.

ima li neko predstavu sta je u pitanju?

HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana je poco levi elektro podizac stakla da drci i ne otvara prozor do kraja. Da li je u pitanju elektro motor ili sam podizac? Da li neko ima ovakvo ili slicno iskustvo? Hvala :unworthy:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetih čudnu stvar sa podizačima.

2x mi se desilo i oba puta kada se auto duže pržio na suncu. Dam kontakt a podizači ne reaguju. Čak ništa ni ne cakće.

Oba puta sam "problem" rešio skidanjem kontakta i ponovnim vraćanjem na isti.

Ne znam zašto mu vrućina smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na slikama, pomoglo mi je mnogo oko rastavljanja i čišćenja, 

Ja sam kontakte očistio gumicom.

A sve je toliko bilo prljavo, garant je prošli vlasnim polio sa nekim sokom.

Sad sve lepo radi, pre ove intervencije, zadnje desno nisam mogao uopšte da kontroliem, zadnje levo nekad je htelo nekad ne, suvozačevo ako dovoljno dugo drćim pritisnuto ... 

sve u svemu sad sve lepo radi :)

ja srećan :), a najvie zbog toga što sam sam to rešio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/24/2011 at 4:21 PM, speedster said:

Reseno, jedan od lisnatih osiguraca koji vodi do body compa je bio neispravan. :thumbsup:

 

Pozdrav. Zanima me gdje se nalazi taj osigurac, da li je to ona kutija lijevo ispod volana i ima li neki poseban izgled osiguraca, boja i rome slicno? 

Imam problem sa podizacima i sa elektricnim podesavanjem retrovizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi detaljno objasnio sta ti predstavlja problem, u svakom slucaju bih odmah posle osiguraca (sto je prvo i najlakse) pogledao i ocistio kontrolnu jedinicu u vozackim vratima (prekidace) i dzek u vratima. Posto uz stakla navodis da imas problem i sa podesavanjem retrovizora.

Mozes da procitas i prethodni deo teme gde je sve ovo do detalja opisano. Konkretno za prednja vrata (leva i desna) osiguraci za podizace su F47 i F48, a za zadnja F33 i F34. Svi su od 20A i svi su u bloku osiguraca ispod volana.

I to sve imas u korisnickom uputstvu za Stilo, od strane 197: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

U pitanju je Stilo 1.8 2002. Izbacivao mi je s vremena na vreme gresku Loose Connection. Ubacim ELM327 da vidim koju gresku ce da mi izbaci, ali nisam uspeo da ukonektujem sa telefonom...

 

Posto je ELM koji imam mali pomucio sam se dobro da ga izvadim, pa su radila i kljesta i srafciger. Otkad je izvadjen ne rade podizaci stakala, tockici za ventilaciju (dugmici ispod tockica cini mi se da rade, nisam 100% siguran), instrument tabla, ali ne cela, svetli gomila lampica, a obrtomer i brzinomer mrtvi, takodje za predjenu kilometrazu ne ispisuje podatke. Moguce je da jos nesto ne radi pored ovih nabrojanih stvari.

 

Ima li neko ideju sta bi moglo biti?

tabla.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi imam jedan mali problem sa el podizacima stakala ,ne znamda li je do samih podizaca ili cega je pa ako se nekom desavalo to bilo bi mi od koristi kada bi mi pomogao kako to da resim ,problem je u tome kada pritisnem dugme za otvaranje/zatvaranje prozora bilo koje napred/pozadi kada je auto upaljen i svetla kad su takodje upaljena kad atisnem to dugme kao da mi izgube malo struje svetla displej na instrument tabli i bilo sta sto je povezano sa strujom .. 

Ne znam u cemu bi mogao biti problem pa vas molim da mi pomognete 

Share this post


Link to post
Share on other sites

akumulator nov nema pola meseca da sam ga stavio ,exide tako nesto oko 60ah 
a kako se proverava punjenje alternatora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/15/2011 at 2:49 AM, DjoleKG said:

Evo da i ja priupitam nesto, prvi mi je post, nadam se da nisam omasio temu i da ce neko odgovoriti :rolleyes: Imam stila sa 5 vrata, problem sa podizacima je u tome da zadnji podizaci stakala RADE kada se dugo drzi dugme za otkljucavanje na kljucu(spusta prozore u potpunosti) i na isti naci RADE i kada je zatvaranje u pitanju (sto znaci da su motori za podizanje stakala u vratima ispravni), ali kada stisnem na samim vratima dugme (ili na centralnoj konzoli kod vozaca) cuje se ono karakteristicno "cak" i nista se ne dogadja, prozori se jednostavno ne pomeraju :realmad:

Isti problem imam i ja sada.. jeste uspili naci rjesenje?..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...