Jump to content
FAS Goran
maky985

Fiat Punto mk.2 - ostaje gore ručica za otvaranje vrata / zamena spoljne kvake

Recommended Posts

zeza me rucica za otvaranje suvozacevih vrata,kad otvorim vrata ona ostane gore i moram je gurnuti dole da bi se mogla redovno zatvoriti.skinuo sam tapacirung da pogledam kakvo je stanje ali ja nista ne primecujem,a ne znam da li treba da bude neka opruga koja bi vracala rucicu ili tako nesto.ako neko ima neku pametnu neka pise...

 

pozzzz

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucica tj.kvaka se nalazi na jednoj osovini koja je sa spoljne strane i zato je ne vidis iznutra.Ja sam resio problem bez ikakvog skidanja tako sto sam naprskao WD40 po toj osovini i pritom pomerao non stop gore dole kvaku.

Uspela je operacija i evo vec nekih mesec dana radi a napolju je minus tako da pretpostavljam da sam resio problem na duze staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda imas srece posto sam i ja naspricao sa wd-om ali ocigledno ja nisam te srece jer i dalje ostaje zaglavljena...sad sam se vec smrzao ali cu sutra jos jednom da probam pa sta bude.javljam sutra da li sam uspeo.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pomagajte,juce sam skidao tapacirung i vratio sve nazad,sada na vozacevim i suvozacevim vratima ne mogu da spustim one pipke za zakljucavanje,kao da su se zaglavili,pokusam i na daljinski i kljucem i ne pomere se i odma mi otkljuca...skinuo sam ponovo da pregledam ali po meni sve stoji kao i ranije,ne znam u cemu je problem. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ne vraćanja ručice moraćeš je promjeniti. Ja sam imao isti problem sa vozačevim vrtima i zadnjim desnim. Ljetos sam ih skinuo i stavio druge (polovne). Na prednjim vratima se polugica sa kvake kači za metalni štap (polugu), a na zadnjim vratima toga nema (iako su ručice zaprednja i zadnja vrata iste). Na zadnjim vratima nema te metalne poluge pa je i malo jednostavnije odraditi zamjenu. Samo prilikom skidanja tapacirunga sa zadnjih vrata treba malo pripaziti na skidanje ručice za otvaranje prozora (skidanje osigurača) da ne bi nešto puklo.

Što se tiče zaglavljivanja i ne mogućnosti zaključavanja nakon skidanja tapacirunga pogledaj da ti negdje ne zapinje neka od poluga. Ponovo skini tapaciruge i provjeri da li poluge za zaključavanje stoje kako treba u onim vodilicama (žabicama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zardja osovina oko koje stoji feder da vraca kvaku i rasiri se i brava polako pocne da baguje. Ja sam to sebi i kod par musterija popravio tako sto rasturim bravu osmirglam osovinicu namazem cistom guscijom mascu :) i radi ...a moze i polovna al dokle ce ...e sad posao zahteva lemilicu , kirner ,cekic i malo posla

A sto se tice zaglavljivanja nesto si pokaio ....ako vec cackas sam skini sve opet probaj dok nema tapacira pa vidi gde je zez

Share this post


Link to post
Share on other sites

reseno i jedno i drugo:))))

rucicu sam naspricao bas dosta sa wd-om i sada radi a problem oko zakljucavanja sam resio tako sto sam ponovo sve skinuo i vratio i sada je sve normalno...hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome što mi se kvaka kada je podignem (povucem) ne vraća sama u prvobitni položaj.Isti problem je na obe kvake,tj i na vozačevim i na suvozačevim vratima.Pošto mi se to desilo prošle zime mislio sam da je nešto puklo pod uticajem leda,međutim jedan majstor mi je rekao da je sa kvakama sve u redu i da je u (ispod) njih ušla prljavština.Rekao mi je i da se to događa na puntu.E sad,da li neko zna način da ja to sam sredim pre nego što dam majstoru dve hiljade za to čišćenje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam resio WD-om. Mada, nije previse komplikovano skinuti ceo mehanizam (mora da se skine tapacirung unutra) i lepo ocisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen i to bez skidanja tapacirunga.Naprskao sam WD spolja ispod kvake i ostavio tako.Nije bilo nikakvih rezultata,ali posle jedno dve nedelje obe kvake su odjednom proradile.Eto,valjda je trebalo da prodje malo vremena da se razrade i da WD obavi svoje.Tako da pokusajte ovo pre nego sto skinete tapacirung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines tapacir i pogledas gore u uglu ima 2 imbusa, odvijes srafove i otkacis onu zici i izvuces napolje ... meni je kod vracanja bio problem jer nisam upamtio postupak pa sam morao da skidam i tapacir drugih vrata da vidim sta i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cesce mi se desava da kvaka vrata (vozaceva i zadnja desna vrata) ne vracaju nazad prilikom otvaranja od spolja.

Sada vec jako nervira da svako malo objasnjavam drugima da prvo vrate kvaku pa onda tek zatvaraju vrata. Nasao sam video o skidanju tapacirunga, ono sto me zanima jeste sta se treba menjati?

Imam utisak kao da se neka opruga otkacila pa ne vraca.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprskaj WD 40 kad podignes kvaku sa spoljne strane. Meni se to desavalo na zadnjim desnim vratima, isprskao WD-om i sad vraca normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ste da nije neka unutrasnja opruga ili nesto tako?

Ovo sa WD cu svakako isprobati jer to mi je najbezbolnije, ali mi deluje previse jednostavnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile smederevo da l' prvo WD 40 a posle možda neki sprej sa mašću da ne bi WD sprao sve unutar mehanizma kvake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini tapacir, pa kvaku sa vrata, tako je puno lakse. Tamo gde je opruga bude i rdje, srafcigerom je mrdaj levo desno po osovini, i daj WDa. Natezi kvaku maksimalno, pa vracaj, moze da potraje, al pametniji popusta na kraju. Tako sam ja uradio kad mi je dosadilo da saputnici sednu, zalupe vrata, pa ih teram napolje da vrate kvaku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...