Jump to content
FAS Goran
3.14jan

Lybra 1.9 JTD - pale se lampice ABS i handbrake (ručne)

Recommended Posts

@Cika kole

ne fali mu osigurac jer je Lybra  1,6 benzin a drugi osigurac je za dodatni grejac kabine za JTD verzije

.

@draxy

mislim da niko ovde ne pokusava da omalovazi uradjeno od strane servisa, koji recimo ja licno izuzetno cenim.

Ja se bavim slicnim poslom i situacija je na hiljade  a i na resenje problema se ceka ponekad i dugo: ( a iza sebe imam poprilicnu servisnu  podrsku) 

 

Pogotovo je ovo pipavo jer ABS ne radi uvek pa ti skoro pa treba simulator da nadjes problem ;)

 

Jednostavno ovde polemisemo oko nekog problem, koji si ti izneo a vozlio ce ti naravno popravljati servis.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cika kole

ne fali mu osigurac jer je Lybra  1,6 benzin a drugi osigurac je za dodatni grejac kabine za JTD verzije

 

moja greska, tek sada sam procitao da se radi o 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pokusavam ni ja da omalovazavam rad servisa ili bilo ciji...ja sam jednostavno naveo sta mi se desava sa kolima...Naravno uvek je dobrodosla svaka pomoc...

Da je crkao osigurac verovatno bi konstantno sijale lampice...kod mene se desava da se pale i gase i tako sa njima i sve ostalo proradi ili se stane...

U svakom slucaju sacekacu da dobiju centralu koju su narucili pa da vidimo sta moze biti...

Ja sam mislio centrala abs-a da kosta par stotina evra...srecom par desetina evra su...barem mi je to olaksavajuca okolnost :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da centrala abs-a ili radi ili ne...iskljucili smo mogucnost da je do osiguraca...onda mozes sutra negde kod nekog elektronicara da proveris i tablu...nije na odmet...

mozda zeza neki kabl, masa...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice table desava mi se da se svetlo meraca goriva pali i gasi...da kazem strelica ostane da sija naranzdasto ali zelena pozadina smanji intezitet ili se skroz ugasi...takodje kada stisnem kocnicu desava mi se da se svetlo na tabli i nadugmicima na volanu pojaca...

Imate li nekog dobrog elektricara da preporucite???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koga da ti preporucim za elektroniku, ali samo kao info za ono sto neko rece da brzinomer pravi problem - brzinomer dobija informacije od abs senzora preko centrale, tako da on ne bi mogao biti uzrok problema. 
Ako nesto od toga ne radi, nece raditi ni brzinomer.

Postoji jos jedna stvar u samoj glavcini tocka, to je kao nazubljen prsten preko koga abs senzor ocitava okretanje tocka, ako je taj prsten ostecen, moze da se javi problem sa abs-om mada po mom misljenju ti nemas taj problem.

Srecno sa centralom ;) 

 

Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispostavilo se da je centrala Abs-a...zamenjeno i sad radi kao sat do neke sledece zezancije...

Hvala svima na pomoci i komentarima...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije nikakav kvar već je dovoljno da za nijansu sporije (otežano ) vergla i samo tada prijavi. Probajte da ponovite paljenje nakon 10min kada je akumulator dopunio a ulje zagrejano, ako se ne upale tada onada sam u pravu pošto je kod mene to slučaj na Lybri!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni se vise ne pokazuje, kao sto rekoh... Lybra i hladno vrijeme...dalo bi se o tome knjige pisati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

desilo mi se da mi sijaju te dve lampice,odvez'o sam auto na dijagnostiku...
Majstor mi je rekao da je kompjuter izbacio gresku na releju abs bloka..
Rekao mi i da je zamena istog oko 150 evra,a ovde u Nišu na trosarini,cuo sam da ima neki majstor koji reparira taj deo,i cena je oko 50 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprilicno sam siguran da ovaj problem nikakve veze nema sa hladnim vremenom. U poslednje 2 nedelje, i meni se desava ovaj problem. Tj. vratio se..
Desava se da 4-5 paljenja za redom svetle obe lampice, pa onda 1-2 paljenja ne svetle.

S'tim sto mi se cini da kada svetli lampica od abs-a, tad abs ni ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moj slučaj, tek toliko da zakomlikujem diskusiju:

 

Nikad se ni jedna nije upalila bez potrebe - osim kad je ručna podignuta, naravno.

 

Ali, pre tri -četiri dana: napolju toplo i suvo. Auto kod Gorana u servisu, u vezi ulja koje večito mrljavi sa svih strana motora pomalo. Podigli auto na dizalicu, pogledali - konstatovali gde mrljavi. Spustili auto - izveli iz servisa, ja sednem, startujem motor - OBE LAMPICE SVETLE ! Nikad ranije nisu gorele, a puno puta je bio na dizaliici. Požalim se ja majstoru, on sedne u auto, par puta jače zakoči, isključi se jedna lampica, a za par minuta i druga i više se nisu palile.

 

Ova za ručnu je svetlela upola slabije nego kad se povuče ručna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kiša pljušti cijeli dan,upalim auto ujutro i vozim sve normalno,stanem ugasim na 10min,upalim kad ono svijetli ASR, ABS  i ručna.Isprobao sve i ne radi ABS (blokiraju točkovi),ne radi ASR (kad potopim gas proklizavaju točkovi) ručna kad je dignuta svijetli SLABIJE. :question:

20140514_155147.jpg

I cijeli dan tako,sad je auto u garaži na sušenju pa ćemo vidjeti sutra šta se dešava.

Edited by xS@LEx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslikana situacija, bukvalno identicno. I kod mene lampica od rucne svetli slabije kada se rucna podigne..
Pokusacu u subotu da prikacim na dijagnostiku, pa da vidim moze li ikako da se zna uzrok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm,danas ujutro upalim i sve normalno,ABS radi,ASR radi, lampice ne svijetle.

20140515_074239.jpg

Kiša i dalje pada,odvozio 20km i sve ok. Gremlini??? :question:

Sve si nešto mislim da voda pravi negdje problem,da brljavi po senzorima.

Edited by xS@LEx

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i ja da se pohvalim sa istim lampicama i brzinomerom koji ne radi! :smoke:

Btw.. Jel veliko zezanje da se skine ta elektronika sa ABS-a da je nosim kod elektronicara na proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... stavimo na dijagnostiku...I?!? Sve ocitava ali ABS ne daje pristup.... Kako sam srecan.... :whip:

Kanada je divna zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dijagnostika je u pitanju? Cini mi se da sam negde citao da univerzalne dijagnostike nemaju pristup svim sistemima u kolima,tipa ABS i Airbag,nego samo one osnovne oko motora...

Kako sam srecan.... :whip:

Kanada je divna zemlja...

Hahah,kralju... :lol::thumbup:

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dijagnostika je u pitanju? Cini mi se da sam negde citao da univerzalne dijagnostike nemaju pristup svim sistemima u kolima,tipa ABS i Airbag,nego samo one osnovne oko motora...

Kako sam srecan.... :whip:

Kanada je divna zemlja...

Hahah,kralju... :lol::thumbup:

 

Ma svemu pristupa i airbag-ovima- svim sistemima a ABS- djoka! Ne daje pristup centrala ABS-a pa mi se sve cini da cu morati da je odvezem i da stoji tamo... Jer od 5 dana..2 dana kad je upalim ona nema gresku i krenem da je vozim i onda upali bez obzira na predjene kilometre od 2-5km.... i onda non stop ima gresku... jbm li ga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i ja da se pohvalim da sam resio problem.  :laughing:  :laughing:

Bila je matherfuking centrala ABS-a... kupio drugu...zamenio..iii.. jao kako je lepo kad nema gresku... niti lampicu da gori...nijednu.... Milina...

Naravno..bez iskustva drugih forumasa nebih znao ni odakle da krenem... :up:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kako se ugasilo samo od sebe nikad vise do sad nije prijavio grešku,pu,pu,pu,da ne ureknem :smoke: ,nego koliko te koštao taj sport i gdje si nabavio centralu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

50e...polovna...sam skidao i sam namestao!

I isekao vec staru da bi dosli do el. ploce i odneo bas danas kod elektronicara da mi je sredi i da je imam u rezervi.

A da ne pricam...sta su sve mislili..nadrilekari... alfe i omege od mehanicara... (posto nijedna dijagnostika nije mogla da pristupi ABS-u) od senzora preko el vodova...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na akumulatoru kod kleme plus ima dva osigurača koji se šrafe, osigurač od 30 A gubi kontakt ili je u prekidu, preko njega se napaja pumpa ABS.

Moj slučaj!

Skinuo klemu, očistio sve i sada radi ABS, ne pale se lampice ABS i HANDBRAKE!  :guitar:

Hvala članu sony007, ko zna kada bi pronašao uzrok i koliko bi me koštalo da su majstori tražili kvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...