Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To je taj HGT, napisao sam u jednom postu sinoć da je sada razlika poprilična, iz mesta ga (sa mojim zimskim gumama i 14" felnama) ostavljam do kraja pravca za recimo 2, 3, 4 dužine kako kad...

Moj drug Milutin mi je reper bio od početka, kad sam uradio samo čip išli smo isto, jedan pored drugog, tako da sam napredak i bez valjaka video kad god sam nešto modifikovao :)

Bitno je da imas neki reper i da se po tome orjentises koliko je auto napredovao.

Ja dam imao kao reper 2 semafora izmedju kojih sam postizao odredjenu brzinu a posle svake prerade sam isao na taj semafor koji mi je blizu kuce i cepao da vidim koliko se stvar promenila... sve dok se jednog dana nije promenio zeleni talas i vise nisam mogao da testiram na tom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava ide bolesno...

Ja nisam cak ni uspeo da se odlepim tom hgt-u,cak sta vise on je meni pobegao za pola auta

Dobro, niste imali ni idealne uslove za potezanje, vlažno, saobraćaj... Kad sledeći put bude neki skup u NS dođite (ili ćemo mi u BG, svejedno) pa ćemo se svi lepo potegnuti onako iz zezanja, da vidimo kako ko stoji :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 10ak dana radio remap u NS-u, mapa bi trebalo da doda motoru izmedju 25 i 30ks. Zapusen je EGR (mehanicki) i uradjen remap.

Auto dosta bolje ide, primetno, pogotovu iznad 2000rpm, u 3., 4. i 5. cupaju bas onako muski.

Lm, skretanje sa bulevara ka Miseluku, Vule propusta pesake, ja ga obilazim sa strane, dajem pun gas patos, i bezim vec 15ak metara i gledam retrovizor i vidim Vuleta koji ide ka meni a ja u 3oj brzini i na 120 saltam u 4tu.

Na saltanju u 4tu i na brzini od 120km\h Brava me je pretekla kao da idem 30km\h manje, znaci nije isao mic po mic, vec me je preleteo i odleteo. Sa sve kezom dok me je gledao onakonemocnog...

Ono nije auto, rekoh ja, on je, ne znam ni ja, omanja raketa :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako da napisem a da ne zaplacem, 3ca brzina i 4500rpm, saltam a ti me preleces i smejes se, mislio sam da ne radim nesto dobro, zato sam pogledao u cajger jos jednom :rofl:

Da smo mogli jedan drugome da snimimo face, ja u cudu a ti u smehu, baaahahahaa :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja se iskezio :D i gledam nešto ti nije najjasnije, reko možda nisi potopio pun gas pa misliš u sebi "gledaj ovog što se naložio a ja ni ne cepam" :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo vs Brava? Nismo, probali smo leteći sa 40 kmh (zajedno sa 156 1.8 TS) i probali smo to kad mi je on na kvarnjaka pobegao dok sam ja propuštao pešake pa sam ga sašio posle na mostu :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeste li probali iz mesta?

Iz mesta ne zelim ni da probam, mogu samo da se nagutam dima ko som :)

Leteci start je bio takodje zanimljiv, bar meni i Alfi 156 1.8l, 140ks, njega ostavih za duzinu kad sam presaltao u 4tu... A Vule je vec bio u tunelu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posmatrao sam krajnje uzbudljivo potezanje u retrovizoru :thumbsup:

Nategnućemo mi Bravića još malo, samo da dođeš sledeći put :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ubili tu alfu? Za tebe znam da jesi to si mi pricao na FB da si je jednom namazao 3 duzine

Ok odgovorili ste dok sam pisao :)

A jel dimi makar priblizno kao tvoja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ja najjace od svega na kraju tog dana bila izjava vlasnika Alfe... Pa dobro, jbg, vi imate fabricki 130KS, pa jos na sve to i chipovanje :thumbsup:

Sve u svemu, Bravu jos niko nije prestigao na Miseluku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cirkan se uzbudio :D

Boki, jedina situacija u kojoj auto dimi je u 4oj patos na 2500rpm. Kad kazem dimi, mislim na istu kolicinu dima kao pre chipovanja. Dakle, nije se promenilo nista sto se toga tice.

Ja imam (jos) katalizator na automobilu, i ne znam da li ce ostati tu... Ali da dimim kao Vule, to ne verujem da ce se desiti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciro sad me odmah okreni da mi kazes gde da se nadjemo da te kaznim :) :) :)

Fantom hoces li skidati kat. ? I hoces li jos dizati snagu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno, videcu sta treba jos da poradim na kolima (da bas bas utegnem), pa cemo ici korak dalje. Katalizator ce verovatno da leti, mada cu tu akciju ostaviti verovatno za prolece. Za sada sam sasvim zadovoljan ovim sto sam dobio.

Uvek moze da se doda jos malo nafte u mesavinu, sto bi neki rekli da se posoli jos malo. :thumbup:

Pasce konsultacije na forumu svakako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR si odradio, otvorićeš izduv kao i ja, samo protočni nazad, i posolimo mapu još i to je to, ništa extreme, a opet će biti bolje od ovoga sada :)

Što se Alfe tiče, sašio sam onu 147 2.0TS gore momački, HGT joj je pobegao za dve dužine, a ja još više od toga HGT-u, ali nju ubija selespeed... Doduše, probali smo na autoputu pre toga, 120 kmh leteći, tu je još i imao šanse zbog snage i samo jednog šaltanja, ali je ostao recimo 50 metara iza dok sam ja navukao na 200... A ovu 1.8 i nisam nešto uzimao za ozbiljno iako je manual, više me je zanimalo hoće li je Fantom dobiti, i uspeo je :D

Edit: ne želim ovim da kažem da je Fantomov auto neozbiljan, taman posla, samo je još u početnoj fazi :p

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeste li mozda probali neku jacu mapu da stavite,cisto da probate auto?

Edit: ne želim ovim da kažem da je Fantomov auto neozbiljan, taman posla, samo je još u početnoj fazi :p

tako si i ti poceo,pa za 3 meseca doooooobro posolio... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako si mu rekao Boki, navlaci me na blud :rofl:

Nismo probali drugu mapu, zasad je ovako, probace se nesto jace svakako. Sada ide uzasan period kise i snega, tako da sigurno necu cackati nista za 24/7. Moze da se desi ako odem do NS-a da probamo nesto malo jace...

Ali ipak mislm da necu, jer kad jednom probaces dobro posoljeno, nema natrag :thumbup:

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada ide uzasan period kise i snega, tako da sigurno necu cackati nista za 24/7.

Ne razumem u čemu je problem, ja sam Bravu kupio tako što sam prvo očistio metar snega sa nje, provozao, registrovao i sledeći dan otišao i uradio čip, pa tražio parče asfalta koje nije pod snegom, da mogu da je probam :harhar:

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti me bre Sotono, moram da se pravdam zeni sto necu nista da radim, zar moram javno da ti kazem? :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, cek, Boki, Chelicu, kakav je ovo sada obrt u prici? :D

Je l` ste imali priliku da se provozate ili sta? :)

E da stvarno, zovite ili dolazite da se druzimo, ne moramo praviti track day...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije nikakav obrt u prici,niko ni jednog trenutka nije sporio da vuletov auto ne ide,cak je uvek bilo price da ide boooolesno...tvoj auto smo videli kako ide,vule kaze da sa ovom mapom sa kojom je koooonacno zadovoljan :) tebe ostavlja dosta...

steta sto nismo ranije organizovali neki skup da se malo vozamo jer moj auto u cetvrtak idi na fabricku mapu,a chelicev punto istina jos uvek ziv nije bas u stanju da se toliko forsira :( mada da ja ne govorim u njegovo ime javice se vec on i reci,sve u svemu dobro je sto je sve vise dobro slozenih auta na forumu :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...