Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

:rofl:

Radilo se malo, ali od silnog posla ne stižem svuda da kačim rezultate :D

Da krenemo, ovako izgleda polusklopljen far sa montiranim projektorom:

DSCF2423.jpg

DSCF2425.jpg

DSCF2428.jpg

Cilj je bio da far, kad sve bude gotovo, izgleda što približnije fabričkom, pa smo morali obraditi maske, jer nisu pasovale baš najbolje... Za obradu istih smo koristili razne metode, prvo dremel:

DSCF2430.jpg

DSCF2432.jpg

Pa kad smo izlomili sve nastavke koji služe za sečenje (tj. ja sam izlomio jedno 9 dok sam obrađivao nosač projektora, a poslednju je slomio drug Fantom kad je sekao plastiku), pristupili smo inovativnoj metodi koja će verujem postati svetski hit:

DSCF2436.jpg

Uspeli smo sve da završimo lepo, a rezultat je far koji je bukvalno identičan fabričkom:

DSCF2438.jpg

DSCF2442.jpg

Malo štelovanja, malo rotacije, malo magije :) i rezultat je sledeći:

DSCF2443.jpg

DSCF2446.jpg

4300k je u pitanju, nakon intenzivnog čitanja raznih američkih foruma, skontah da najviše koriste 4300 i 5000k, pogotovo u ovim projektorima, pa sam odlučio i ja da probam... To izgleda ovako nekako:

DSCF2448.jpg

Naravno tu je i sjajni color flicker, boja se menja u zavisnosti od ugla gledanja, a najčešće će iz automobila koji ide u susret izgledati ovako, ili čak ljubičasto:

DSCF2447.jpg

Nisam uhvatio mnogo shotova na putu, baterija mi bila prazna, ali evo bar dva:

DSCF2451.jpg

DSCF2452.jpg

I dugo svetlo:

DSCF2453.jpg

Utisak je fantastičan, čak i mokar put osvetli kao da je dan ispred, potpuno neverovatno, snopu nema kraja, uopšte nije mnogo podignuto a sija predaleko... Rupa nema, puna je svetlost svuda, zaista sam oduševljen... Napraviću sutra/prekosutra još fotki ili neki video kako to u vožnji zaista izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš li nešto više reći o samom projektoru? Dimenzije, proizvođač, dobavljač, cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morimoto Mini H1 - http://www.theretrofitsource.com/product_info.php?products_id=3181

Dobavljač - http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=1282

Što se dimenzija tiče, malo je manji od fabričkog Fiatovog, ali je dosta zeznuto montirati ga u ovaj far, jer se apsolutno ni jedna rupa i dimenzija ne poklapaju sa fabričkim, pa moraju da se prave adapteri i smišljaju alternativna rešenja :) Sreća pa imam pristup radionici u srednjoj Mašinskoj školi, pa se moglo rešiti sve nekako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:unworthy: :unworthy: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule, ovo je sjajno!!! :thumbsup:

Nego, koliko košta sve ovo...konkretno projektori - da li je to stvarno 120$ kao što piše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... Može i ovde da se nabavi za 80-85, kontaktiraj Stevu, okačio sam link ka njegovom profilu u jednom od prethodnih postova...

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update, snežni shotovi projektora:

IMG_2842.jpg IMG_2843.jpg IMG_2845.jpg

IMG_2848.jpg IMG_2850.jpg IMG_2853.jpg

Mali upgrade muzike, uz bele diode u prednjem i zadnjem lusteru, kao i u gepeku:

DSCF2485res.jpg DSCF2486res.jpg IMG_2851.jpg

I na kraju box :) Phoenix Gold 12" 600W RMS

IMG_2855.jpg IMG_2856.jpg IMG_2858.jpg

IMG_2861.jpg IMG_2862.jpg IMG_2867.jpg

IMG_2868.jpg IMG_2870.jpg IMG_2873.jpg

IMG_2876.jpg IMG_2878.jpg IMG_2879.jpg

Pravim novi pOd gepeka ovih dana, pa kad se sve tapacira i spakuje, biće još koja fotka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projektori su :w00t: , svaka cast na trudu, stvarno super izgleda. A sto je najbitnije kolicina svetla na pravom mestu je fascinantna.

Verovatno bi ih ugradio kod sebe, nego mi kroz glavu u zadnje vreme prolazi ideja o kupovini novijeg auta, plus imam odlicne farove i WellDone ksenone koje sam svojevremeno poprilicno platio. Pratim temu koju vodi Steva, da se odlucim ipak bih to prepustio ljudima sa iskustvom (jos jedan plus za tebe :thumbup: ).

Ali definitivno su projektori odlicna stvar, ko planira da auto ostaje bar neko vreme kod njega, vrede svake pare. A pogotovo ako iole cesce vozi nocu na otvorenom putu. Cene za Morimoto su takodje bas pale u poslednje vreme.

Jos jednom, svaka cast za trud kao i za izgled i funkcionalnost farova :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto je najbitnije kolicina svetla na pravom mestu je fascinantna.

Upravo to, bukvalno sija samo gde treba, i to sija momački, za razliku recimo od većine fabričkih projektora (koji takođe mogu biti super precizni), MH1 baca daleko "gušće" svetlo na put. Dobar cutoff omogućava da se snop bukvalno izravna, da ne pada dole, pa se time postiže nerealna daljina same svetlosti (treća slika), a opet nema šanse nekome da zasmetaš ko ide iz suprotnog pravca.

Hvala još jednom na čestitkama :D:thumbsup:

@ igor0511

Hvala, trudim se, ali još nisam završio! :thumbup:

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam ti upravo iz iskustva, a imam vec poprilicno staza (poslednjih godina mi je sve manje drago zbog toga :unsure: )... Vozio sam (ili se vozio) u raznoraznim automobilima sa projektorima, sto sluzbenim, sto kolima prijatelja, drugara... I, mogu ti reci, uglavnom nisam ostajao impresioniran ucinkom fabricki projektor+ksenon kada bih seo iz svog auta sa WD ksenonima. Nekako valjda uvek ocekujem vise.

Ali ovaj Morimoto mocno deluje, stvarno sam impresioniran i kolicinom svetla, cutoff-om, sirinom i daljinom snopa... Ne treba nista detaljnije da mi objasnjavas, sve se vidi iz prilozenog ko se iole razume :thumbup: .

Jos kad pogledam i tvoje slike i one koje je kacio Steva, dovodite me u dilemu :rant: , ugradio bi ih sigurno ako skorije ne bih kupovao noviji auto...

@ igor0511

Hvala, trudim se, ali još nisam završio! :thumbup:

Mislis da ces ikad zavrsiti da kazes "to je to, dosta" (kao i vecina nas) :rolleyes: ?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam neku ideju u glavi kako bi to trebalo da izgleda kad bude "gotovo", ali uvek izleti nešto novo, eto odlagao sam godinu i više dana ugradnju muzike, sam sebe ubeđivao da je fabrika dovoljna, ali nisam izdržao :)

Što se eksterijera tiče, mislim da ću sa oprugama i farbanjem felni da završim posao, možda još koji sitan detalj, ali ništa posebno, enterijer verovatno dalje neću dirati, osim centralne konzole sa Maree sa naslonom za ruku, a što se mehanike tiče, tu ima još dosta da se upgradeuje, još jedno 20-30 konjića i dobar kočioni sistem, a to sve košta, pa jedno po jedno, lagano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedantno odradjeno, alal vera !

Reci mi samo, u pitanju su farovi od maree kako vidim, sa socivom naravno, ti si izvadio ono mareino socivo i umesto toga si stavio ovaj prijektor, jel tako ? Sada u projektoru imas i dugo i kratko svetlo ? (Bi ksenon). Reci mi, sta u tom slucaju bude sa onom varijantom H1 dugog svetla sto imas u faru? Jel ona u funkciji ili ne ? Jel ova varijanta projektora sto si naveo link gore ukljucije i samu xenon sijalicu i balaste ili je samo projektor sa socivom. JA na svom bravu imam xenon 4300 u obicnom faru, vec duze vreme razmisljam nesto da radim na farovima, a ti si mi ovim probudio zelju da zapocnem posao samo tako :thumbup:

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to su farovi sa Maree, izvađena njena sočiva i ubačena Morimoto. Bi-xenon je u pitanju, tako da mi je fabričko dugo trenutno van funkcije, nema ni potrebe za njim, možda napravim daylight tu, ali videću.

Inače montaža Morimota u ove farove nije ni malo jednostavna, potrebno je praviti adaptere ili smišljati neka svemirska rešenja, kako bi projektori mogli i da se izrotiraju kako treba, a i da budu usmereni kuda treba :)

Cena koju sam gore naveo je samo za projektore, tu treba dokupiti još H1 xenon set i to je to :)

Što se tvojih farova tiče, sočiva nemoj stavljati ako imaš rebrasto staklo jer neće sijati kako treba, potrebno ti je prozirno kao na ovim farovima sa Maree.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru,

da, ja imam rebrasto staklo, mislio sam prvo kupti farove od maree sa socivom, da nisu rebrasta, pa otom potom, mozda se i ja odlucim za ovu varijantu da stavim projektore. Hteo sam ja xenone da stavim u duga svetla ali onda gubim opciju ablendovanja, koju veoma cesto koristim, sa ovim projektorima, ablendovanje bi bila milina :laser:

Mislim da bih se snasao i ja da skorijm ovakve farove, prvo da nadjem mareine, pa onda , kako sam razumeo, da angazujem Stevu sa foruma, do mi nabavi iste te projektore kao sto je i tebi, pa polagano...

Naravno bicu slobodan, ako mi padne jos neko pitanje na pamet da te pitam ovde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslenje izmereno je 142KS na točku, Nm podatak nažalost nemam, ali ću sledeći put kad budem išao na valjke imati i to, jer su sredili softver kako treba, pa sad prikazuje sve :)

@STG: pitaj slobodno šta god te bude zanimalo, pomažem koliko mogu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj opet na te iste valjke, nemaju veze sa mozgom šta god da izbace. :thumbup: Video si koja ubrzanja ima auto teži od tvog sa ''samo'' 130 KS na točku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja nažalost imao prilike da stanem na crtu sa "tim" autom, pa da vidimo šta kaže praksa, ali otom potom :thumbup:

I da, ajde da ne pokrećemo opet tu celu diskusiju, biće proleća, biće skupova, pa se vidimo :thumbsup:

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da se svako pisanje na tu temu odmah shvata kao ''jooooj, rekao ti da ima neki brži auto od tvog''... :D :D :D

Kao što znaš, na istim valjcima je jedan drugi lik izmerio 149 KS na točku, šta misliš, koliko taj auto treba da ide do 100, ako isti auto sa 130 na točku ide malo ispod 8 sekundi? To samo navodim kao primer neobjektivnosti tih rezultata, ne ulazi se uopšte u priču koji auto je sporiji ili brži. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, pričamo o valjcima znači :)

Evo terali smo jednu Hondu VTEC 1.6 160KS na merenje, 5 puta je mereno, 5 puta je izbacio bukvalno isti rezultat, između 159 i 161 KS (na radilici, manje na točku naravno, ima šema po kojoj automatski izračunaju otpor valjaka pri zaustavljanju točkova, objasnio nam čovek koji je bio dosta upućeniji u celu priču od onog kada sam ja merio), ne znam koliko preciznije može biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti rekoh, a ti slobodno teraj tamo i dalje. :thumbup:

Samo, šta god da tamo izmeriš i bilo gde da to napišeš, niko ti neće uzimati taj podatak za ozbiljno sve i da sam Isus Hrist ponovo siđe sa neba posle 2012. godina i lupi pečat na taj papir. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to svakako ne merim zbog drugih i ne radim ništa na svom autu da bi neko rekao "vau matori objasnio si", radim za sebe i svoj užitak u vožnji :)

Ako se sećaš, ja sken merenja nisam ni okačio, niti sam hteo da snimam one klipove ubrzanja, ali me je drug Fantom "naterao" :D Šta ko uopšte ima da zna kako meni auto ide i šta sam ja uradio na njemu da bi tako išao, moja stvar, ko želi da se potegne (iz zabave naravno), uvek je dobrodošao :)

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...