Jump to content
FAS Goran
Kole87

Stilo - Modul za daljinsko zaključavanje...

Recommended Posts

Posto sam kupio Stila, samo sa 2 kljuca obicna, bez kljuca za daljinsko zakljucavanje, a trenutno nemam kintu za narezivanje drugog sa daljinskim zakljucavanjem.. :)

Kupio sam komplet za daljinsko zakljucavanje tj. modul i 2 priveska...

Samo ne znam gde mu se nalazi modul za daljinsko zakljucavanje, da mogu da ga zamenim, posto mi je lik objasnio da treba samo da iscupam njegov fabricki i namontiram novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednostavno to nije prost posao koji sami mozemo da odradimo nego kod nekog dobrog autoelektricara i resen problem.

Ja sam terao jedan auto kod drugara koji je solidan auto elektricar i sa istom to centralnom bravom se momacki namucio i na kraju morao da zove drugog majstora da mu objasni sta da radi.Kad nije znao on kako bih onda znao ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi napisao sta si tacno kupio ,ako si kupio kineski modul on ne moze da menja vec postojeci nego se kaci na signalne zice koje naravno mozes da nadjes u dzeku koji ide u vrata.

obicno su to dve tanke zice ali nemoj nista napamet nego kod nekog ko zna koja polarizacija je u pitanju kod tih zica.

slikaj pa da vidimo, mozda i pomognem :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam kupio Stila, samo sa 2 kljuca obicna, bez kljuca za daljinsko zakljucavanje, a trenutno nemam kintu za narezivanje drugog sa daljinskim zakljucavanjem.. :)

Kupio sam komplet za daljinsko zakljucavanje tj. modul i 2 priveska...

Samo ne znam gde mu se nalazi modul za daljinsko zakljucavanje, da mogu da ga zamenim, posto mi je lik objasnio da treba samo da iscupam njegov fabricki i namontiram novi...

cekaj malo jesi li ti kupio fabricki modul centralne brave ili onaj koji se naknadno ugradjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onda baza od fabricke c.b nema veze sa ovim kupovnim...kod stila ti je komanda centralne brave u vozacevim vratima,skini tapacirung i trazi ih ispitnom lampom blize samoj bravici mase su u pitanju i na istoj zici za zakljucavanje ti je i zatvaranje prozora (ako imas podizace stakala)...eto nadam se da sam ti bio od pomoci :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio uz mog stila samo jedan kljuc i to bez daljinskog zakljucavanja i interesuje me kako najjednostavnije (citaj najjeftinije) da dobijem to daljinsko ,pri tom ne bih ugradjivao alarm vec nesto poput ovog s tim da bih ja kupio kuciste kljuca sa daljinskom komandom i prepakovao moj kljuc u to kuciste i ako moze u njega da ide ta elektronika koja bi se " uparila " sa autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je kupiti alarm, jer uz njega dobijaš i modul za daljinsko zaključavanje.

Premala je razlika u ceni da bi izbegao alarm. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovaj china modul kupio od nekog lika iz Indjije 20e je modul + 2 priveska...

Da postoji 6 zica + 2 zice za napon... To moram da prevarim sve, snacicu se sa elktrikom, to mi je struka samo mi je bilo potrebno da znam gde se nalazi modul i koliko sam shvatio u vratima je vozacevim??!!

Sto se tice prerezivanja kljuca... To je malo skuplje zato sto moraju da ti prave novi kod kljuc sto kosta oko 50e + narezivanje 20e znaci 70e + modul 20e + sitne stvari 10e, 100e racunaj za to ako hoces... :)

Uzeo sam modul u (full) :) verziji sa otvaranjem gepeka, pronalazenjem kola, i podizacima stakala... Zato ima 6 zica, inace bi imao 2 mozda...

Alarm imam fabricki koji cu isto sada povezati da mi radi na kljucu, tako da nemam potrebe da uzimam alarm posebno...

Edited by Kole87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da vecina vas bi ugradila daljinsko zakljucavanje made in PRC, i da je to najpovoljnije, ali ja bih da to bude orginalno posto imam prepakovan daljinac kljuc, naravno imam centralnu.

Interesuje me sta mi je sve potrebno od delova da kompletiram ovu vratolomiju?

Znam da antena daljinske komande se povezuje na unutrasnje osvetljenje.

Gde se nalazi modul RC i ako neko ima semu povezivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, hteo bih da "prepakujem" elektroniku sa rezervnog kljuca na isti takav sa komandama za daljinsko upravljalje ali imam dilemu da li ce mi komande biti u funkciji ili ne? Licno, nisam optimista da ce daljinske komande biti u funkciji ali nije zgoreg i da pitam one kojima je to posao da ne bih dzaba gubio vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Stila 2002 godište, i dobio dva ključa, ni jedan nema daljinsku kontrolu. Kako da utvrdim da li moj auto ima modul za daljinsko otključavanje/zaključavanje. Mislio sam da ako ima prepakujem jedan ključ u drugo kućište sa daljinskim kontrolama. Ima li neko iskustva sa ovim, ako je moguće gde da izvršim zamenu u NS? PS. Imam i kod karticu.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna u Nisu nekog dobrog majstora ko bi mogao da mi popravi daljinsko otkljucavanje na stilu 1.9jtd?? Pozdrav

Edited by mirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne pokrecem novu temu, ovdje cu da upitam...

Mora postojati neko dugme pomocu kojeg se zakljucavaju zadnja vrata, da se ne mogu otvoriti iznutra, zbog djece...ali ja ili ga ne nalazim, ili nije u funkciji...

U pitanju je Stilo 1.9 jtd 2002 god, standardna oprema...nije fabricko daljinsko, naknadno je ugrađeno....imam onu opciju da se zakljuca nakon sto postigne neku brzinu, ali to vazi za otkljucavanje izvana...ali iznutra NE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja vrata ako zelis da ne mozes otvoriti iznutra, moras aktivirati child lock. To ti je jedna mala bravica na delu vrata koji je dostupan kad otvoris vrata, odmah iznad mehanizma. Izgleda kao plastican prsten precnika 6-7mm i rasecen je da se moze okrenuti kljucem od auta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

child_lock.jpg

 

U prorez gurneš ključ i pozicija 1 vrata zablokirana/ otvaranje samo spolja.

Mada kod dece lepo razgovorom sve postigneš, ako to ne upali ima i drugih nepriznatih ali efikasnih metoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je stara tema, ali moram da pitam, jel se moze u stilo bez daljinskog zakljucavanja, ubaciti modul za daljinsko zakljucavanje, naravno original sa drugog stila. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da se obratis  strucnom licu a evo ti broj telefona od Nikole koji ima S.Z.R Kljuc i bavi se bravama,kljucevima i elektronikom na automobilima a nalazi se u blizini MUP-a u Kraljevica Marka u Novom Sadu.

0641838870 a mozes se pozvati na mene.

On i brat cine cuda sa bravama i kljucevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala. 

 

 

On 7/3/2018 at 9:37 PM, Davor87 said:

Vidim da je stara tema, ali moram da pitam, jel se moze u stilo bez daljinskog zakljucavanja, ubaciti modul za daljinsko zakljucavanje, naravno original sa drugog stila. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...