Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ljupco

Punto mk.2 - problem sa pištoljem za gorivo?

Recommended Posts

Kad sipam gorivo na benzinsku moj auto slabo prima gorivo i pistolj za gorivo uzbacuje, mora polako i bavno da se sipa gorivo. na benzinsku pumpi covek kaze da samo na moj punto je ovaj probmel , na drugi gorivo ulazi mnogu brze.sta moze da bide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da su nam ovakvi problemi :thumbsup: meni opet pistolj nece iz rezervoara,ima neko resenje za to? ko da tiho kaze ajde gazda leba ti jos malo sta ces sa ovih par litara,ali ne dam,nek se pati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze imam isti problem, pitao sam pumpadzije oko toga, kazu da je to relativno cesta stvar za punta, naime i meni ako ne nadjem ugao pistolja prekida mlaz, i onda moram lagano da stisnem rucicu pumpe da bih uopste sipao benzin, neka caka oko smera cevi ka rezervoaru, ja sam to lepo resio, dam njima da sipaju, i NIKAD ali NIKAD im ne prekida mlaz, znaju ljudi kako da uteraju pistolj, a ja se vise ne smaram s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini ja i na Unu i na Puntu imam takav problem,probaj rotiraj malo pistolj,probaj par polozaja sigurno ima neki ugao gde ce da sipas slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam da se i meni na puntu kecu to desava. Malo izvuces pistolj i pronadjes dobar ugao i gruvaj do cepa :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mk2 je tachno obelezheno reljefno kod chepa kako treba pishtolj da stoji. Drzi se horizontalno, tj. polozheno. sa "okidachem" prema zadnjem delu, a cevi prema napred. Ljudi su navikli uglavnom da sipaju u vertikalnom polozaju, sa "okidachem" prema dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'..a najbolja je fora to sto mu je "pumpadzija" rekao da je problem samo kod njegovog puntica! :rofl: Budala, samo nam je bezveze istripovao kolegu! :rant::vava:

Edited by kazimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se izvuce (ne skroz) i zakrene ka nazad (crevo da ide ka nazad) i ide bez problema. Vazi za sve puntice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugim rečima, ona plastična klapna mora biti otvorena, znači da si dovoljno duboko bocnuo, ali da ima lufta u cevi u koju guraš pištolj,između nje i klapne, za vazduh koji beži iz rezervoara.

Tom logikom vođen, možeš i da ne okrećeš pištolj, ali je sa okrenutim na levo svakako lakše i sigurnije ubosti pozu :thumbsup:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto neko rece, Izvuces malo pistolj prema sebi, jedno 5-6 cm, i jos mozes da zaokrenes pod uglom oko 40 stepeni ukoso nadole prema pozadi, onda nema problema. Mada je sasvim dovoljno da se malo izvuce, odnosno ne gura do kraja.

Problem je u tome sto u cevi u kojoj se sipa gorivo ima resetka (valjda, pa gorivo peni i stvara povratni pritisak koji detektuje pistolj, pa onda iskljucuje.

Kod mene se javlja isti problem, (Punto JTD) i resavam na ovaj nacin

Pozdrav svima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...