Jump to content
FAS Goran
ButtMan

Dizanje automobila

Recommended Posts

Što bi menjao amortizere? Nije zgoreg da ih proveri na nekoj treskalici ali je dovoljno da promeni samo opruge i fabričkim oprugama vratiti auto na pravu visinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam punta 1.9 jtd u hgt opremi 2004 godiste, zadovoljan sam jako sa njim ali mi je pocelo smetati sto je tvrd pro voznji i jako nizak, jednostavno nije bas pogodan za nase puteve. Razmisljao sam da zamenim postojece sportske opruge i amortizere za klasicne, uzeo bih nove opruge kayaba i amorte bilstein i naravno nove gume 175 55 r14 (trenutno su 185 55 r15). Zanima me vase misljenje? :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dzonii said:

Pozdrav ljudi imam punta 1.9 jtd u hgt opremi 2004 godiste, zadovoljan sam jako sa njim ali mi je pocelo smetati sto je tvrd pro voznji i jako nizak, jednostavno nije bas pogodan za nase puteve. Razmisljao sam da zamenim postojece sportske opruge i amortizere za klasicne, uzeo bih nove opruge kayaba i amorte bilstein i naravno nove gume 175 55 r14 (trenutno su 185 55 r15). Zanima me vase misljenje? :D

 

Moj predlog je da stavis te amortizere pa da probas kako ce ti biti posto amortizeri mogu biti najveca razlika u trapu po pitanju dinamike voznje, fabricki automobili nisu nesto spusteni niti su te opruge nesto bitnije razlike u tvrdoci (to je tek u novije doba zaista neka drasticna razlika u tvrdoci ali i to vecinom otkad su dobili amortizere "na dugme"), tako da mislim da je to gubljenje vremena a ovo za gume se nadam da je trebalo da pise 175/65 jer ovo sto pise bi bilo samo jos gore, ali i razlika izmedju 175/65 R14 i 185/55 R15 ce vise biti u tome kakvu gumu odaberes, nego u dimenziji po pitanju udobnosti... Profil gume oko 100mm (185x0.55=101.75mm) su najboji kompromis udobnosti i stabilnosti. Ispod toga su minimalni dobitci u performansama a drastican gubitak u udobnosti, a iznad toga je minimalan napredak u udobnosti, a drastican gubitak u stabilnosti. Ono sto ljudi obicno osete je da sa nekog sportskog modela gume koji ima tvrdji bok gume bez obzira na dimenziju predju na tipa zimske gume koje imaju drasticno meksi bok i onda tu bude drasticna razlika u udobnosti, ne toliko jer je zimska obicno 1 broj manjeg precnika i viseg profila.

 

Milutinac, ne vozi on HGTa, on vozi diZLO koje bi volelo da je benzinac :D Ne verujem da mogu 13ke na kocnice od dizela, ali moze plug :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, on je ok u sustini ali jako je nizak aj i to sto je nizak snalazim se nekako ali kad naletim na neku neravninu na putu tipa neko uzvisenje ili udubljnje na putu odvali mi bubrege. 

I pogresno sam napisao za gume 14 ke visine su 70 ne 55 moja greska :)

Ne znam koliko ovde mozete videti nemam trenutno bolju sliku

 

4D27A9BC-2850-4D7C-95A1-DBFA6BA5F325.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su samo plastike nize :D Zamisli kako ce biti kad pokvaris auto sa tim stvarima sto hoces da uradis pa ni ne mozes da izbegnes neravninu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta uraditi a podići auto barem malo? Suviše je nizak i svaku neravninu osetim.. U pitanju je Fiat Bravo 1.4 90KS

 

IMG_20221211_223850.jpg

IMG_20221211_223845.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...