Jump to content
FAS Goran
ButtMan

Dizanje automobila

Recommended Posts

+1

Imam 2 komada Z10 i u oba je ugradjen plin sa bocom umesto rezervnog tocka.

Ni na jednom nisam primetio bilo kakv problem ili promenu u nivou zadnjih tockova.

Ako ti se javlja znacajnije leganje, idi kod majstora da se provere opruge i ostali elementi oslanjanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri nemaju nikakvu ulogu u visini vozila bez obzira sto su drugacije prijavili neki clanovi foruma nakon zamene :D Neke manje razlike mogu biti kod amortizera gde je opruga na samom amortizeru jer kod razlicitih proizvodjaca budu platforme opruge na razlicitoj visini, ali i to govorimo mozda max 10mm. Kod novih amortizera se mozda malo digne ako su gasni visokog pritiska ali se ubrzo slegne auto.

 

Opruga nosi auto, a amortizer umiruje oscilacije opruge. Sto se tice opruga, vecina fabrickih opruga na gradskim autima je tvrdoce oko 20-40kg/cm, sto znaci da dve opruge da bi sabili 1cm, treba vam oko 40 do 80kg tereta. Takodje posto su boce uvek u gepeku tj iza zadnje osovine, onda je opterecenje usmereno manje vise samo na zadnju osovinu u odnosu na to kad su putnici u vozilu kada se ipak deo mase prebacuje na prednju osovinu. Tako da se  mora malo uvek sleci nazad od plina i obicno je primetnije nego kad je jedan putnik slicne mase na zadnjoj klupi.

 

Sto se tice zamene, usled zamora materijala fabrickih opruga, auto se mozda podigne nakon zamene opruga sa novima, ali nemam iskustva sa Puntom, kod nekih vozila to ne pomogne na duze staze jer se ponovo opruge slegnu i u tom slucaju je bolje postaviti distancer ispod opruge i na taj nacin izdici vozilo. Jer zamorene opruge najcesce se uvek slegnu do neke mere i onda tu ostanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa, demantujem.
Ja sam na Punta 1.9jtd stavio Kayaba Excel G sport trim amortizere, koji su fizički kraći 20mm a auto se podigao kao divokoza. Čekao jedno mesec dana, opterećivao ga max. terao ljude silom na zadnje sedište i u gepek, i ništa.
Onda sam malo pobudalio, odsekao pola kruga opruga i dobio ono što sam želeo.
Možda je do amortizera, extremno su tvrdi i kratkog hoda ali su namenjeni Puntu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukupna duzina amortizera ne igra ulogu posto amortizer nije skroz izvucen pri normalnoj visini vozila nego samo ako je opruga fizicki montirana na amortizeru moze visina platforme u odnosu na donje kacenje amortizera na oslanjanje da utice na visinu. Niti u samoj kontrukciji ima sta da utice na visinu sem kolicine gasa tj pritiska u samom amortizeru a ona nije toliko drasticna sem kod vozila sa autonivelacijom. Ali cak i da kazemo da se podigao auto usled nekog nevidjenog pritiska gasa u amortizeru, to je i dalje samo izuzetak a ne opste pravilo i moze da se desi samo kod gasnih amortizera visokog pritiska. Teoretski moze da se desi kod amortizera loseg kvaliteta ako bi bili prepunjeni uljem. Ali opet kazem, opste pravlo i izuzetci. Sam amortizer po funkcionalnoj konstrukciji je iskljucivo reducir za protok ulja, nije ventil koji moze biti otvoren ili zatvoren samim tim moze da uspori padanje/dizanje na neku visinu sto je usustini smanjenje oscilacije opruge, ali ne i da je zaustavi na odredjenom mestu. Pravilno dizajniran i kvalitetno izradjen amortizer ne igra ulogu u visini auta.

 

Amortizeri gepeka su primer velikog pritiska gasa.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda su Kyb Excel G Sport-trim, pod visokim pritiskom.
Stari amorti su fabrički i takođe su se sami izvlačili (izbacivali klip do kraja), ali sa neuporedivo manjom silom se klip vraćao nazad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ni to nije garancija jer ako nema veliku silu na izvlacenje, brze ce se izvlaciti sam od sebe ;) U svakom slucaju, cak i da imaju neki uticaj na visinu, problem sa visinom je vecinom u drugim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vlada012

 

Vlado, evo opruge od Punta 1.9 jtd, debljina je 12mm. Visinu nisam merio jer je na autu sabijena. Pozz.

 

f720cbc376754a9acb9a6b445b18582d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.6.2018. at 1:45 PM, knezevic76 said:

Ne bi trebalo toliko da pravi razliku nekih 60kg opterećenja. Pa to je jedna ženska osoba pozadi. Pre će biti da su opruge ili amorti na izdisaju.
Ja imam bocu od 50l u gepeku, doduše druga marka auta je u pitanju, plus plin, i kad sedne petoro odraslih, tek onda legne ali podjednako, malko više pozadi. Promenjeni su svi amorti. Opruge nisu dirane.

 

IMG_20180620_102755.jpg

IMG_20180620_102741.jpg

IMG_20180620_102745.jpg

Edited by vlada012
Eto slike i jos gas u rezervoaru je pri kraju a vidis koliko je legao zadnji deo auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mnogo slegao,mora da resim to u skorije vreme a i ruzno izgleda tako,ma opruge su lose a puntic 2007 godiste,dali verujete da su njemu bile istrulele sanke a on 2007 godiste,toliko je lose odradjeno da je to uzas,imao sam 2010 godine punta 2001 godiste cini mi se da nije toliko bio los lim,i mislim da ima jaci lim nego ovi noviji,na ovaj sadasnji punto koji imam menjao sam i sanke i zastitio sam ih sa osnovnom bojom pa preko zastitom Underbody,evo malo slika drugari pa se uverite. Slika prva koja je postavljenja auto je slikan dok nije bio ugradjen gas,sad nesecam se dali je i tada bio slegao ali mislim da jeste 

Punto.jpg

Sanke_1.jpg

Sanke_2.jpg

Sanke_3.jpg

Sanke_4.jpg

Sanke_5.jpg

Edited by vlada012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge samo nađi, pa vidiš i sam u kakvom su ove stanju. Opruga i rđa ne idu zajedno.

 

Mada je po slikama i sedište opruge, gornje, uleglo od korozije, kao da je u moru malo bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovde što pre promenio zadnji most i opruge. Zadnji most možeš naći bilo gde, samo da nije truo a opruge takođe mada njih vrlo lako i po povoljnoj ceni (oko 60€) možeš naći nove. 

Verovatno da su ti kočione cevi takođe loše, obrati pažnju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja auto je 1992godište, i sem rubova kod zadnjih točkova, nije istrulio ni približno tom puntiću. Evo slika, prva je prazan, druga je sa dvoje klinaca u gepeku. Čak i kad skaču, ljuljaju auto , ne ide ispod ovog slikanog
Amorti su kajaba. ec7d23966eaebd19208d838eac8d60ab.jpg3df0fa9df0d5aafaeb26fa1bb1928907.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, bit said:

Opruge samo nađi, pa vidiš i sam u kakvom su ove stanju. Opruga i rđa ne idu zajedno.

 

Mada je po slikama i sedište opruge, gornje, uleglo od korozije, kao da je u moru malo bio.

U potpunosti si u pravu,dali da kupim nove ili od vana da stavim?

1 minute ago, knezevic76 said:

Moja auto je 1992godište, i sem rubova kod zadnjih točkova, nije istrulio ni približno tom puntiću. Evo slika, prva je prazan, druga je sa dvoje klinaca u gepeku. Čak i kad skaču, ljuljaju auto , ne ide ispod ovog slikanog
Amorti su kajaba. ec7d23966eaebd19208d838eac8d60ab.jpg3df0fa9df0d5aafaeb26fa1bb1928907.jpg

Ma verujem ti,ovo je neki Ford verovatno,fordovi korodiraju oko ruba mislim na starije Fordove,ovi noviji isti kao Punto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Martin said:

Ja bih ovde što pre promenio zadnji most i opruge. Zadnji most možeš naći bilo gde, samo da nije truo a opruge takođe mada njih vrlo lako i po povoljnoj ceni (oko 60€) možeš naći nove. 

Verovatno da su ti kočione cevi takođe loše, obrati pažnju! ;)

Zadnji most mi je dobar,nema potrebe da se menja,samo ove famozne opruge da kupim od Punta vana,postujem savet Forumasa ove stranicee,sto se tice kocionih cevi cevi su dobre,proveravao sam ih

Edited by vlada012

Share this post


Link to post
Share on other sites
I on je korodirao. Eno mehurića, a tu nema lima. default_biggrin.png
Pa to i kažem, jedino mesto gde je otišao skroz. Limar kaže samo to ima za sređivanje, površinska korozija se ne računa :)
Ali ispod je čaša za ovog puntića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skakaće ti zadnji kraj ako staviš znatno tvrđe opruge, neće biti baš neki ugođaj, a ni bezbednost, nađi polovne dobre originalne, ima i toga, i neka ti mehaničar pogleda ta ležišta opruga, pre kupovine, jer možda i te grede treba zameniti.
Pogledaj na netu dužinu novih, ili u prodavnici izmeri, ako ćeš da štediš, i nađi polovne, samo bez rđe ikakve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, bit said:

Skakaće ti zadnji kraj ako staviš znatno tvrđe opruge, neće biti baš neki ugođaj, a ni bezbednost, nađi polovne dobre originalne, ima i toga, i neka ti mehaničar pogleda ta ležišta opruga, pre kupovine, jer možda i te grede treba zameniti.
Pogledaj na netu dužinu novih, ili u prodavnici izmeri, ako ćeš da štediš, i nađi polovne, samo bez rđe ikakve.

Ma sta u Srbiji ima vise dobro,tesko naci dobre polovne opruge,da su dobre nebi auto bio rasturan,al kad nema kise dobar i grad :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posjedujem Fiat Punto 2 1.9 JTD 2002g.

Automobil je spusten na prednjoj strani sto uzrokuje cesto ostecenje kartera pa bih zelio do srediti ! U pitanju su neke sportske opruge ( ne znam koji model ) .

Zelim podici automobil i da li je potrebno mjenjati amortizere ili samo opruge ? Ako imate jos neki savjet bio bih veoma zahvala ! Lijep pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, MrExtra said:

da li je potrebno mjenjati amortizere ili samo opruge

I jedno i drugo. Amorti se skracuju prilikom spustanja a opruge ili takodje skrate ili stave neke krace ili sabijaju originalne, u sv. sl. nove ti ne ginu. Mada zapravo sve zavisi sta su i kako radili, ali ako su radili to kako treba, onda komplet mora da se menja. Ovo kazem jer ima indijanaca koji samo skrate opruge a ostave amorte (onda se cuju udarci po rupama).

Edited by vzr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...