Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo 1.9 JTD - električni grejač kabine

Recommended Posts

aaeee21d84d8_800x600.jpg 3454204d8952_800x600.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ovo pronasao na net-u ili kupio :) Jel Stilo ima propremu za ovo ili mora da se prikljucuje iz pocetka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja upravo narucio taj grejac, pa cu da vidim kad stigne kako cu da ugradim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ovo pronasao na net-u ili kupio :)

Ma oglas na netu (PA), postavio sam link u "Neko negde nesto prodaje".

Nego caskali smo oko ovoga jos negde, koliko se secam imenjak je kacio neke slicice vezano za instalaciju.

Ne sumnjam da ce postaviti link ako vidi ovo ;) , a probajte i sa Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakše za proveru, da se skine bočni panel (15 sec posao) i da se vidi da li ima uopšte grejač.

filter2.jpg filter3.jpg

Položaj i izgled grejača na vozilima koja ga imaju

El_grejac_kabine_foto_1.jpg

Ako ga nema ovako izgleda, strelica pokazuje gde treba da bude

El_grejac_kabine_foto_11a1.jpg

Opis i funkcija dodatnog el. grejača.

el_grejac_1.jpg el_grejac_2.jpg el_grejac_3.jpg

el_grejac_4.jpg el_grejac_5.jpg el_grejac_6.jpg

FIAT STILO RESISTENZA VENTOLA MAGNETI MARELLI A.521.002.00

MAGNETI MARELLI A.521.002.00

77363257 Fiat OEM broj

ADDITIONAL PTC HEATER (1.9 JTD)

The additional PTC heater, available as an optional extra on the JTD versions,

is designed to heat the passenger compartment more quickly wih the engine running (rpm > 700 rpm)

in the case of adverse weather conditions (for example, particularly cold climate).

It is a resistance located near the radiant mass with a maximum power of 700W and a voltage of 13.5V

The PTC additional heater control algorhythm manages the enablement checking whether the following conditions

exist simultaneously and persists for 3 seconds:

Outside temperature < 20° C (winter temperature)

Key on

Climate control unit in position other than OFF

Engine rpm > 7000 rpm

Engine coolant temperature < 64 °C

Air flow rate > 0

Battery voltage > 12.2 V

Treated air temperature Vent 50 °C

Waiting for a period of 3 seconds

With the procedure in progress, it is aborted (until the next key-off/key-on) for any of the following conditions:

RPM < 700 RPM

Engine coolant temperature > 64 °C

whilst the action is only suspended (and resumed when the condition that caused it to be suspended ceases):

if the user manually selects a nil flow rate

manually selects the OFF button at the control unit

Vent Treated temperature > 50 °C

The outside temperature is no longer detected after this process.

The logic involves activating/deactivating the relays according to the temperature of the water according to te P.T.C.

thermal balance.

PTC THERMAL BALANCE

The PTC control should also take into account the supply voltage (measured at the control unit terminals)

to establish the enabling percentage depending on to the electrical balance of the vehicle according to the table

for the first 120 seconds of the check.

ELECTRICAL BALANCE

The P.T.C. is deactivated when the air flow rate is zero.

If the P.T.C. heater is fitted on the vehicle the

 

 

Vezano za el. grejač u Stilu. Koliko sam provalio imaju ih modeli (bila doplata) samo sa automatskom klimom i snage su 2x 100 W, čak ima i tema ovde na forumu http://www.fiat-lanc...pic=45396&st=40

Ko hoće da dodatno ugradi može da kupi http://www.ebay.it/i...4#ht_874wt_1159

http://www.ebay.de/i...=item53ed0920d5

http://www.ebay.de/itm/Fiat-Stilo-192-1-9-JTD-Heizung-Zusatzheizung-Kuehler-/160640433692?clk_rvr_id=438524883314

grejac.jpg

El_grejac_kabine_releji.jpg El_grejac_kabine_1.jpg El_grejac_kabine_foto.jpg El_grejac_kabine_foto_1.jpg

El_grejac_kabine_foto_1a.jpg El_grejac_kabine_foto_1aa.jpg El_grejac_kabine_foto_1aaa.jpg El_grejac_kabine_foto_1ab.jpg

El_grejac_kabine_foto_1abb.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1a.jpg El_grejac_kabine.jpg

 

 

El_grejac_kabine_foto_11a1a.jpg El_grejac_kabine_foto_11a1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nabavio grejac odavno, kako da proverim dal moj stilo ima pripremljenu instalaciju za grejac? Gde bi trebao da bude konektor gde se ukljucuje kabal od grejaca? Jel neko ugradjivao grejac u stilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budeš zadovoljan mislim da ću ti se uskoro pridružiti :) Stvarno je mučenje voziti zimi jtd koji prenoći van garaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaobratiti paznju i na jacinu alternatora jer je grejac veci potrosac. 600-700w

 

Kod Lybre za ovaj grejac bi trebao da bude od 120A a standard za Lybru sa klimom( mada ne znam da Lybra nema klimu) je 100 ili 120A.

 

Ja mozda danas probam da odradim ako ne onda za vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam preko oglasa kod nekog lika iz Kraljeva. Ima servis i prodaje delove, uvozi kola.. Cena 25€ plus ptt. Sto se tice ugradnje, mislim da je prosta. Tj samo se mune.. Videcemo jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proverio danas alternator, kod mene je od 120A...javljajte utiske kako je prosla ugradnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam preko oglasa kod nekog lika iz Kraljeva. Ima servis i prodaje delove, uvozi kola.. Cena 25€ plus ptt. Sto se tice ugradnje, mislim da je prosta. Tj samo se mune.. Videcemo jos

Pa odlicno je to...javi samo kako ide ugradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovo sto sam ja kupio je originalni deo za stilo, ima i mesto fabricki predvidjeno gde se postavlja, e sad na nekim modelima je bio fabricki ugradjen, mali broj srecnika ima ovaj grejac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da za ugradnju tog grejaca se skida samo  plastika sa suvozaceve strane to je plastika koja se skida kada se menja filter klime  e ako nemate instalaciju  za grejac sto je verovatno jer ga nemate fabricki ko ja u mom stilu  onda ce morati neki iskusni  auto elektricar da vam izvede instalaciju  za  grejac  to nije problem nego je problem kada izvedete instalaciju kada ce se aktivirati grejac  jer drugacije je to  fabricki izvedeno  . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja shvatio, veliki broj stila ima vec predpripremu za ovaj grejac, jedino moze da hvali neki relej ili osigurac, i po onome sto sam procitao samo stila koji imaju digitalnu klimu imaju ovu instalaciju...da bi se ugradio grejac nije dovoljno skinuti samo tu plastiku , ima tu malo vise zezanja koliko sam mogao da provalim, ali sve to je nista ukoliko postoji instalacija, ukoliko ne mislim da nije vredno cimanje pustati novu instalaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo cu pokusati da pomognem  posto sammalo  usao u tematiku oko Lybre a vidim po semi da je to manje vise isto.

 

Samo automatska klima moze kontrolisati ovaj sistem jer uzima vise podataka da bi ga aktivirala.

Broj obrtaja , napon baterije, temperaturu spoljnu i rashladne tecnosti.

 

Kod mene je slucaj (lybra je u pitanju) da imam napajanje izvedeno do instrument table , sto je dobro.

 

Potrebno mi je:"dovuci dve zice sa  automatske klime do releja (2 kom) koji pale 1 ili sva tri grejaca (ovaj grejac fizicki ima 3 kom u sebi)

i spojiti releje na grejac.

 

Losa stvar, kod mene, je pozcija grejaca  jer preko nje ide metalna greda koja drzi instrument tablu a nemoguce je uvuci pored grejac od tog metalnog nosaca.

 

Ja paniram u subotu odlazak do otpada sa secicama naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali edit: po ovoj semi na prvoj strani ima razlike izmedju Lybre i Stila i  to velike.

 

Stilo izgleda da ima posebnu centralnu jedinicu za ovaj grejac tj. M75  e sad po slici je skroz odvojena a mozda je i deo centralne jedinice automatske klime.

Moze dejica da proveri pa da pomogne ;)

 

Sad je jasno kako je dejica ima malu potrosnju -uvek je auto zagrejan :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam digitalnu klimu ali imam taj grejac  i video sam to cudo prvi put kada sam manjao filter klime  ali od pocetka mi je bilo cudno cim upalim auto i pustim ventilator odma greje   e sad koliko sam ja primetio taj grejac radi samo  kada okrenem tockic na skroz crveno znaci do kraja .    Aktivira se cim startuje motor  a gasi se sam cim se zagreje  malo" motor jer neverujem da taj grejac radi uvek mislim non stop dok radi auto e sad taj sistem nisam nikad cackao  i necu ga ni cackam dok mi radi radio je kad se bude taj grejac  pokvario  necu ga ni menjam  jer sam primetio da povuce zrelo struju cim se aktivira  a u principu tih desetak minuta necu da izmrznem dok se zagreje auto  mozda cak izvadim i prodam  taj grejac.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...