Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo 1.9 JTD - električni grejač kabine

Recommended Posts

2 hours ago, Ivan said:

Da ti slucajno ne cakne kompresor klime, ako radis Defrost?

Posto je manuelna klima, ne bi trebalo da se pali klima sama od sebe pri odabiru full defrost (klima+grejanje na max+ventilatori kabine na max i usmerivanje duvanja u soferku). Ako se to dogadja, nesto ne valja.

 

Trebalo bi da cakne samo grejac kada se okrene tockic i to je to, inicirano je paljenje grejaca soferke. 

 

Ako je JTD/MJET u pitanju, opet ne bi trebali da osetno padni obrtaji ni u full defrost, jedino napon da padne kada je i grejac i klima upaljena na odmagljivanje, bar je tako kod mene.

 

Nesto mi se cini da je ipak grejac crkao, a imenjak je dao dosta detaljniji odgovor sta sve moze uticati.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, ISV_01 said:

Ako je JTD/MJET u pitanju, opet ne bi trebali da osetno padni obrtaji ni u full defrost

Ako se aktivira kompresor klime, treba imati u vidu da se obrtaji blago podignu. Ja bih do sada vec 10 puta skinuo tu suvozacku plastiku na klik :D , da proverim fizicko stanje i postoji li grejac uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/28/2023 at 1:11 PM, ISV_01 said:

Posto je manuelna klima, ne bi trebalo da se pali klima sama od sebe pri odabiru full defrost (klima+grejanje na max+ventilatori kabine na max i usmerivanje duvanja u soferku). Ako se to dogadja, nesto ne valja.

 

Trebalo bi da cakne samo grejac kada se okrene tockic i to je to, inicirano je paljenje grejaca soferke. 

 

Ako je JTD/MJET u pitanju, opet ne bi trebali da osetno padni obrtaji ni u full defrost, jedino napon da padne kada je i grejac i klima upaljena na odmagljivanje, bar je tako kod mene.

 

Nesto mi se cini da je ipak grejac crkao, a imenjak je dao dosta detaljniji odgovor sta sve moze uticati.

Pregledaj osigurače u kutiji kod akumulatora, jedan je od 50 A i drugi od 30A. Može biti da je pregorio ovaj od 50 A i tad grijač radi samo sa trećinom snage. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, city said:

Samo se pitam kad ces da skoknes do Panceva :)

Vec pocinje da me nervira :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako krenes zovi i mene :) , danas u voznji prestade da mi radi fles i posle vidim blinka kilometraza. U  petak cu do majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Centrala Blue&Me u najavi.

Ako ides samo za to, pre majstora probaj sam da je resetujes. Mozda se samo zaglupela.

Ili skini plavi konektor sa same centrale koja se nalazi u kaseti ispred suvozaca - ili raskaci ceo auto sa kleme akumulatora. Sacekaj malo i vrati, pa vidi sta se desava.

Ako zatreba neka pomoc, dijagnostika, Proxy Alignment, javi ako mogu da pomognem ;) . Izvinjavam se za off.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se i ja za of :) ali ne mogu ni klemu da skinem, ima neka poluga, kao ekscentar neki, pomerim je al ne mrda klema, jbg :) Ne reaguju one komande na volanu, nista se ne pojavljuje na ekranu. Sutra nek ga majstor cacka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9, centrala klime ne dozvoljava proxy. Dijagnostika je AlfaOBD povezana preko Bluetooth OBD adaptera

Naime, ugradio sam PTC grijač, uključio ga dijagnostikom i sad je potrreban proxy da bi klima mogla da upravlja njime, međutim iz nekog razloga ne može. 

Ima li kakvog rjesenja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...