Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo 1.9 JTD - električni grejač kabine

Recommended Posts

Na nekim forumima sam čitao da Stilo ima električne grijače kabine koji pomažu grijanju dok se motor ne ugrije. Kad okrećem kolo grijanja pred kraj crvenog područja čuje se nekakav klik ko da termostat uključi, ali ne osjeti se nikakav pad napona. Sad me zanima da li to stvarno postoji? Možda mi je osigurač pregorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda neki modeli imaju VEBASTO obzirom da su sve naftarice uglavnom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sreo sam se samo par puta sa sim grejanjem-to su u stvari kao grejaci na motoru za dizel samo ubaceni u sistem antifriza tj cevi.mislim da je to radjeno samo za odredjena trzista tipa skandinavija,alpsko trziste....a to klik kad okreces tockic je samo da preusmeri,pojaca duvanje na soferku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se takodje cuje taj zvuk ali negde na sredini crvenog podrucja i to dok motor nije skroz zagrejan. Ali sam primetio i pad napona jer mi se pogodilo da nezagrejan, sa ugasenom muzikom stojim po mraku drugi na semaforu i okrecem ono dugme ne bih li odmaglio sofersajbnu. I cuh zvuk a i svetla mi malo oslabise.

Moram obratiti paznju koliko toplo duva. Moj je inace stigao iz Nemacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bi trebalo da povuce neku veliku struju jer se radi o koliko se secam 3 grejaca kao sa motora za gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to isto procitao u uputstvu za novu Cromu. Setih se da dam jutros stavio temperaturu na max i da mi je onda ignorisao postavljenu brzinu ventilatora, poceo je da duva slabije. Ja pomislio da je nesto crklo, vratio nazad temp na 30 i poceo da duva normalno. E, sad, kad se budem vracao sa posla, okrenucu temperaturu na max opet, pa cu da sacekam malo da vidim sta se desava pa javljam.

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se takodje cuje taj zvuk ali negde na sredini crvenog podrucja i to dok motor nije skroz zagrejan. Ali sam primetio i pad napona jer mi se pogodilo da nezagrejan, sa ugasenom muzikom stojim po mraku drugi na semaforu i okrecem ono dugme ne bih li odmaglio sofersajbnu. I cuh zvuk a i svetla mi malo oslabise.

Moram obratiti paznju koliko toplo duva. Moj je inace stigao iz Nemacke.

Mislim da se u momentu pomeranja u polozaj za odmagljivanje automatski upali kompresor klime posto klima susi vazduh. Kvacilo kompresora je solidan potrosac struje,pa jos ako se upali ventilator hladnjaka eto potrosnje struje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, nemam pojma o tome. Ovo je samo moje zapazanje. I ne dogadja se kada je motor zagrejan, tj. tad se ne cuje taj 'termostatski' zvuk. Bas cu da pratim ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo neke sheme iz auto daate sta je ono izmedju br.12 i 13 meni izgleda kao grijac mada ne vjerujem bas jer mi je grijanje katastrofa

2na4ps9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se ovde prica samo o 1.9JTD ili takav grejac i postoji i na 1.6 16V, sa automatskom klimom, posto cujem nesto u zadnje vreme (cakcakcak) dok mi se ne ugreje auto i kabina...??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa valjda je isto i na benzinske motore sad ne znam da lizavisi od paketa koji imas ili ti opreme u autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ovo na eperu, ali posto se slabo razumem u mehaniku, ne znam sta je :)

moze neko objasnjenje?

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomocni grejac ili kako kod nas kazu "Webasto". Vidis da ima privezak uz njega, upalis iz kuce,on greje vodu u motoru, palis topao motor i eto odmah grejanja. Takodje kod stila eliminise pojavu rashladjivanja vode prilikom rada u mestu na niskoj temperaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je automatska klima ali manuelna ako se tako vec kaze :thumbsup: :thumbsup:

i sinoc sam probao kada onaj kolutic vruce/hladno tj plavo/crveno:-D

okrenem preko pola crvenog cuje se klik i malo se smanji napon svjetala na sec

ali posto mi je riknuo termostat ne primjetim nista :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s obzirom da ni mnoooogo skuplji automobili nemaju webasto sistem

ne znam zašto bi ga stavljali u Stila

Ono što fali Stilu u opremi jeste grejanje sedišta i to bi rešilo problem o

kome se ovde vodi polemika. Bar ja nigde nisam video takva sedišta u Stilu

(na Alfi sam ih vidjao koliko hoćete)

A ako želite da grejanje brže proradi, spasiće vas samo novi termostat

menjao sam pre neki dan, počne toplinu da duva mnogo brže nego pre

za one koji ne mogu izdržati tih 10 min,

električno ćebe pod dupe i u upaljač i grejte se :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postojala je kao dodatna oprema el. grejanje sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da kod nas je taj termostat 150evra pa radije cu malo da tresem zubima nego da dam 150evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postojala je kao dodatna oprema el. grejanje sedišta.

Lično nisam vidio to na Stilu, što me malo buni a sedio sam u popriličnom broju Stilića... :question:

A svaka treća Alfa je imala grejanje sedišta... :question:

e da kod nas je taj termostat 150evra pa radije cu malo da tresem zubima nego da dam 150evra

ovde košta oko 45-55e + ruke (cca 20e)

ako budeš prolazio ovim krajevima sredi to

Samo imaj u vidu da je zamena termostata posao od 3-4h jer su ga zakomplicirali pošteno.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mjenjam termostat tek u januaru do tada smrzavanje

a skup je i u bosni termostat 100€ :wallbash: :wallbash:

ali makar vrijedi iztupio sam zube :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...