Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo 1.9 JTD - električni grejač kabine

Recommended Posts

Cekaj,jesi ozbiljan?

Menjaces Stila za tu kantu? :harhar:


Citas ti i komentarises svasta na fb :p:harhar:

A sto ima medju prijateljicama jednu starletu?Jesi provalio ? :whistle::laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh sad na ovo - za fiat stilo, kao da svaki ima dodatni grejac u kabini i pali se tako sto ukljucis dugme za recirkulaciju vazduha, okrenes tockic za podesavanje temp u crveno i pustis da duva. Kazu da za 2min duva vec toplo. Citam i neke komentare i javljaju se ljudi i potvrdjuju, procitali, probali i kao tacno je. :)

 

 

Večeras ja krećem kući i setim se ovog. Okrenem sve na mesto i greje. Ja nisam mogao da verujem. Posle pogledam temperaturu, a ona već počela polako da se podiže. 

Moraću jedno jutro da isprobam kada se setim

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Naleteh sad na ovo - za fiat stilo, kao da svaki ima dodatni grejac u kabini i pali se tako sto ukljucis dugme za recirkulaciju vazduha, okrenes tockic za podesavanje temp u crveno i pustis da duva. Kazu da za 2min duva vec toplo. Citam i neke komentare i javljaju se ljudi i potvrdjuju, procitali, probali i kao tacno je. :)

 

 

Večeras ja krećem kući i setim se ovog. Okrenem sve na mesto i greje. Ja nisam mogao da verujem. Posle pogledam temperaturu, a ona već počela polako da se podiže. 

Moraću jedno jutro da isprobam kada se setim

 

 

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravicemo novu temu ili spojiti sa postojecom :secret:

 

Ipak je ovo veeeeliko otkrice posle toliko godina i price o Stilu na ovom forumu :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad i ja prvi put cujem za ovo  :question:  . Znam da postoji onaj dodatni grejac kabine, ali njega retko ko ima.

A ovo bas da je serijski, ne znam, sumnjivo mi to... :) Zatvaranjem klapne za recirkulaciju vrtis vec unutrasnji (topliji) vazduh. A sprecavanjem ulaska spoljnjeg vazduha zimi dodje do magljenja stakala ,ako ostavis duze tako...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima to na alFU?  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Najlakše za proveru, da se skine bočni panel (15 sec posao) i da se vidi da li ima uopšte grejač.

filter2.jpg filter3.jpg

Položaj i izgled grejača na vozilima koja ga imaju

El_grejac_kabine_foto_1.jpg

Ako ga nema ovako izgleda, strelica pokazuje gde treba da bude

El_grejac_kabine_foto_11a1.jpg

 

 

 

Vezano za el. grejač u Stilu. Koliko sam provalio imaju ih modeli (bila doplata) samo sa automatskom klimom i snage su 2x 100 W, čak ima i tema ovde na forumu http://www.fiat-lanc...pic=45396&st=40

Ko hoće da dodatno ugradi može da kupi http://www.ebay.it/i...4#ht_874wt_1159

http://www.ebay.de/i...=item53ed0920d5

http://www.ebay.de/itm/Fiat-Stilo-192-1-9-JTD-Heizung-Zusatzheizung-Kuehler-/160640433692?clk_rvr_id=438524883314

grejac.jpg

El_grejac_kabine_releji.jpg El_grejac_kabine_1.jpg El_grejac_kabine_foto.jpg El_grejac_kabine_foto_1.jpg

El_grejac_kabine_foto_1a.jpg El_grejac_kabine_foto_1aa.jpg El_grejac_kabine_foto_1aaa.jpg El_grejac_kabine_foto_1ab.jpg

El_grejac_kabine_foto_1abb.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1.jpg El_grejac_kabine_foto_1abb1a.jpg El_grejac_kabine.jpg

 

 

El_grejac_kabine_foto_11a1a.jpg El_grejac_kabine_foto_11a1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, za taj grejac znam i bas retko koji Stilo ga ima.

A po ovoj prici iznad, ispada kao da je neka serijska oprema i svi ga imaju, svi se odjednom greju, zato mi je i sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to vise subjektivni osecaj nego sto zaista greje :D Dzaba sada proveravamo kada su temperature u plusu, zna se kada se to proverava i kada smo svi kukali dok traktorce ne digne temperaturu pogodnu za grejanje kabine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekose,vise je to subjektivno osecaj,a i temperature su u plusu debelom,tako da to sada probati,nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skine se bočni panel / drži se na dva klina i tačno se vidi da li ima ili ne. Nema nagađanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekose,vise je to subjektivno osecaj,a i temperature su u plusu debelom,tako da to sada probati,nema smisla.

 

Baš tako. Dok išaltam sve brzine i dođem do brze trake već je tempratura počela da raste tako da i greje. Kada zahladni biće već druga priča. 

Inače, ja ću verovatno uzeti grejač pred zimu ako bude prilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde se nalazi relej i osigurac za paljenje tog grejaca, ja to imam al mi to ne radi? Sve lepo spakovano zice i taj grejac, stavim da greje na 32C i nista, duva al hladan vazduh. Nisam ni znao da to imam ja mislio kada se zaledi soferka da pali kompresor klime i greje.... A vec dve godine sada treca, zivim u neznanju da imam grejac   :wallbash:  Trazim i po eperu (online) i po uputstvu al nemogu da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cobra , eno ti na prethodnoj strani slika releja i osigurača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala citao sam sve redom, pa sam trazio i po netu a ondak mi se to sve nekako pomesalo u glavi. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi moze reci neko koliko vam to toplo greje??? Ja kada upalim odmrazivanje soferke (onaj spomenuti grejac) duva hladan vazdnuh nije nesto extra hladan ali skoro isti kao napolju cak i posle 4-6min.

Merio sam sa unimetrom na zicama koje dolaze tj. dovode struju na obe zice. Na grejacu je to crvena+crna i bela a dovode struju sa releja plava i zuta. Na obe zice (plava i zuta) mi dolazi struja 13,84V. Znaci pali grejac i upaljen je non stop po paljenu auta bez obzira palio taj grejac ili ne. Kada je dat kontak nista ne pali grejac.

Na izlazu na braon (masa) zici isto izlazi struja 13,84V. Kada ga istekam i ustekam taj konektor cuje se otezanje rada motora. E sad kako da proverim da litaj grejac radi tj. da je ispravan, po meni da je crkao grejac nebi pustao na izlazu 13V ako se nevaram ali zasto ondak negreje????

A inace mi fali i relej T19 prazna kucica gurao sam relej tamo nema za sta da uhvati znaci prazan je. I nije mi jasno zasto na svim slikama je odsecena braon zica kad je zasarafljena na drugoj strani (kod vozaca) bezveze nadvezivanje zice?! Nebih da sve komadam napolje, kutiju, displej klime i sve unaokolo ako postoji neko jednostavnije resenje a i hladno je za takav poduhvat!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko naknadno ubacivao ovaj grejac? Interesuje me ako ubaciš grejac šta je sa instalacijom? Kod mene taj grejac ne postoji a kada se skine bočna plastika kod vozacevih nogu ima beli konektor sa prilično debelim žicama pa verujem da je to za grejac. Ja bi ga ubacio ali da ga ne tražim ako mora dosta da se prepravlja. Da li mora da se menja tabla sa osiguracima, gde idu releji ili nešto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam jednu belu zicu koja ide na gore i jos nekoliko tanjih, sve su slepljenje tako da ta jedna nije. E sad kako sa naknadnim ubacivanjem tu ti nas nemogu pomoci. Znam da bi trebao imati relej na T19, T20 (ja ga nemam) i F20 osigurac to ti je sve kod akumulatora. Sutra cu probati sa desne strane da iskljucim onako debelu crvenu zicu da iskopcam da liima neku vezu sa klimom, da liod te zice neide celi napon i za taj grejac. Trebao bi imati slobodan konektor sa zutom i plavom zicom dosta su debele te zice sa dosta velikim konektorom. Pogledaj onako ispod kasete kao da gledas na radio sa bocne strane (kod suvozaca) i potrazi mozda negde ugledas smotan, kod mene tamo imam i releje. Pogledaj jos i iznad centralne jedinice za airbage, to ti je sve tamo ispod klime tamo bi trebao biti kod svih fabricki spojen. Malo smrkni jer u fabrici ako npr. neide neki deo ostave slobonu zicu posto neko nije hteo doplatiti. A sa kompletin dobacivanjem grejaca ti nemogu pomoci nisam to radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...