Jump to content
FAS Goran
dele

Fiat Stilo - prazni akumulator?

Recommended Posts

@Ivan

Izvinjavam se na nepotrebnom otvaranju teme, ali search na forumu nije prikazao nista pametno.

Majstor je skidao osigurace, radio, ...

Kvar je lako naci ako je kvar. Ovde je problem lutrija. Nekada u 2 dana, nekada posle 30 dana.

U svakom slucaju, hvala na odgovoru. Krecem u citanje, od nedelje po majstorima.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i kod mene.  jasam stavljo unimetar po 24h i pratio i nista, cak i kameru stavljo da prati unimetar i nista

Kod mene desavase najvise kad je hladno vreme.  

Sad imam ugradjenu sklopku za masu ako negde idem na par dana obavezno iskljucim sklopku.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi, 

Da ne otvaram novu temu, imam sličan problem, fiat stilo 1.6 16v 2002. Kad skinem klemu minus i izmedju nje i akumulatora stavim unimer na voltazu drzi mi 12.5V non stop. Otkacinjao sam 1 po 1 osigurac i stalno drzi ovu vrednost. Prethodni vlasnik je ugradio multimediju ali i nju sam otkacinjao sa uticnica i opet isto. Kad sam probao isti postupak na drugom autu (vectra c) voltaza je padala na 0.3V.  Mislim da mi negde definitivno vuce struju. Sta bih jos mogao da probam? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam ugradio multimediju, bluetooth mi je trošio oko 0,3 A i to je praznilo akumulator.

Proveri još jednom multimediju, za svaki slučaj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad naslonim pipke unimera na akumulator:

ugasen motor pokazuje mi 11.9V

dok radi motor pokazuje mi 12.7V

Kad naslonim pipke unimera na otkacenu minus klemu i stubic akumulatora pokazuje 12.5V i za to vreme otkacim obe uticnice iz multimedije i opet pokazuje isto. Redom sam cupao osigurace 1 po 1 i uvek pokazuje isto i ispod haube i kod volana. Negde mi se potkrada ali ne znam sta jos da probam?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 11,9 je malo.Skoro pa skroz izpražnjen akumulator.12,7 je zato što je prazan trebalo bi da pokazuje od 13,7 do 14,5 volti.Treba da napuniš akumulator pa onda isprobavaj

gde gubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nesto vuce struju dok auto miruje definitivno neces naci tom metodom merenja voltaze.Ako imas unimer skini minus klemu postavi unimer na Dc Ampere i postavi na opseg 20A ako je noviji unimer sam ce da odredi opseg samo je bitno da je na Dc Amperazi.Pozatvaraj sva vrata simuliraj kao da auto stoji preko noci jednu pipalicu na minus stubic drugu na minus klemu tako si povezao unimer u rednu vezu i mozes ocitati koliko ampera vuce u stanju mirovanja.Do 50 miliampera je normalna potrosnja.Takodje ostavi auto par min ako imas centralnu posle kljucanja da svi moduli odu u stanje mirovanja pa onda meri kako sam ti opisao gore.

Ako ti deluje suvise komplikovano bolje potrazi pomoc nekog ko se razume.

 

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Nije mi to komplokovano. A ako pokazuje neku amperazu jel onda da cupam osigurac po osigurac?

(inace akumulator mi bio na punjacu 8 sati, skala nije mrdnula a trebala je da padne na nulu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako ti pokaze vise od 50 miliampera onda vadi jedan po jedan osigurac samo na vratima pritisni onaj prekidac da ti ne sija svetlo unutar da ne bi lazno pokazao.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj rodjak je mucio muku sa slicnim problemom. Isao kod nekoliko majstora, menja akumulatore, proveravali svaku sijalicu, snimali u gepeku da mozda se sijalica ne gasi, ostavljao auto kod majstora na par dana i nista.Namucio se covek skoro pola god sa tim da se prazni akumulator. I punio akumulator svaki put kad mu treba auto. Na kraju se jedan setio da pita da li se auto zakljucava. On ostavlja auto u garazi i nikad ne zakljucava i to je bio problem. Kako zakljucava sve je ok:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...