Jump to content
FAS Goran
chela

Igrice

Recommended Posts

za malo ozbiljnije trkanje mora volan, makar i onaj od 20ojra :laughing:

ima finih force ex logija po oglasima za 30ak, odradjuju odlican posao

ja sam bio klavijatura do prosle zime i bio sam ok ali ovi sa volanima nas ipak "pojedu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Far Cry, po meni najbolja igra svih vremena. Najbolji AI ikada, prelepa grafika cak i za sadasnje standarde iako je igra izasla mislim 2004. Fantasticno uravnotezeni nivoi tezine. Igrao sam je godinama i planiram ponovo da je obrnem.

 

Fenomenalna igra, ali nije ni do kolena originalnom Half Life. Onakvu igru ponoviti neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih par mjeseci ubijam vrijeme sa Euro Truck Simulatorom 2. Juče sam se malo zezao sa sknovima za kamione konkretno za Volvo FH16 (FLCS Edition) :)

 

eurotrucks2_2013_12_08_13_11_48_12.jpg eurotrucks2_2013_12_08_13_11_55_47.jpg eurotrucks2_2013_12_08_13_12_01_50.jpg eurotrucks2_2013_12_08_13_12_09_70.jpg eurotrucks2_2013_12_08_13_12_27_49.jpg eurotrucks2_2013_12_08_13_12_33_24.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za skin.  :clap:

 

-----------------------------

 

Igra Need For Speed: Rivals stigla u prodavnice
 
106784-nfs%201.jpg
 
Najnoviji naslov iz poznatog serijala kompjuterskih igara Need For Speed, pod nazivom Rivals, stigao je i u prodavnice, a ovaj put, donosi nešto drugačiju priču. Naime, do sada smo se već navikli na raznorazne trke automobila, takmičenja u driftu, „na vreme“ i slično, kao i nezaobilazno skrivanje od policije zbog ilegalnih uličnih trka. Ovaj put, Electronic Arts nas uvodi i u priču sa druge strane zakona, kao vozača policijkog automobila, bilo regularnog, presretača ili neobeleženog vozila. Ukoliko se odlučite za ''policajca'', na raspolaganju vam je, pored egzotičnih automobila, čiji je izbor drugačiji od onih dostupnih ''trkačima'', čak i mogućnost aktiviranja elektromagnetnog pulsa ili poziv za pojačanje i postavljanje barikada na putu.
 
106785-nfs%2011.jpg
 
Meniji i sam ''gameplay'' su slični jednom od ranijih nastavaka Need For Speed: Hot Pursuit, dok se radnja odigrava u izmišljenoj regiji pod nazivom Redview County, koja sadrži preko 160 kilometara otvorene putne mreže kroz koju možete slobodno da krstarite. Lista vozila je kao i uvek bogata, a treba naglasiti da se nakon punih 11 godina i Ferrari zvanično vratio u serijal, i to sa modelima 458 Italia i Spider, Enzo, FF, 599 GTO, i kao poslastica, najnoviji F12 Berlinetta!
 
106786-nfs%20111.jpg
 
Nažalost, igra pati i od nekoliko nepotrebnih brljotina, tako da unapred znate da pauziranje tokom vožnje jednostavno ne postoji već morate stići do ''sigurne kuće'' kako biste mogli da ustanete iz fotelje, dok je broj kamera, odnosno pogleda sveden na svega dva – od nazad i sa branika automobila! Neverovatno, ali ovaj put ne možete videti kako to sve izgleda iz kokpita. Cena igre za PC u prodavnicama kod nas kreće od 5.999 dinara, a dostupna je i u verzijama za Xbox 360 i Playstation 3, kao i novi Xbox One i Playstation 4.
 
 
---------------------------
 
Što bi se reklo, uskoro onda i u ''prodavnicama''... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod igrica , ja pravim igrice u 2d i first person shooter . Ove druge su losija grafika ali u principu funkiconalne i mogu se igrati . Cekam malo jacu verziju programa , pa cu onda moci i da implementujem i bolju grafiku. 

Ako zelite mogu podeliti sa vama po zavrsetku dizajniranja . Ionako bi mi trebale osobe za testiranje beta verzije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala onima koji hoce da isprobaju kada bude gotovo . Nemojte ocekivati bog zna sta , jer program nema neke specijalne tehnicke mogucnosti . Cekam da izadje jaca verzija koja podrzava 3D modelianje pa cu napraviti nesto bolje . Sve u svemu inspirisan sam Resident Evil serijalima koji su mi izmedju ostalog najomiljenije PC igre . Lako je zakljuciti da ce i moja biti nesto na taj kalup . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da ti je za neko ozbiljnije projektovanje igrica potrebno mnooogo znanja iz simulacija i fizike. Ja sam (nažalost pošto me to baš ne zanima) morao malo da naučim od 3d simulacijama i mnogo je to kompleksna stvar po meni ako hoćeš nešto ozbiljnije da napraviš.

Ako voliš 3d simulacije mogao bi malo da kreneš da učiš prikaze 3d prostora kao npr što imaš pregledanje automobila na nekim sajtovima pa da se krećeš kroz enterijer. Misilm da bi sa znanjem toga mogao lep džeparac da zaradiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tacno o cemu govoris. 3D modeliranje je verovatno najkompleksniji korak u pravljenju igrica mada ni c++ ne zaostaje puno.

Moja jaca strana su 2D igrice i njih pravim bez problema. Dobar dzeparac moze i na njima da se uzme . Podelicu i njih sa vama , mada pune verzije naplacujem po 150. Demo od 1-2 nivoa mogu dati ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo, kakav sad C++? :)
C++ je programski jezik, naslednik C-a,a  preteča C#-a i sa samim C++-om možeš da napraviš moćan program, operatativni sistem i tako dalje, ali mislim da za modelovanje nije nešto upotrebljiv kao ni za "niže" programiranje jer moraš sam da kontrolišeš dodeljivanje i alokaciju radne memorije što je mnogo zahtevno za obične smrtnike 


Pogledaj malo 3D preglede na sajtovima, vrede često više nego i ceo sajt, a retko ko hoće da se bavi sa tim. Ako ti ide to svakako bi trebao da naučiš još malo i nastaviš da se baviš sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam vremena da sve to ucim . Cak i da ga naucis ,treba ti znanja u digitalnom crtanju jer tesko da ce neko crtati za tebe... Konacno,ja sam pojedinac tako da i ne mogu napraviti bog zna sta , jer sve bolje naslove rade kompanije od 50-100 clanova. Izuzetak su kreatori Amnezije ali su takvi talenti retki nazalost . Mada mislim da cemo se obojica sloziti da je pravljenje igara zanimljivo

Edited by Filip1995

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš da se ozbiljnije sa ovim baviš ima da učiš baš mnogo, kao i u svakom poslu. 

A što se pravljenja igara tiče mene to nikada nije privlačilo jer teško da ćeš se probiti daleko sa tim pored ovolike konkurencije, dok npr sa programiranjem i izradom informacionih sistema za mala i srednja preduzeća mnogo lakše možeš da zaradiš, mada opet svako radi ono što voli, a i iskreno ja baš nemam dara za dizajn igrica.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da nemam sanse na trzistu jer je konkurencija kako kazes uzasno velika . Nije da se zelim baviti programiranjem profesionalno i da zelim to sve uciti bog zna kako . To mi je neka vrsta hobija . Zelim da se obucim na polju automobila sto mi je trenutno bitnije iz dva razloga , sebe i naravno mog automobila da bih znao kako ga pravilno odrazavati . Na kraju krajeva , tesko ces se najesti leba od toga da ceo zivot progamiras igrice ... Cim se skola zavrsi i maturiram , na leto se ozbiljno posvecujem auto skoli .

Edited by Filip1995

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...