Jump to content
FAS Goran
chela

Igrice

Recommended Posts

Jugić među ''zverima'' u videu za Forza Motorsport

 

yugo%20forza.jpg

 

Pagani Huayra, Nissan GT-R, Porsche Cayman GT4, Jaguar, Mustang, Ferrari i druge ''zveri'', a među njima - Yugo! To je reklama za Forza Motorsport 7 video igru, koja će se za Xbox One i Windows 10 pojaviti 3. oktobra, a 7. novembra za Xbox One X. Forza Motorsport 7 dobiće besplatan DEMO već 19. septembra.

Sistemski zahtevi za Forza Motorsport 7 objavljeni u junu bili su znatno niži od očekivanih, ali je na Gamescon-u razvojni studio, Turn 10, objavio kako je dodatnom optimizacijom igre uspeo da omogući njeno pokretanje u 60 sličica u sekundi i na vremešnim mašinama. Korisnici na računarima u rangu minimalnih zahteva, igru će u 720p rezoluciji pokretati u 60 fps, dok će oni sa preporučenim i jačim hardverom novu igru pokretati sa istim brojem sličica, ali u 1080p rezoluciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

McLaren Ultimate Vision Gran Turismo

 

Trend koji je pre godinu-dve započet predstavljanjem virtuelnih trkačkih “mašina”, namenjenih novoj Gran Turismo video igri, sada nastavlja McLaren, prikazivanjem “elektronskog trkača” Ultimate Vision Gran Turismo koji će se pojaviti u novom serijalu Gran Turismo Sports. Automobil pokreće 4.0-litarski V8 agregat, “uparen” sa dva elektromotora na prednjoj osovini, za svaki točak po jedan. Ukupna snaga koju oslobađa iznosi čak 1150 “konja”, dok je maksimalni obrtni moment impresivnih 1275 Nm.

Kao što je i do sada bio slučaj sa “virtuelnim trkačkima”, i McLaren Ultimate Vision Gran Turismo biće dostupan isključivo za Gran Turismo naslov, ovaj put potpuno novi Sports, koji se očekuje u novembru ove godine.

 

preuzeto sa - Top Speed

Share this post


Link to post
Share on other sites

McLaren Ultimate Vision Gran Turismo

 

mclaren%20ultimate.jpg

 

McLaren Ultimate Vision Gran Turismo je automobil koji će debitovati u virtuelnom svetu igrice Gran Turismo. U skladu sa namenom, model odlikuje futuristički dizajn, a mada je reč o automobilu koji nikad neće u fizičkom obliku ugledati svetlost dana, nivo detalja je veoma visok. U celosti je napravljen od ugljičnih vlakana što mu daje masu manju od 1.000 kg, a za pogon je zadužena hibridna kombinacija sastavljena od 4.0 litarskog twin-turbo V8 i elektromotora. Ukupno daju 1.150KS i 1.275 Nm.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

 

peugeot%20750%201.jpg

 

Nova Gran Turismo Sport igrica će se pojaviti 17. oktobra (za PlayStation 4), za koju je Peugeot pripremio i novi Vision Gran Turismo.

 

peugeot%20750%20111.jpg

 

U pitanju je evolucija prošlogodišnjeg L500 R Hybrida, a radi se o jednosedu sa velikim točkovima, malom masom (samo 825 kg zahvaljujući upotrebi uglejničnih vlakana), kao i sa snagom od 750 konja.

 

peugeot%20750%2011.jpg

 

Vozilo kombinuje motor sa unutrašnjim sagorevanjem sa 580KS, elektromotor sa 170KS, litijum-jonske baterije i sedmostepeni sekvencijalni menjač.

 

peugeot%20750%2011111.jpg

 

Ubrzanje od 0 do 100 km/h iznosi samo 2.4 sekunde, što je za 0.1 sekundu bolje od prethodnog koncepta.

 

peugeot%20750%201111.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nissan napravio GT-R kojim se daljinski upravlja Playstation kontrolerom

 

nissan%20gtr%20d.jpg

 

Ako volite automobile, sigurno volite i Gran Turismo, a u čast 20-godišnje saradnje i lansiranja najnovije verzije Gran Turismo Sport, Japanci su zajedno sa JLB Designom napravili ultimativnu igračku na daljinsko upravljanje. Ovaj GT-R iz 2011, koji razvija 542KS, u potpunosti je daljinski upravljan. Moguće ga je kontrolisati sa udaljenosti od jednog kilometra putem standardnog Playstationovog DualShcok 4 kontrolera. Kako to izgleda u praksi Nissan nam je pokazao na Silvertoneu.

 

Maturanta GT Akademije, Janna Mardenborougha, strpali su u helikopter Robinson R44 Raven II i omogućili mu da iz ptičje perspektive odradi nekoliko krugova po stazi. Najbolje postignuto vreme je iznosilo 1:17.47, uz prosečnu brzinu od 121 km/h, dok je najveća postignuta brzina bila 210 km/h. Da bi sve ovo bilo moguće, ekipa iz JLB Designa je automobil opremila sa četiri robota za upravljanje volanom, menjačem, kao i papučicama gasa i kočnice. U prtljažnik je smešteno šest kompjutera koji su u realnom vremenu slali informacije Mardenboroughovom kontroleru do 100 puta u sekundi. Rezultat možete pogledati u nastavku, a utisak za upravljačem, odnosno kontrolerom, bio je bolji nego što je maturant GT akademije očekivao.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Humvee tuži izdavača video igara

 

humvee.jpg

 

AM General, proizvođač Humvee vozila, je podneo tužbu protiv kreatora čuvenog ''Call of Duty'' serijala video igara, Activision Blizzarda zbog povrede autorskih prava. Proizvođač vozila iz savezne države Indiana kaže da je Activision zaradio milijarde dolara koristeći Humvee u svojim video igrama i povezanim licenciranim sadržajem kao što su knjige i igračke. Iz AM Generala tvrde i da je uspeh video igre došao: ''pod troškom AM Generala i korisnika koji su obmanuti u verovanje da AM General licencira igre, ili da je bilo kako povezan, ili umešan u kreaciju igara''. Tokom 2016. Activision je prodao preko 250 miliona kopija iz serije popularnih video igara. AM General i Activision nisu uspeli da reše problem ni nakon godinu dana pregovora.

 

americka-vojska-prodaje-svoja-humvee-voz

 

AM General je proizveo preko 280.000 Humvee-ja u više od tri decenije proizvodnje ovog modela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim najavljuju PS5 za 2019 god interesuje me vaše mišljenje za PS4 ima li šanse da još pada cena nešto drastičnije do kraja godine ili je to to

 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ zavisi na koje cene mislis? one iz radnji ili one sa kp?

pusti te najave za 2019. ja imam 42g igrice igram od malena, ali bas od malena, a sa playstation-om se druzim jos od prve konzole.

trenutno u kuci igramo nas trojica, moja dva sina i ja, svako ima svoju cetvoruku i svoj tv.

nisam se razveo zbog toga, zena me trpi :)

nego sto se tice cene. kada se pojavila cetvorka, ps3 je jako, jako dugo jos drzao dobru cenu, ako pogledas da sada mozes da kupis polovnu cetvorku za 200 evra, a troju za 120-150 evra ispada da trojka i dalje ima dobru cenu, znaci sve i da se pojavi petica u 2019, sto je jako tesko, cetvorka ce da drzi cenu. ako te nesto vezano za ps4 interesuje mogu ti dati broj pa da se cujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, cika_kole said:

@dach@ zavisi na koje cene mislis? one iz radnji ili one sa kp?

pusti te najave za 2019. ja imam 42g igrice igram od malena, ali bas od malena, a sa playstation-om se druzim jos od prve konzole.

trenutno u kuci igramo nas trojica, moja dva sina i ja, svako ima svoju cetvoruku i svoj tv.

nisam se razveo zbog toga, zena me trpi :)

nego sto se tice cene. kada se pojavila cetvorka, ps3 je jako, jako dugo jos drzao dobru cenu, ako pogledas da sada mozes da kupis polovnu cetvorku za 200 evra, a troju za 120-150 evra ispada da trojka i dalje ima dobru cenu, znaci sve i da se pojavi petica u 2019, sto je jako tesko, cetvorka ce da drzi cenu. ako te nesto vezano za ps4 interesuje mogu ti dati broj pa da se cujemo...

Hvala u svakom slučaju ja sam to planirao za jesen da kupujem  naravno na kp

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budes hteo, cimni me na pp da ti dam kontakt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko igra Top Eleven, ja sam to igrao 2012 kad je bio bum i tada mi nije odgovaralo samo to što kako god postaviš taktiku nema uticaja na igru. Danas opet sasvim slučajno pokrenem i vidim da je skroz druga priča, šta god da uradiš sa taktikom nešto se desi, tako da ću je igrati par dana. Pa ako igra još neko možemo neki savez da napravimo :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde u to vreme sam i ja igrao, ustvari malo kasnije...ali promenim fon, tu nešto nije moglo da se prenosi nalog, tj. trebalo je sve od početka...i batalim. Nemam pojma kako sada izgleda, ali kad su već pojačali dejstvo taktike na krajnji rezultat - dobro su uradili. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je dosta ozbiljnije sada, trening sama igra i transferi. Ja mislim da moraš preko fejsa da se uloguješ, tako da ti na njemu sve ostaje sačuvano, pa probaj :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako izgleda ''prolećni'' Forza Horizon 4?

 

Prethodnih nedelja developeri iz studija ''Playground Games'' imali su prilike da nam prikažu jedan od najjačih aduta koji će posedovati Forza Horizon 4 kada se pojavi - sistem smenjivih godišnjih doba.

 

6854043145b6735b255532136833944_wide.jpg

 

Sada je na red došlo proleće, koje će kao i ostala godišnja doba doneti neke bitne izmene u putevima na mapi, osim pojavljivanje svežeg zeleniša, pa ćemo u ovom dobu više ići po blatnjavim putevima Velike Britanije u digitalnom izdanju. Otkriveno je još da ćemo imati prilike da vozimo oko 500 vozila u igri, kao i da će se sva godišnja doba smenjivati po ciklusu od nedelju dana, što znači da igračima uopšte neće biti dosadno u ovoj arkadnoj trkačini, piše ''Play''. Forza Horizon 4 nam stiže već na jesen, tačnije 2. oktobra, za PC i Xbox One.  Video će vam najbolje dočarati kako Forza Horizon 4 izgleda u proleće, a tu je i velika mapa svih puteva kojima ćemo se vozikati i po kiši i po snegu.

 

12497871755b6735b26f301269350836_wide.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes AMG je formirao svoj eSports trkački tim

 

mercedes-benz_esports.jpg

 

Mercedes Benz je najavio da će Mercedes-AMG Petronas eSports tim učestvovati na 2018 F1 eSports Series događaju.

''eSports'', skraćeno od elektronski sportovi, su vrsta organizovanog takmičenja u video igrama u kojima učestvuje velik broj igrača (gejmera), od kojih su mnogi profesionalci. Mercedes-AMG je izabrao neke od najtalentovanijih igrača iz eSports trkačkog segmenta. Prvi član tima je britanski gejmer, Brendon Leigh (drugi s leva), koji je pobedio u prošlogodišnjoj F1 eSports seriji. Pored njega je Britanac pod imenom Harry Jack (prvi s leva), koji je osvojio više različitih titula. Na kraju, tu su i Patryk Krutyi iz Poljske (drugi sa desna), i Dani Bereznay iz Mađarske. eSports tim će boraviti u prostorima Formula 1 tima u gradu Brackley u Engleskoj. Savremeni objekat karakteriše „Driver-In-Loop Simulator“, gde vozači F1 učestvuju u pravljenju virtualnih modela automobila. Mercedes-AMG navodi da će preneti znanje nekih od elemenata iz F1 priprema na eSports tim. Takođe, gejmeri će imati pristup Performance Centru, gde brinu o nutriciji, fizičkoj kondiciji, i celokupnom zdravlju F1 vozača (a sada i gejmera).

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Grand Tour stiže i kao video igrica

 

the-grand-tour.jpg

 

Za sve ljubitelje serijala Grand Tour koji su se zamišljali u ulozi Hammonda, Maya i Clarksona, imamo dobre vesti. Uskoro na konzole stiže nova igrica koja će im omogućiti da se stave u ulogu nekog od ove trojice, pa da kroz igru voze atraktivne automobila na atraktivnim lokacijama na kojima se serija snimala. Kada jednom kupite igricu moći ćete da je redovno i nadograđujete novim automobilima i lokacija kako koja emisija bude emitovana. Prvu najavu pogledajte na priloženom videu. Mada je video kratak, zanimljivo je i da su dva detalja vezna za Hrvatsku. Prvi je video sa Kanaderom koji gasi požar negde oko Zadra, dok je drugi snimak Rimčevog automobila u akciji.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...