Jump to content
FAS Goran
balsa

Skidanje oznaka / skidanje nalepnica iz unutrašnjosti automobila

Recommended Posts

Pozdrav, imam mali, ili veliki problem to ni sam ne znam. Nisam još uvek odlazio kod nekog limara ili bilo gde... U čemu je stvar?

Auto koji sam pazario je evidentno bio službeno vozilo neke italijanske klinike, apoteke ili čega god. U pitanju je Grande Punto 1,4 benzin/plin, sa njim generalno nemam problema, ali me izluđuju OSTACI OD NALEPNICA.

Pokušavao sam da ih skinem sa WD-40, prao par puta (od pranja nisam ni očekivao da se išta promeni) međutim nikakav pomak. Ima na više mesta ostataka od nalepnica (SLIKAO SAM SAMO DVA MESTA), pored ovoga ima i na zadnjim staklima oznaka kao na haubi.

Da li možda neko zna postoji li način da ovo sam skinem nekom ekonomičnijom varijantom, da li možda može da se sredi poliranjem ili sam nagrabusio? PS: Nadam se da se vidi na ovim slikama kako to izgleda.

Hvala unapred na odgovoru. :)

 

auto.jpg auto1.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da ga teram kod nekog da odradi to. Hteo sam da probao sa benzinom, ali mislim da to u ovom slučaju neće pomoći.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, radim sa folijama pa sam se svega nagledao, to sto se vidi trag je jednostavno posledica dugogodisnjeg stajanja i uticaj vremenskih prilika.
Neko ko se bavi farbanjem automobila moze to da sanira za kratko vreme uz upotrebu polirke i nesto od 3M polir pasta.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ShomiLFC

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Mozes da procitas dosadasnja iskustva - slicna prica kao i sa skidanjem i ostacima drugih nalepnica, oznaka drzave i sl... Kao sto kolega rece, uticaj vremena i pokrivenosti tog dela farbe/laka nalepnicom. Kao i sve, sredjuje se opusteno, a poliranjem gotovo sigurno.

Cak mozes i sam da probas, ima korektnih sredstava. Posto decenju i po vozim tamne automobile, u gepeku uvek u maloj bocici nosim "3M Fast Cut Plus" (zbog strucnjaka koji vole da naslanjaju vrata na tudja vozila ili se provlace izmedju). Daje vrlo lepe rezultate i u DIY varijanti, skinuo sam drugima gomilu raznoraznih nalepnica i oznaka da se maltene nista ne vidi posle toga. Jos su te svetlije boje daleko zahvalnije i lakse za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam kod limara da radi poliranje (80e ceo auto) sve se dogovorili. Čovek kada je počeo da radi kaže ne može da se skine. Pokušao je, kaže ne zna ni on šta su mu radili. 

Nekako mi je nemoguće da ne može da se reši nekom jeftinijom varijantom. Da li u tom slučaju samo farbanje ili folija rešavaju problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su dve nalepnice jedna preko druge, koristio sam vruću vodu, alkohol, aceton, medicinski benzin. Ima li mi pomoći?

IMG_20220305_155725.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam reći da sam grejao i sa fenom, znači nalepnice su faktički skinute, ali ostao je taj crni obris (od lepka čega li već) i ne mogu mu ništa. 

 

Takodje je ostao jedan malo "mutniji" krug, verovatno od sredstava koje sam koristio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da povratim sjaj laka, koji se vraća samo dok je mokar, cim se osusi ono matira (kao da je masnoća, a ustvari sam verovatno oštetio lak sa acetonom)?

 

Da nitro ili uljani razredjivač ne napravi još veću štetu?

Edited by Che Guevara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se tako cvrsto drzi na farbi - najpametnije konsultuj nekog ko se profesionalno bavi sa tim, a ne nas laike. Isprobavanjem mozes samo da napravis stetu.

Licno sam sve ostatke lepka uvek skidao iskljucivo medicinskim benzinom, pa iza toga malo ispoliram sa 3M pastom. I nalepnica ili oznaka kao da nije ni bilo, ali to kod tebe evidentno ne pije vodu.

A (opet licno) mi na pamet ne bi padalo da se na laku/farbi igram sa acetonom ili razredjivacem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakve probleme nitro ne pravi ako je boja postojana( lak ) samo skine nalepnicu,tudju farbu, itd... ( isprobano bas dosta puta ) 

Ne znam iskreno sada sta bi se desilo s'obzirom da je lak ostecen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo sam sinoć uspeo da skinem uz pomoć fena, ali crnilo je ipak ostalo. Još ružnije izgleda krug (od veće nalepnice) koji kad je suv nema odsjaj (namerno sam parkirao do vrata garaže gde se to jasno vidi).

Kao da je lim mastan, kad ga pospem vodom izgleda normalno i ima odsjaj, ali se kapljice brzo razlažu i krug postaje "mutan".

Sutra ću oterati do profesionalca, ali me interesuje da li je lak oštećen ili samo zamašćen (pa da probam razredjivač)?

IMG_20220306_113123.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što veća, to bolje ! :D

 

Imao sam u par navrata problem sa skidanjem ostataka nalepnica (sa ramova na bajsevima), i kad ništa drugo nije pomagalo obično jeste ulje ! Nekako razloži onaj lepak i pomogne da se može sastrugati (tvrđom plastikom ili mekšim drvetom).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i ta fora, zagrejana mast, skida recimo smolu drveca (cetinara pogotovo), uspevalo mi je...

Ali opet kazem - ja bih pre konsultovao nekog farbara, detailera, i sl., umesto da pokusavam sa svim i svacim na mozda vec nacetom laku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, PremieRacing said:

Ma reši to jednom velikom, originalnom CH nalepnicom kakvu niko nema   :thumbsup:

 

Malo mu i cenu podigneš tako   :cool:

Baš tako, ali ne CH, nego neku egzotičniju zemlju kad već mogu da biram :thumbup:

 

Majstor uze nitro razredjivač, ali ni da pipne ono crnilo - kaže da je ta nalepnica bila pre nego što su prešli lakom. Jedino da se opet prefarba, nekako će on prekriti crnilo (git, šmirgla...) pa potom preko istom farbom, garantuje da se neće videti ni crni trag ni razlika u nijansi na gepeku.  Pošto se znamo, kaze 3000din, pa ću verovatno i uraditi tako čim bude toplijih dana...

Edited by Che Guevara

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Che Guevara said:

Baš tako, ali ne CH, nego neku egzotičniju zemlju kad već mogu da biram :thumbup:

 

 

Eeeeeevoooooo rešenjaaaaaaa za tebe!!!  

 

Godinama sam furao grčku nalepnicu baš zato što je dobra fora. Nađeš crnu (pošto ih ima u raznim bojama), i rešio si problem sa 30,- din a ne 3.000,00

 

Screenshot_2022-03-08-07-58-00-364_com.android.chrome.jpg

 

 

:innocent:   :P

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate da kupite specijalne gumene nastavke-diskove kako ih vec zovu za busilicu koji sluze bas za skidanje nalepnica, nisu jeftini jbg ali resavaj stvar lako i brzo bez ostecenja.

Za skidanje samo lepka kad ostane ja koristim antisil

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...