Jump to content
FAS Goran
balsa

Skidanje oznaka / skidanje nalepnica iz unutrašnjosti automobila

Recommended Posts

interesuje me da je neko skidao sa gepeka oznake fiat i punto DA LI SU LEPLJENI ili ??ostaje li neshto na limariji posle?? hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slova se najlakse skidaju onim koncem za pecanje. Obmotas parce oko obe ruke i guslas jedno po jedno slovo. Ako i ostane lepka ispod, skines ga apotekarskim benzinom. Ja tako radio i bilo je skroz uspesno.

Btw pise ti nesto gore iznad crvenim slovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo već kod toga, a kako skinuti one samolepljive providne nalepnice sa stakla? Imam jednu iznutra na zadnjem staklu ali preko grejača. Zalepljena je nenormalno tako da rizikujem da oštetim grejač. Možda apotekarski benzin?

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fen za kosu, zagrejes nalepnicu i krenes noktom a lepak naravno benzin medicinski. Jel zna neko gde u Zemunu ima da se uzme medicinski benzin jer ga u apotekama nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :)

@speedster- U Prvomajskoj (pocetak) 3 apoteke i sve 3 imaju ;) (jedino sto su pakovanja 100-200ml, ali sasvim dovoljno za nalepnice)

Inace za skidanje nalepnica sa stakla pa i ostalih stvarcica sa farbe, ali da je ravna povrsina, ovo je odlicna stvarcica

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlicna stvarcica ali zadnju sajbnu :no nikako odose grejaci.

nisu grejaci problem, jednostavno preskocis grejac i to je to. Ja sam tako skinuo uz obicnu vodu i malo tecnosti za sudove (to sam imao pri ruci inace je med.benzin zakon za te stvarcice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su oznake zalepljene 3M lepljivom trakom koja je posle premazana smrt lepkom, pa ne znam da li to da diram jer je malo ukrivo zalepljeno i baš mi bode oči :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da se nadovezem, skidanje nalepnica sa grejaca je veoma zajebana rabota posto su grejaci izuzetno osetljivi. Ja bih predlozio da se nalepnica lepo duz linije grejaca fino skalpelom isece, tako da se ostatak nalepnice koji nije preko grejaca moze nesmetano skidati. Onu trakicu sto je ostala na grejacu lagano bih natapao vrucom vodom dok sama ne popusti i otpadne.

Inace, za uklanjanje ostatka lepka od nalepnica najbolji je izopropil alkohol, koji tako fino otapa lepak da cete se zaprepastiti. Izopropil je inace genijalan sa sve vrste tih ciscenja i odmascivanja. Koristi se i u elektronici za ciscenja vodova i kontakata. Druga varijanta je pored medicinskog benzina i benzin za zippo upaljace, koji takodje divno cisti povrsine. Sto se tice skrepera-nozica, samo oprezno. Neki od tih skrepera hoce i stakklo da ogrebu. Ukoliko nekako i ostetite grejac, ima po prodavnicama auto kozmetike da se kupi sredstvo za krpljenje vodova grejaca.

Zaboravih da kazem, ukoliko nekome treba izopropil, neka mi se obrati na private da mu kazem gde ima da se kupi, da ne bih sada ovde javno reklamirao firmu.

Mogu i da je navedem ako se gazde slazu. A, gazde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...neka mi se obrati na private da mu kazem gde ima da se kupi, da ne bih sada ovde javno reklamirao firmu.

Mogu i da je navedem ako se gazde slazu. A, gazde?

Pre neki dan, istim povodom:

...Ako ste iz beograda javite se na pm pa cu vam dati broj servisa koji mi je resio problem...

Zašto preko privatne poruke...kada je korisnije da se to napiše na temi i bude dostupno svima kada god budu čitali temu. :thumbup:

Ljudi, nemojte ta pravila o reklamiranju sa nekih drugih Foruma gde skoro svi Admini i/ili Moderatori imaju svoje prodavnice, servise i sl...pa ne dozvoljavaju pominjanje drugih. Oni to ne dozvoljavaju jer žive od reklame na tom svom forumu.

Sa druge strane, ovde potpuno slobodno pomažite jedni drugima sa kontaktima koje imate, a kada i ako to pomaganje preraste u prikriveno reklamiranje nekoga (pominjanje i kada niko ne traži kontakt, na jedno 20 tema), ništa se nemojte plašiti...dobićete moj PP tada. :thumbup:

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda kazu : " Strah od Neshe malera " ! CCCCCcccccccccCCCCCCCccccccCCCCcccccCCCCccc :thumbup:

p.s.

Znam da nije mesto al' nisam mogao...

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, gde ima da se kupi izopropil i pošto je? Ja ga koristim već 20 god. i znam koliko je nezamenjiv, a zaliha mi polako nestaje...

Napomena: ima upozorenje da je zapaljiv ali po meni manje od običnog etil-alkohola, miris mu je malo čudan ali je neotrovan i neškodljiv (imam original pakovanje-farmakološka boca za svim oznakama i upozorenjma) čak se koristi u nekim dijetalnim preparatima. Ipak čuvajte ruke, a posle rada operite i namažite kremom jer je dosta jak i ispošćuje kožu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izopropil u Beogradu prodaje firma Moss Hemoss www.moss.rs.

234 dinara litar

Zovite, kupite i uzivajte u carima izopropila kao sto Bane i ja uzivamo. :thumbsup:

I ne bojte se, kao sto Bane rece, ni malo nije opasan. Ja cak i ne perem ruke odmah nakon rada sa izopropilom i nikada nisam imao nikakvu reakciju.

Da, jedna informacija, ako cistite izopropilom neku tamnu plastiku i ona posle ciscenja posvetli malo, ne sekirajte se i ne nervirajte. Niste unistili to sto ste cistili. Boja ce mu se veoma brzo vratiti kakva je i bila. To je verovatno dok ne ispare tamo neki sastojci.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najlakse se nalepnice skidaju "smirglom" ali neke krupne granulacije. Ako nece ni tako onda pajserom sigurno hoce! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je upotrebiti panzerfaust, to sigurno resava problem nalepnice.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene problem. Naime pretohdni vlasnik je skinuo sve oznake sa auta (fiat brava) medjutim ostale su tackice od lepka koje su tako tvrde i koje ne mogu skinuti, neke od njih su i po milimetar debele i najvise ih ima oko oznake kod bocnih migavaca. Zna li neko sta da radim i koje sredstvo da koristim kako bi to skinuo a da ne ostetim farbu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

alkohol :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...