Jump to content
FAS Goran
pekac

Bravo/a, Marea - curi ulje za servo / zamena ulja

Recommended Posts

Aj da se i ja ukljucim.Na prednjem levom tocku(vozaceva strana)na fiat brava curi mi ulje iz servo volana,ali ne curi uvek obicno kad se podigne na dizalicu pa tockovi odvise i dosipam ulje svakih nedelju dana ili vise,e sad jel i meni otisla letva volana pa moram remont ili mozda moram samo da zamenim nesto na letvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da je iz serva jer kod mene cini mi se,nikakvo crevo od serva ne ide blizu tocka.

Da nije kociono ulje mozda koje pusta iz kocionih klesta kao sto je kod mene bio slucaj (reseno zamenom klesta)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze da dosipa ulje nedeljno pa sumnjam da su kocnice.Bez vizuelnog pregleda nista. Creva, spojevi a mozda i sama letva na manzetni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je oznaka servo ulja za fiat bravo 1.6 2001

Edited by nemmen84

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,tutela plava bocica a gde ide crevo od posude ne znam,jedino sto mogu da ti kazem a to znas i ti da se posuda za ulje nalazi na suvozacevoj strani pored posude za tecnost stakla.

cini mi se da crevo ide ispod posude za ulje gde je servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari,primetio sam u zadnje vreme na mom bravu jtd kapi ulja na ivici menjaca kod levog tocka.Ja prvo mislio da mi curi iz menjaca i nisam nista dirao jer tu nebi bilo pomoci bez skidanja menjaca,kad ono srecom neki dan pogledam curi ulje za upravljac,tacnije cev koja vodi ulje u onu cev ispod branika (mislim to mu je kao neki hladnjak) i vraca se prema pumpi,e tu iznad interkulera izmedju te cevi u braniku i al.cevi prema pumpi ima prelaz od gumenog creva selnovan cini mi se onim presovanim selnama.

Ja sam mislio da je selna popustila i nekako sam pored te postojece stavio jos jednu ali opet pod pritiskom vlazi.

Ima li neko ideju kako to resiti i u cemu je problem,sta da uradim i kako jer je prilaz skroz kilav?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mora mehaničar to da ti uradi. Ja sam imao identičan problem na Marei, na istom mestu mi je curelo to ulje ya servo. Problem je u tom crevu, popustilo je negde. Mora da se skida branik, far, akumulator sa sve kućištem, menjač, pa tek onda dolaziš do creva. Ja sam uzeo to crevo i otišao u "Hidraulik" u Ustaničkoj, i čovek mi napravio crevo istih dimenzija za 800 dinara. Najveći problem su ruke, ispod 30 eura niko neće da radi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav... Vozam Mareu i negdje mi gubi ulje od volana,,pregledao sam sva crijeva,bocu sve je oke,podvukao sam se ispod auta i vidio da mi je lijeva lafeta i skoro cijela letva volana mokra od ulja... pa da li postoji neka gumica,semering ili nesto slicno gdje bi moglo to da pusta?

Hvala...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras da skines manzetnu moras da skines kraj letve volana... ima i slike da se nadu samo googlaj...

sto znaci da moras da skines i sponu ako ti je nova onda je malo malnje problema a ako je i malo losa a nemas stipaljku za spone onda ne da mozes da odvijes

to je samo dolazak do gumice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem i već par godina uspešno dosipam ulje. :) Otprilike dospem litar godišnje. Da bi se to rešilo (bar u mom slučaju) potrebno je 200€ za remont kompletne letve jer oni skinu letvu pa onda krenu redom šta treba da se zameni menjaju. Ako ti ne troši puno ulja, samo dosipaj i vozi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima gumica na kraju...

ne mozes sam da zamenis vozi u servis...

moze malo detaljniji opis??

Sednes u kola upalis i odvezes se do servisa samo pazi da voznja bude po propisima :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima gumica na kraju...

ne mozes sam da zamenis vozi u servis...

moze malo detaljniji opis??

Sednes u kola upalis i odvezes se do servisa samo pazi da voznja bude po propisima :secret:

ma kakav servis,, JA(mehanicar na birou za zaposljavanje) ;)

Imam sličan problem i već par godina uspešno dosipam ulje. :) Otprilike dospem litar godišnje. Da bi se to rešilo (bar u mom slučaju) potrebno je 200€ za remont kompletne letve jer oni skinu letvu pa onda krenu redom šta treba da se zameni menjaju. Ako ti ne troši puno ulja, samo dosipaj i vozi ;)

ma litar na nekih 4 mjeseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda se isprsi jednom u 4 meseca za litar ulja... i to ti je to...

ps. ne odajes utisak da si mehanicar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kupi 3l ulja i miran si godinu dana :laughing:

posteno.... :smoke:

onda se isprsi jednom u 4 meseca za litar ulja... i to ti je to...

ps. ne odajes utisak da si mehanicar...

ma lako se isprsiti ali mrzim gledati fleku u garazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet moram da ti prodam mehanicarski fazon...

uzmes malo piljevine pa bacis na fleku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...